Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
66.160+0.700(+1.07%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na atak USA na irańskie obiekty nuklearne. Na Bliskim Wschodzie wrze, a na rynkach ropy widać umiarkowaną gorączkę - informują maklerzy.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na atak USA na irańskie obiekty nuklearne. Na Bliskim Wschodzie wrze, a na rynkach ropy widać umiarkowaną gorączkę - informują maklerzy.

Konflikt USA–Iran podbija ceny ropy, giełdy reagują nerwowo, a inwestorzy na całym świecie wstrzymują oddech w oczekiwaniu na kolejne dane i sygnały z banków centralnych. W Polsce czekamy dziś na kluczowy zestaw danych z GUS – produkcję, zatrudnienie, wynagrodzenia i inflację producencką. Na świecie – na PMI z największych gospodarek oraz wystąpienia przewodniczącego Fed Jerome’a Powella, który spróbuje przekonać Kongres do swojej polityki. W tym odcinku PB BRIEF...

Eskalacja napięć na Bliskim Wschodzie zwiększa ryzyko zakłóceń w jednym z najważniejszych szlaków energetycznych świata — Cieśninie Ormuz. Goldman Sachs prognozuje, że ewentualne ograniczenia przepływu ropy mogą wywindować ceny surowców energetycznych do poziomów niewidzianych od lat.

Parlament Iranu zatwierdził w niedzielę zamknięcie cieśniny Ormuz, leżącej na szlaku wiodącym z Zatoki Perskiej do Morza Arabskiego - poinformowała agencja Reutera. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Najwyższa Rada Bezpieczeństwa Narodowego Iranu.

Rosyjska gospodarka przegrzewa się w związku z nakładami na wojnę i spadającymi cenami ropy. Władimir Putin podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu wezwał swoich urzędników do ostrożności w działaniach. Prezydent Rosji podkreślił, że nie można dopuścić do recesji "pod żadnym pozorem".

Kontrakty w USA lekko zwyżkują po początkowych stratach, podczas gdy indeksy w Europie są głównie na plusach. Inwestorzy monitorują konflikt Izraela z Iranem i możliwość bezpośredniego zaangażowania się w niego USA. Dolar nieco osłabia się względem koszyka walut, nerwowość panuje na rynku ropy.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Rynki niepokoją się o możliwość dołączenia USA do wojny Izraela z Iranem oraz potencjalnego skutku konfliktu dla dostaw ropy.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Rynki niepokoją się o możliwość dołączenia USA do wojny Izraela z Iranem oraz potencjalnego skutku konfliktu dla dostaw ropy.

Giełdy w Europie notują spadki, a rynki w USA są zamknięte z powodu Dnia Wyzwolenia. Inwestorzy niepokoją się, że USA dołączą do wojny Izraela z Iranem. Ceny ropy rosną.

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, a inwestorzy obserwują z uwagą plany prezydenta Donalda Trumpa dotyczące konfliktu z Iranem. W tym tygodniu - z powodu niepewnej sytuacji na Bliskim Wschodzie - wahana cen ropy wynoszą ok 8 USD na baryłce, a notowania skokowo się zmieniają - informują maklerzy.

Wpisy Donalda Trumpa nt. wymiany ognia na Bliskim Wschodzie nieco przestraszyły rynki, przez co dolar zaczął zyskiwać, a ceny ropy znów podskoczyły. Noc nie przyniosła jednak przesilenia i środowy poranek przynosi korektę. Złoty trzyma się stabilnie do euro, ale wiele zależeć będzie od reakcji rynków na decyzję i komunikację Fedu w sprawie stóp procentowych i kierunku, w którym rozwinie się konflikt Izraela z Iranem. Dolar tymczasem okazuje się najbardziej niedoważonym...

Szczyt zapotrzebowania na ropę naftową zostanie osiągnięty w 2029 roku, a co dalej? Międzynarodowa Agencja Energetyczna prognozuje, że udział Chin we wzroście popytu na ropę naftową zmniejszy się w ciągu najbliższych pięciu lat. Obecnie zaś, nadwyżka podaży nad popytem zdaniem IEA sugeruje stabilność rynku ropy, pomimo nowej fazy wojny między Iranem a Izraelem.

Ceny ropy naftowej ustabilizowały się po około dziesięcioprocentowym wzroście, który nastąpił w wyniku eskalacji konfliktu między Izraelem a Iranem. Obawy o możliwe rozszerzenie działań wojennych i zakłócenia dostaw z Bliskiego Wschodu podbiły notowania surowca do najwyższych poziomów od niemal pięciu miesięcy.

Notowania ropy naftowej wzrosły we wtorek, w miarę jak konflikt między Iranem a Izraelem nabiera na sile, a perspektywy jego szybkiego zakończenia są mało prawdopodobne. Choć infrastruktura energetyczna w regionie jak dotąd uniknęła poważniejszych szkód, inwestorzy niepokoją się możliwymi zakłóceniami w dostawach surowców – podaje agencja Reuters.

Kontrakty w USA zniżkują, podobnie jak indeksy w Europie. Inwestorzy obawiają się o dalszą eskalację wojenną między Izraelem a Iranem. Ceny ropy rosną, obligacje umacniają się.

Konflikt między Izraelem a Iranem na Bliskim Wschodzie może oznaczać mniejsze wsparcie wojskowe Zachodu dla Kijowa i większe dochody Kremla w wyniku droższej ropy naftowej – ostrzegł we wtorek hiszpański dziennik "El Pais".

Według najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), światowy popyt na ropę osiągnie szczyt w 2029 roku na poziomie 105,6 mln baryłek dziennie, po czym zacznie powoli spadać. Mimo rosnącej produkcji i zmian technologicznych, ropa wciąż pozostaje kluczowym surowcem — zwłaszcza w krajach takich jak Stany Zjednoczone.

Cały świat śledzi sytuację na Bliskim Wschodzie. Eskalacja konfliktu pomiędzy Izraelem i Iranem wpływa na rynki finansowe. Wzajemne ostrzały wywołały jeden z największych 3-dniowych wzrostów cen ropy naftowej w ciągu ostatnich 30 lat. Jeśli konflikt nie zostanie zażegnany, to analitycy Goldman Sachs wieszczą 90 dolarów za baryłkę ropy jeszcze w wakacje.

Na europejskich giełdach indeksy spadają. Geopolityka i konflikt Izraela z Iranem nadal przykuwa uwagę graczy, a oba kraje kontynuują wzajemne ataki. Na rynku walutowym USD jest stabilny wobec euro i JPY. Bitcoin kosztuje ok. 106.500 USD. Notowania złota rosną. Zyskuje ropa naftowa - informują maklerzy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus