Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20LV
35.84-0.75(-2.05%)BETA ETF WIG20LEV
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Większość głównych indeksów warszawskiej giełdy lekko zniżkuje. W WIG20 najmocniej rosną akcje Pepco, a najmocniej spadają akcje Budimeksu.
Analitycy mBanku uważają, że w ramach rewizji rocznej w marcu 2025 r. CCC zajmie miejsce JSW, a XTB nie dołączy do indeksu.
Główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się na minusach. W WIG20 tylko akcje KGHM i Alioru idą w górę.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 1,90 procent przy niespełna 864 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 1,68 procent przy blisko 1,06 mld złotych obrotu.
Całość poniedziałkowego wybicia na WIG20 została wymazana w czasie wtorkowej sesji. Popsuły się nastroje na rynkach bazowych, a wobec notowań blisko rekordów zawahanie popytu szybko zostało wykorzystane do realizacji zysków. Impuls przyszedł wraz z powrotem na rynek Amerykanów i pokazanych danych z gospodarki.
We wtorek po południu większość głównych indeksów GPW zniżkuje. WIG20 traci prawie 1 proc., a wśród blue chipów w dół idą kursy m.in. KGHM i JSW. Po publikacji wyników mocno rośnie kurs Vercomu.
Polska waluta zyskała wczoraj na wartości zarówno względem euro, dolara amerykańskiego jak i funta szterlinga. Przy małej zmienności na niemieckim czy francuskim parkiecie, na GPW dominowały zdecydowane zwyżki, które przyniosły zwyżki indeksu WIG20 aż o ponad 1,8 proc. Wczorajsze umocnienie złotego można tłumaczyć zachowaniem inwestorów na GPW. Spoglądając na instrumenty pochodne oparte o stopę procentową (FRA) w Polsce, było widać wczoraj wzrosty, co też po części...
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,82 proc., do poziomu 2456 pkt. mWIG40 podbił 1,28 proc., podczas gdy sWIG80 zakończył handel blisko odniesienia z piątku. Obroty na szerokim rynku wyniosły 833 mln zł.
Kilkudniowa konsolidacja na WIG20 zakończyła się wybiciem w górę reprezentacyjnego polskiego indeksu. Mimo nieobecności inwestorów z USA obroty były przyzwoite, a wzrosty na rynku szerokie. Świetnie radziła sobie energetyka, a większość branż zaliczy giełdowy dzień do udanych.
Główne indeksy GPW zwyżkują w poniedziałek po południu, w tym WIG20 o ok. 1,75 proc. Mocnym, ponad 7 proc., wzrostem wyróżnia się PGE, które opublikowało szacunki wyników za II kwartał.
W poniedziałek po rozpoczęciu sesji główne indeksy spadają, w tym WIG20 zniżkuje o ok. 0,4 proc. Po szacunkach wyników za II kwartał rośnie kurs PGE.
Finałowa sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się solidarnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,38 procent przy przeszło 2,23 mld złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,48 procent z obrotem zbliżonym do 2,58 mld złotych.
Ostatnia sesja miesiąca potwierdziła silne przywiązanie WIG20 do poziomu w okolicach 2400 pkt. W efekcie od połowy sierpnia obserwujemy trend boczny, z którego coraz trudniej się wyrwać. Portfelowe przetasowania zdecydowały o wyniku sesji i ogromnych obrotach.
Ostatni tydzień wakacji na rynkach finansowych był podporządkowany wynikom Nvidii. Inwestorzy na krajowym parkiecie dostali natomiast raport CD Projektu. Kurs największego polskiego studia gier jest w tym roku najlepszy w portfelu spółek z WIG20, ale jego cena akcji zdaje się być coraz bardziej wymagająca. Nie ominiemy także podsumowania rywalizacji w grze giełdowej „Wakacje na giełdzie”.
W piątek na warszawskim parkiecie dominują niewielkie wzrosty. Pozytywnie na indeks WIG20 wpływają zwyżki m. in. Orlenu i KGHM, natomiast CD Projekt traci najmocniej w indeksie, po dwóch dniach zwyżek. Po publikacji raportów kwartalnych Handlowy idzie w dół o 1,8 proc. a Text spada o 0,75 proc.
Wczoraj krajowy indeks największych spółek WIG20 ponownie wrócił do poziomu 2400 pkt., wokół którego oscyluje od połowy sierpnia. Negatywna reakcja amerykańskich inwestorów na środowe wyniki Nvidii nie przełożyła się na spadki na Starym Kontynencie, a otoczenie od rana było sprzyjające wzrostom. Niemniej jednak ogólny obraz rynku nie zmienił się – inwestorzy nadal czekają na wyraźniejszy kierunek zmian indeksów...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus