Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
61.940+0.890(+1.46%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Notowania ropy naftowej wzrosły w piątek o ponad 1 proc., co oznacza szansę na pierwszy tygodniowy wzrost od połowy kwietnia. Wzrost cen to efekt ożywienia nastrojów inwestorów po ogłoszeniu porozumienia handlowego między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią i nadchodzących rozmowach amerykańsko-chińskich – podaje agencja Reuters.


Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną. Inwestorzy oczekują na rozpoczęcie w weekend rozmów handlowych między USA a Chinami.

Ceny ropy naftowej wzrosły w czwartek o około 3 proc. Były wspierane nadziejami na przełom w zbliżających się negocjacjach handlowych między USA i Chinami - informuje Reuters.

Analitycy Citi Research zrewidowali swoje krótkoterminowe prognozy dla cen ropy Brent, obniżając je w reakcji na ponowne podjęcie negocjacji nuklearnych między Waszyngtonem a Teheranem. Ich zdaniem możliwe porozumienie może istotnie zwiększyć podaż surowca na rynku i mocno wpłynąć na ceny.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na zapowiadane ogłoszenie przez prezydenta USA Donalda Trumpa ważnej umowy handlowej - prawdopodobnie z Wielką Brytanią, co wzbudza optymizm wśród inwestorów - informują maklerzy.

Cena ropy spadła w środę po tym jak na poprzedniej sesji doszło do wyraźnego odbicia kursu od czteroletniego dołka zanotowanego w poniedziałek.

Słowacja nie akceptuje unijnego planu zakończenia do 2027 r. importu ropy, gazu i paliwa jądrowego z Rosji, powiedział w środę premier Robert Fico. Stwierdził, że całkowite wstrzymanie, a nie ograniczenie dostaw zaszkodziłoby konkurencyjności zarówno UE, jak i Słowacji.

Spadek wpływów z ropy i rosnące wydatki na wojnę z Ukrainą spowodowały, że w ubiegłym miesiącu Rosja miała 1,05 bln rubli (13 mld USD) deficytu budżetowego. W marcu miała nadwyżkę, informuje Bloomberg.

Słowacja nie akceptuje unijnego planu zakończenia do 2027 r. importu ropy, gazu i paliwa jądrowego z Rosji, powiedział w środę premier Robert Fico. Stwierdził, że całkowite wstrzymanie, a nie ograniczenie dostaw zaszkodziłoby konkurencyjności zarówno UE, jak i Słowacji.

Ceny ropy powiększają wzrosty z poprzedniej sesji. Na rynkach panuje optymizm, bo Chiny i USA zgodziły się rozpocząć negocjacje handlowe, co może złagodzić napięcia między tymi dwiema największymi gospodarkami na świecie.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają wzrosty z poprzedniej sesji. Na rynkach panuje optymizm, bo Chiny i USA zgodziły się rozpocząć negocjacje handlowe, co może złagodzić napięcia między tymi dwiema największymi gospodarkami na świecie - informują maklerzy.

Cena ropy wzrosła we wtorek najmocniej od prawie trzech tygodni dzień po tym jak spadła najniżej od lutego 2021 roku.

Rosja rozważa zmianę reguły budżetowej w związku ze spadkiem cen ropy - przekazał we wtorek Bloomberg. Zdaniem agencji Kreml oczekuje, że ceny będą niższe przez dłuższy czas, podczas gdy wydatki na wojnę będą nadal uszczuplać państwową kasę.

Do spadku cen ropy do dawno niewidzianych poziomów przyczyniły się obawy o nadmiar surowca na rynku i o skutki decyzji celnych Stanów Zjednoczonych. Eksperci nie spodziewają się znacznego wzrostu notowań w nadchodzących miesiącach.

Wtorek przynosi - przynajmmniej czasowe - przerwanie spadkowej serii na ropie naftowej. Surowiec drożeje, odbijając od czteroletniego minimum. Część specjalistów uważa, że ostatnia przecena zrealizowana została w nadmiernej skali, nie odpowiadającej fundamentom i wskaźnikom analizy technicznej.

To już niemal oficjalne: Niemcy mają nowy rząd. Skład nowego gabinetu, gwarantuje co najmniej dwie kluczowe zmiany w niemieckiej polityce. Obie odczujemy w Polsce i nie wszystkie pozytywnie. Z pewnością na plus powinniśmy za to odczuć spadek cen ropy naftowej na światowych rynkach. A naukowcy z USA odczują w swoich portfelach nowy program Komisji Europejskiej. To najważniejsze tematy dzisiejszego odcinka PB Brief.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się z 4-letniego minimum. Wskaźniki techniczne sugerują, że mocne spadki cen surowca w trakcie wcześniejszych sesji były przesadzone - informują maklerzy.

Cena ropy spadła piąty raz w okresie ostatnich sześciu sesji i jest najniższa od lutego 2021 roku, kiedy globalna gospodarka wychodziła dopiero z kryzysu spowodowanego przez pandemię.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus