Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.88+0.03(+0.07%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 1,48 procent przy przeszło 1,14 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 1,07 procent przy przeszło 1,35 mld złotych obrotu.
Czwartkowa sesja na GPW upłynęła pod znakiem spadków. Największe straty notował indeks blue chipów warszawskiej giełdy, lepiej radziły sobie małe spółki, a średnie rzutem na taśmę zdołały zakończyć dzień tuż nad punktem odniesienia. Najgorszy dzień ma za sobą Dino, którego notowania pociągnęły w dół wyniki Biedronki. Liderem WIG20 był KGHM, który powitał wczoraj nowego prezesa.
Czwartek przyniósł na warszawski parkiet przecenę największych indeksów. WIG20 zniżkował o 1,5 proc., głównie za sprawą spadku Dino o ponad 8 proc. oraz PKO BP o ok. 3 proc. W ślad za największym polskim bankiem poszły pozostałe spółki z tego sektora. Nadal dobry sentyment panował wokół spółek wydobywczych.
WIG20 fatalnie zaczyna czwartkową sesję, a najgorszą z dużych spółek jest Dino Polska. Wczoraj pojawił się raport Jeronimo Martins za rok 2023 r.
Warszawska giełda rozpoczęła notowania na minusach i WIG20 spada o 1,4 proc. Kurs akcji Dino zniżkuje o ok. 6 proc. PKO BP traci 3 proc., po publikacji wyników za czwarty kwartał 2023 r. Akcje EC Będzin drożeją o 11 proc.
Środowa sesja wa GPW zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. WIG20 zakończył dzień na poziomie ok. 2.371 pkt. Spadały m. in. banki i spółki detaliczne. Kurs Tauronu zniżkował czwarty dzień z rzędu, natomiast PGE udało się przełamać ciąg spadków i akcje spółki nieznacznie zdrożały.
Środowa sesja wa GPW zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. WIG20 zakończył dzień na poziomie ok. 2.371 pkt. Spadały m. in. banki i spółki detaliczne. Kurs Tauronu zniżkował czwarty dzień z rzędu, natomiast PGE udało się przełamać ciąg spadków i akcje spółki nieznacznie zdrożały.
Spokojna sesja zakończyła się zwyżkami głównych indeksów na GPW. Rosły także wyceny na rynkach zewnętrznych, które bez większych emocji podeszły do przemówienia szefa Fedu. Z kolei decyzja RPP i jej komunikat także zostały odebrane neutralnie przez krajowych inwestorów.
Po dwóch z rzędu spadkowych sesjach na GPW środa przyniosła uspokojenie nastrojów. Główne indeksy notują niewielkie wzrosty, a najsilniejszy jest mWIG40. Kursy spółek energetycznych odreagowują wcześniejsze silne spadki, PGE znajduje się wśród liderów wzrostów. Banki zachowują się słabiej od rynku. Zdaniem analityków, z powodu wtorkowego spadku WIG20 poniżej poziomu wsparcia, wzrasta ryzyko pogłębienia korekty.
Wyniki wtorkowej sesji na GPW były bardziej mieszane niż dzień wcześniej. Chociaż podaż dalej ściąga w dół WIG20, pogłębiając korektę. Średnie i małe spółki wciąż przy minimalnych zmianach ich indeksów konsolidują się nieco poniżej historycznego szczytu. Na GPW obserwowany jest kolejny spekulacyjny rajd kursu spółki, która na razie nie ma nic do zaoferowania potencjalnym klientom.
Wtorkowa sesja zakończyła się kolejnymi spadkami głównych indeksów. Najsłabszy był WIG20, który stracił 1,3 proc. Wyjątkiem był mWIG40, indeks średnich spółek zyskał 0,2 proc. Wokół sektora energetycznego wciąż panuje negatywny sentyment, kursy Tauronu i PGE zniżkowały o ponad 3 proc. Kolejny dzień wzrost o kilkadziesiąt procent zanotowała spółka FMG.
We wtorek na warszawskim parkiecie panują negatywne nastroje. WIG20 po spadku o 1,2 proc., znajduje się nieznacznie poniżej poziomu ok. 2.380 pkt., który wcześniej był wyznaczany jako istotny poziom wsparcia. Ponownie przecenione są papiery spółek z sektora energetycznego. Akcje Tauronu tanieją o 3,7 proc., a PGE spada o 2,4 proc.
Poniedziałek na warszawskiej giełdzie przebiega pod znakiem spadków, WIG20 traci około 1 proc. Duża przecena obejmuje akcje Pepco, które tracą ponad 6 proc. oraz spółki ze sektora energetycznego - Tauron traci blisko 8 proc., a Enea 7 proc., a PGE ponad 3 proc.
GPW skończyła tydzień na niewielkich plusach, nie zmienia to faktu, że większość indeksów od poniedziałku zaliczyła korektę. W piątek zrealizowano scenariusz z czwartku, z próbą porannych wzrostów i słabością przez resztę dnia, szczególnie widoczną na WIG20.
Na początku piątkowej sesji warszawski parkiet kontynuuje czwartkowe wzrosty. WIG20 zwyżkuje o 0,2 proc., do 2.422 pkt. i pozostaje zawieszony pomiędzy strefami oporów i wsparcia. Zdaniem analityków, rynek czeka na impulsy, które mogłyby wyznaczyć dalszy kierunek dla notowań na GPW. O ponad 2 proc. koryguje się kurs Aliora, po dwóch sesjach zwyżek. Grupa Azoty rośnie o 4 proc.
Po sesji 15 marca 2024 r. zostanie przeprowadzona roczna korekta portfeli indeksów, w wyniku której Budimex zastąpi Asseco Poland w indeksie największych krajowych spółek WIG20.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus