Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
37.15+0.56(+1.53%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po pozytywnym otwarciu, główne indeksy kontynuują zwyżki w drugiej części sesji. WIG20 rośnie o 0,61 proc, a WIG ustanowił nowy rekord.
Po rozpoczęciu poniedziałkowej sesji główne indeksy na GPW zwyżkują. WIG20 rośnie o 0,75 proc. Wśród blue chipów najlepiej radzi sobie kurs KGHM, zyskując blisko 3 proc.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,47 procent przy 1,3 mld złotych obrotu, gdy indeks całego rynku WIG zyskał 0,40 procent. Dla WIG20 zamknięcie wypadło niespełna dwa punkty od dziennego maksimum.
To był kolejny tydzień wzrostów na GPW i kolejny dzień bicia rekordów przez warszawskie indeksy. Chociaż piątkowa sesja zaczęła się od zniżek, to presja ze strony kupujących nie pozwoliła nawet na minimalną korektę i na koniec dnia indeksy znów świeciły na zielono. W WIG20 wyróżniały się „państwowe” spółki, a wśród nich KGHM i JSW.
Piątkowa sesja na GPW przez większość dnia upływała pod znakiem spadków, jednak dwie godziny przed końcem notowań nastroje poprawiły się i główne indeksy notowane są w okolicy poziomów odniesienia. Banki nadal ciążą indeksowi WIG20, natomiast poprawiły się notowania spółek z sektora górniczego. JSW rośnie o 2,9 proc., a KGHM idzie w górę o 2,3 proc.
Piątkowa sesja na GPW rozpoczęła się spadkami głównych indeksów o 0,2-0,8 proc. Zniżki o 1,5-2 proc. notują banki, w tym PKO BP spada po raz czwarty z kolei, a mBank i Santander notują trzeci z rzędu spadek. Zdaniem analityków, po czwartkowej sesji indeks WIG20 znajduje się nadal w konsolidacji w wąskim przedziale, pomiędzy oporem na 2.577 pkt. i wsparciem w rejonie 2.530 pkt.
Po mocnym początku czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się wzrostem indeksów niewiele ponad punkt odniesienia. Mimo to padły na nich nowe rekordy. Największa przecena dotknęła akcje dostawcy "MultiSportów", który pokazał swoje kwartalne wyniki. Najmocniejszymi spółkami w WIG20 były w czwartek PZU, Dino, KGHM i CD Projekt.
Skala zwyżek na warszawskim parkiecie w czwartek po południu zmniejszyła się i główne indeksy rosną po ok. 0,1-0,3 proc. Pozytywnie wyróżnia się Grupa Azoty, która zyskuje 5,2 proc., a także Tauron i Enea, które rosną po ok. 3 proc. Pogorszyły się nastroje wokół spółek z sektora bankowego i wszystkie banki notowane w WIG20 spadają, w tym Pekao traci ok. 2,6 proc.
Miedziowa spółka jest w ostatnich dniach liderem WIG20.
WIG20 powrócił do wzrostów i niedługo po otwarciu czwartkowej sesji zyskuje 0,6 proc. Kolejny dzień rośnie WIG, po tym, jak w środę indeks wyznaczył nowy rekord i przebił poziom 88 tys. pkt. KGHM, który podał wyniki lepsze od oczekiwanych, zyskuje 2,8 proc. Na plusach notowane są spółki energetyczne, jednak sektor bankowy nadal jest relatywnie słaby.
Wczoraj główne warszawskie indeksy utrzymały się w okolicach swoich kursów odniesienia, a sesja upłynęła spokojnie i przy niewielkiej zmienności. Wśród głównych segmentów rynku zawiodły spółki o największej kapitalizacji (przy niewielkich zwyżkach głównych indeksów, WIG20 spadł o niecałe 0,1%). Notowaniom nie pomógł lepszy od oczekiwań odczyt krajowego PKB za I kwartał 2024 roku (PKB wzrósł o 1,9% vs. oczekiwane 1,8%), ale krajowy indeks blue chipów odbił po...
Środa na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się spadkiem WIG20 i mWIG40 o 0,5-0,6 proc. Silniejszy jest indeks sWIG80, który rośnie o 0,3 proc. Wśród najsłabszych spółek na GPW znajdują się Tauron i Enea, a PGE traci ok. 2,5 proc. Cyfrowy Polsat spada o 1 proc., po siedmiu dniach wzrostów.
Firmy indeksu WIG40 i WIG80 najszybciej opracowały i wdrożyły strategie wykorzystania nowoczesnych technologii - wynika z opublikowanego w środę przez naukowców z SGH Indeksu Cyfryzacji Przedsiębiorstw. W raporcie dodano, że najwyższy poziom startowy cyfryzacji miały spółki indeksu WIG20.
Wyniki banków za I kwartał pokazały, że przestrzeni do poprawy może być już niewiele. To źle wróży nie tylko notowaniom sektora, ale także całemu indeksowi WIG20.
Wtorkowa sesja nadal przebiega pod znakiem małej zmienności, jednak po południu nastroje pogorszyły się i indeks WIG20 spada o 0,4 proc. Jednymi z najsilniejszych spółek na GPW są: PGE i Tauron, które zyskują po ok. 7 proc. Liderami spadków w WIG20 są banki. Eurocash, który przed sesją opublikował zgodne z szacunkami wyniki za IV kw. 2024 r., zniżkuje o ok. 7 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus