Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości BZ.FUT (BRENT OIL)
75.030+0.680(+0.91%)Brent Crude Oil Spot - Ropa Brent
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Silniejszy dolar tym razem, przynajmniej na razie, nie przeszkadza aprecjacji notowań ropy naftowej. Surowiec drożeje z uwagi na wzrost ryzyka geopolitycznego po weekendowych wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych.
Kuwait Petroleum Corporation (KPC) poinformowała w niedzielę, że dokonała „gigantycznego” odkrycia ropy na polu Al-Nokhatha na wschód od kuwejckiej wyspy Fajlaka; zasoby szacuje się na 3,2 miliarda baryłek.
Kuwait Petroleum Corporation (KPC) poinformował w niedzielę, że dokonał „gigantycznego” odkrycia ropy naftowej na polu Al-Nokhatha na wschód od kuwejckiej wyspy Fajlaka. Jego zasoby szacuje się na 3,2 miliarda baryłek.
Kuwait Petroleum Corporation (KPC) poinformowała w niedzielę, że dokonała „gigantycznego” odkrycia ropy na polu Al-Nokhatha na wschód od kuwejckiej wyspy Fajlaka; zasoby szacuje się na 3,2 miliarda baryłek.
Kuwait Petroleum Corporation (KPC) poinformowało o odkryciu "gigantycznego" złoża ropy. Zasoby oszacowano 3,2 miliarda baryłek,
Pożar wybuchł w sobotę nad ranem w magazynie ropy naftowej w obwodzie rostowskim w Rosji w wyniku ataku ukraińskich dronów – podało Radio Wolna Europa za gubernatorem regionu Wasilijem Gołubiewem.
Ceny ropy wzrosły w piątek w odpowiedzi na sygnały spadającej presji inflacyjnej w Stanach Zjednoczonych, największym na świecie konsumencie ropy. Jednak słabsze nastroje konsumentów i obawy o popyt ograniczyły te wzrosty – podaje agencja Reuters.
PERN może bez uszczerbku dla polskich rafinerii znacząco zwiększyć tranzyt ropy do rafinerii Schwedt w Niemczech - zapewnił w piątek wiceminister klimatu i środowiska Maciej Bando. Dodał, że zwiększeniem przez Gdańsk dostaw od 1 do 1,5 mln ton w 2024 r. zainteresowana jest też rafineria Leuna.
Poranny piątkowy handel na rynku ropy toczy się pod znakiem rosnącej wyceny surowca, który drożeje trzeci dzień z rzędu. Wzrost szans na złagodzenie polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych poprawił perspektywy popytu i osłabił dolara, w którym surowiec jest wyceniany.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zwyżkują. Inwestorzy analizują perspektywy dla popytu na paliwa w okresie wakacyjnym oraz możliwą ścieżkę dla stóp proc. w USA.
Ceny ropy naftowej wzrosły drugi dzień z rzędu w czwartek, a benchmark ropy Brent zamknął się powyżej 85 USD za baryłkę, gdy dane o niespodziewanym spowolnieniu inflacji w USA wzbudziły nadzieje na obniżki stóp procentowych – podaje agencja Reuters.
Do najniższego poziomu od czterech miesięcy miały spaść w czerwcu dochody Rosji z eksportu ropy. Przyczyniły się do tego mniejsze dostawy.
Spekulacje związane z rosnącym popytem wspierają notowania ropy naftowej, Surowiec drożeje odreagowując ostatnią serię spadków korzystając z poprawy nastrojów na szerszych rynkach.
Koncern przez kilka kwartałów zapewniał, że szacunki wydobycia ropy i gazu na lata 2021–2024 przejętej spółki są aktualne. Dziś uważa, że po połączeniu prognoza straciła wartość informacyjną, ponieważ odnosi się do podmiotu, który nie istnieje.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną drugi dzień z rzędu w reakcji na oznaki poprawiającego się popytu w czasie sezonu wakacyjnych wyjazdów - podają maklerzy.
Ceny kontraktów terminowych na ropę wzrosły na finiszu środowej sesji po raz pierwszy od czterech dni na giełdzie. Inwestorów zaniepokoiły dane gospodarcze z Chin.
Państwa należące do organizacji największych producentów czarnego złota przystały na plan ograniczenia podaży, a mimo to kontynuują wydobycie na niemal niezmienionym poziomie.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają pomimo malejących zapasów tego surowca w USA - podają maklerzy.
W środowy poranek ropa podejmuje kolejną próbę ustabilizowania swoje wyceny. Podczas gdy globalny benchmark Brent poddaje się lekkiej przecenie, amerykańska odmiana WTI oscyluje na poziomie z wtorkowego zamknięcia.
Choć szok związany z kryzysem energetycznym wywołanym przez inwazję Rosji na Ukrainę nieco minął, to w grze wciąż pozostaje polityka klimatyczna mająca na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych. Międzynarodowa Agencja Energetyczna przedstawiła plan zmniejszenia zużycia ropy naftowej i dekarbonizacji sektora transportowego. Niektóre pomysły zaskakują.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus