Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
37.42+0.26(+0.70%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,88 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,78 procent.
Sesja na GPW tym razem zakończyła się spadkami głównych indeksów. Warszawski parkiet odstawał od rynków bazowych, gdzie przeważały wzrosty. Znakomita większość obrotów rynkowych była w udziałem WIG20.
Spadki na warszawskim parkiecie lekko przybrały na sile, ale główne indeksy nie tracą więcej niż 0,7 proc. Pogłębiły się zniżki spółek notowanych w WIG20, około połowy z nich idzie w dół o więcej niż 1 proc. Indeks blue chipów ciągnie w górę Dino i CD Projekt, a ciążą mu PZU i Orlen.
W drugiej części wtorkowej sesji na warszawskiej giełdzie pojawiły się lekkie spadki. Nadal zyskują spółki energetyczne. JSW jest jednym z liderów zniżek w WIG20, po informacji o spadku produkcji węgla w drugim kwartale.
Na warszawskim parkiecie trwa senna sesja. Główne indeksy niemal nie zmieniają swoich wartości. Na indeks WIG20 pozytywnie wpływają m. in. KGHM i PKO BP, ale ciąży mu spadek Orlenu o ponad 1 proc. Idą do góry kursy spółek energetycznych, ponownie rosną akcje Celon Pharmy.
Otwarcie tygodnia na rynku warszawskim przyniosło spokojną sesję, która w wykonaniu WIG20 sprowadziła się do sennej oscylacji wokół poziomu zamknięcia sesji piątkowej, która trwała przez blisko sześć pierwszych godzin rozdania i finałowej fali wzrostowej ustalającej wynik dnia.
W poniedziałek na warszawskiej giełdzie główne indeksy utrzymują lekkie wzrosty, w tym WIG20 zwyżkuje o 0,63 proc. Rosną m.in. akcje banków, a mocne wzrosty od początku sesji notuje Celon Pharma, po informacji o pozytywnych wynikach badania II fazy klinicznej CPL'36 w leczeniu ostrej schizofrenii.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 1,19 procent, gdy indeks szerokiego rynku stracił 0,99 procent. Obrót był jednak ciągle niski i w koszyku blue chipów nie przekroczył 600 mln złotych.
Sesja na warszawskiej giełdzie nadal przebiega przy małej zmienności głównych indeksów, przy czym WIG20 i WIG notują niewielkie spadki. Do liderów wzrostów w WIG20 dołączył KGHM, natomiast Allegro zasiliło listę spółek o największej przecenie. Dane z amerykańskiego rynku pracy, dotyczące m. in. zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (Non Farm Payrolls) nie wpłynęły znacząco na notowania.
Główne indeksy warszawskiej giełdy niemal nie zmieniają swoich wartości. Indeksowi WIG20 ciąży spadek Orlenu o 0,9 proc., którego kurs koryguje się po sześciu dniach nieprzerwanych wzrostów. Większość banków idzie do góry, ale PKO BP lekko zniżkuje. O ponad 11 proc. rośnie Answear, dzięki czemu spółka jest liderem zwyżek na GPW.
Początek czwartkowych notowań przebiega na niewielkich minusach. Indeks WIG20 ciągnie w górę wzrost kursu LPP, a negatywnie wpływa na indeks m. in. Allegro, PKO BP i CD Projekt. Nadal słabe są banki. Akcje spółek: Text i PKP Cargo rosną drugi dzień z rzędu.
Po zakończonej właśnie pierwszej połowie 2024 roku, można pokusić się o podsumowania z warszawskiej giełdy. Które spółki z indeksu WIG20 dały zarobić w tym czasie najwięcej, a które przyniosły największe straty?
Skala wzrostu warszawskich indeksów giełdowych kurczy się i WIG20 zwyżkuje po południu 0,2 proc. Osłabił się sektor finansowy, większość banków obecnie notowana jest na minusie. Najmocniejszymi segmentami są: energetyka i górnictwo, a PGE jest liderem wzrostów wśród blue chipów. Ponad 11 proc. zyskuje PKP Cargo, po informacji o planach zwolnień grupowych.
W środę warszawska giełda odreagowuje spadek z poprzedniej sesji. Indeks WIG20 rośnie o 0,8 proc., powracając w okolice poziomu sprzed dwóch dni. Rośnie segment energetyczny, ale gorzej od indeksu blue chipów radzą sobie notowane w nim banki. Benefit Systems kontynuuje spadek. Text zyskuje ok. 10 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus