Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
37.16-0.57(-1.51%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wczorajsza sesja na GPW przebiegała pod znakiem realizacji zysków po mocnym poniedziałkowym wybiciu. Straty nie były duże (indeks WIG20 zakończył notowania zaledwie 0,2%-owym spadkiem), choć ich skalę zmniejszyła mocna końcówka sesji, wywołana pozytywną reakcją inwestorów na dane o amerykańskiej inflacji producenckiej (lipcowa dynamika wyniosła 2,2% vs. oczekiwane 2,3%). W gronie blue chipów niekwestionowanym liderem wzrostów był Alior Bank, który w wyniku kwartalnej...
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zmianami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,23 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,05 procent. Koszyk spółek o średniej kapitalizacji mWIG40 wzrósł o 0,45 procent, gdy indeks spółek o małej kapitalizacji sWIG80 spadł o 0,03 procent.
Sesja na GPW przyniosła konsolidację głównych indeksów po najmocniejszych od października wzrostach na WIG20 i WIG. Gwiazdą wśród dużych spółek okazał się Alior, ale na szerokim rynku uwagę zwracała euforyczna reakcja na zyski wygenerowane przez Legimi, oferującego cyfrowe książki i audiobooki.
Podczas wtorkowej sesji główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się w okolicach poziomu odniesienia. WIG20 zyskuje 0,06 proc., dzięki dobrym notowaniom banków, które znajdują się w ścisłej czołówce rosnących spółek w indeksie. Alior Bank idzie w górę o ok. 7 proc., po informacji o dołączeniu do listy uczestników indeksu MSCI Poland. DataWalk jest najsłabszą spółką na GPW, po publikacji szacunkowych wyników za I półrocze.
Kurs akcji Alior Banku rośnie o 5,7 proc., do 96,7 zł. WIG20 rośnie w tym czasie o 0,6 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 3,42%, do poziomu 2335 pkt. mWIG40 podbił 2,82%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 1,17%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 900 mln złotych.
Po słabszym okresie na GPW wreszcie można mówić o wyraźnym odbiciu, jednak przy mało zadowalających obrotach. Poprawa sentymentu najbardziej była widoczna w przypadku WIG20, w którym wszystkie spółki zaliczyły wyraźne zwyżki z kursem Orlenu na czele. Tak dużych wzrostów na GPW nie było od powyborczej euforii z ubiegłorocznej jesieni.
W poniedziałek po południu główne indeksy na warszawskiej giełdzie kontynują zwyżki, WIG20 rośnie o 2,53 proc. Wśród blue chipów od rana najmocniej, o ponad 4,5 proc. rośnie kurs Orlenu.
Piątek na warszawskiej giełdzie przypominał większość pozostałych sesji z tego tygodniu. Zaczęło się od wzrostów, a skończyło na spadku WIG20. Dużą siłę przez większą część dnia wykazywały akcje banków, po prezentacji wyników oberwał mocno kurs Arctic Paper, a nowa gra obciążyła notowania jednego ze studiów gamingowych.
Krajowym indeksom w końcu udało się odrobić część strat z ostatnich dni, choć początek wczorajszych notowań wcale tego nie zapowiadał (ok. godz. 9:30 indeks WIG20 tracił blisko 2%). Ostatecznie jednak udało się wyciągnąć główne warszawskie indeksy ponad kursy odniesienia, przy dużym wsparciu rynków bazowych (przede wszystkim Wall Street). W gronie blue chipów obserwowaliśmy wzrosty banków, choć mocno dodatnio kontrybuowały też Orlen (+1,8%), Allegro (+2,4%) czy CD...
Sytuacja na warszawskim parkiecie znacznie się poprawiła, w czym pomogły dane z amerykańskiego rynku pracy. WIG20 znajduje się na plusie, zmniejszyła się skala zniżek banków, a część z nich rośnie. Zdaniem analityków, warszawska giełda w ostatnim czasie była słaba i czwartkowa sesja nie zmienia tej tendencji.
Czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie zapowiadała się podobnie jak poprzednie, czyli spadkiem WIG20, który zniżkował mocno przez pierwszą połowę sesji, testując dawno niewidziane opory. GPW pomogli jednak Amerykanie i polskie indeksy wystrzeliły na dwie godziny przed końcem handlu. Wśród spółek szczególną uwagę inwestorów skupiały notowania CD Projekt, Pekao i CCC.
Sytuacja na warszawskim parkiecie znacznie się poprawiła, w czym pomogły dane z amerykańskiego rynku pracy. WIG20 znajduje się na plusie, zmniejszyła się skala zniżek banków, a część z nich rośnie. Zdaniem analityków, warszawska giełda w ostatnim czasie była słaba i czwartkowa sesja nie zmienia tej tendencji.
Na warszawską giełdę powróciły negatywne nastroje. Główne indeksy spadają o 1-1,7 proc., przy czym dla WIG20 jest to szósta zniżka z rzędu. Mocno zniżkuje część spółek z sektora bankowego, rynek ciągną w dół także spółki z sektora odzieżowego. Po publikacji wyników kwartalnych Pekao traci 4,6 proc., a CCC spada o 7,75 proc. i jest najsłabszą spółką na GPW.
Gdy giełdy na całym świecie przeżywały mniej lub bardziej zdecydowane odbicie, główny indeks GPW zakończył środę tuż pod kreską, notując piątą spadkową sesję pod rząd. WIG20 okazał się też kolejny raz najsłabszym europejskim indeksem giełdowym. Przeciwnie do spółek wagi ciężkiej, średni i mali gracze mogli zaliczyć ten dzień do udanych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus