Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
37.16-0.57(-1.51%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się spadkami głównych indeksów. WIG20 stracił 0,60 procent z licznikiem obrotu pokazującym 870 mln złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,49 procent przy obrocie zbliżonym do 1,07 mld złotych.
Środa przyniosła kontynuację spadków na warszawskim
parkiecie. Najsłabszym indeksem sektorowym był WIG-Gry, któremu ciążyły nie
tylko zniżkujące notowania CD Projektu.
Firmy rodzinne w okresie od sierpnia 2019 r. do lipca 2024 r. zyskały w porównaniu do spółek WIG20. Stopa zwrotu indeksu GT 20 Rodzinne wyniosła ok. 36,7 proc., natomiast spółki z WIG 20 zyskały w tym samym okresie ok. 13,4 proc. - poinformowali podczas konferencji prasowej przedstawiciele Grant Thornton.
Notowania giełdowe największego polskiego producenta gier spadają w środę w reakcji na opublikowane dzień wcześniej sprawozdanie finansowe. Kurs akcji CD Projektu tracił najmocniej wśród spółek z WIG20, ale wcześniej był w tym portfelu jednym z najsilniejszych. Analitycy zwracają uwagę na coraz większe szanse na premierę najbardziej zaawansowanego projektu studia w 2026 r.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się kosmetycznymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,13 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,14 procent.
Kto pierwszy przerwie serię: CD Projekt czy Cyfrowy Polsat? „Końcówka roku powinna być dobra na GPW”
Odbicie na WIG20 zostało przerwane, ale indeks dalej jest w strefie, w której równoważą się siły popytu i podaży. Sesja przebiegła bez fajerwerków z wyraźnie niższymi obrotami. W portfelu blue chipów ciążyły banki, ale kolejny raz świetnie zaprzestawały się notowania Cyfrowego Polsatu i CD Projektu. Ekspert uważa, że GPW może mieć przed sobą lepszy okres.
Kurs akcji JSW rośnie o 6 proc. do 27,6 zł. W tym czasie WIG20 spada o 0,3 proc.
Notowania poniedziałkowe na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,40 procent, gdy indeks szerokiego rynki WIG zyskał 0,18 procent. Ciekawie zaprezentował się obrót, który liczony tylko dla WIG20 wyniósł blisko 1,58 mld złotych, gdy na całym rynku obrócono akcjami na kwotę większą niż 1,92 mld złotych.
Pierwsza sesja ostatniego tygodnia listopada przyniosła niewielkie zmiany głównych indeksów. Uwagę zwróciły szerokie relatywnie wysokie obroty na spółkach z WIG20. Inwestorzy nie chcieli zbytnio korzystać z korekty na dolarze, a dobre dane z polskiej gospodarki jak zwykle miały dla nich trzeciorzędne znaczenie.
Finałowa sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,74 procent przy niespełna 994 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,60 procent z licznikiem pokazującym przeszło 1,21 mld złotych.
Sytuacja na GPW w piątek po południu lekko poprawiła się i WIG20 oraz WIG znajdują się na niewielkich plusach. W porównaniu do pierwszych godzin sesji, lepiej radzą sobie banki. Zdaniem analityków, WIG20 zachowuje się odmiennie od złotego, który osłabia się wobec dolara.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły dynamicznymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 1,56 procent przy umocnieniu indeksu szerokiego rynku WIG o 1,44 procent.
Indeksy na GPW korygują ostatnią słabość i zaliczają drugą sesję z wyraźnymi wzrostami. Uwagę zwracała reakcja inwestorów na wyniki kilku spółek, w tym przede wszystkim Cyfrowego Polsatu i PZU, których kursy były liderami wzrostów w WIG20.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus