Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości WIG20
2194.06+16.03(+0.74%)GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W poniedziałek rano główne indeksy znajdują się na plusach, WIG20 rośnie o 0,60 proc. Wśród blue chipów najbardziej zyskuje JSW, rosnąc o 1,5 proc.
Finałowa sesja tygodnia na rynku warszawskim skończyła się wzrostem WIG20 o 0,50 procent przy przeszło 1,11 mld złotych obrotu. Indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,21 procent przy blisko 1,32 mld złotych obrotu.
Ostatni dzień tego tygodnia zakończył się wzrostem WIG20 o 0,5 proc., natomiast indeks średnich spółek stracił 1 proc. Kolejny dzień o kilka procent wzrósł kurs JSW, a większość dużych banków zanotowała zwyżki. Dla wszystkich głównych wskaźników GPW, bilans tygodnia jest ujemny.
W piątek na GPW zakończył się czwarty spadkowy tydzień WIG20 oraz trzeci tydzień przeceny pozostałych głównych indeksów warszawskiej giełdy. Do samego końca sesji popyt walczył zaciekle z podażą i wygrał rzutem na taśmę m.in. za sprawą JSW.
Piątek nie przyniósł zamiany nastrojów inwestorów giełdowych i główne indeksy GPW ponownie spadają. Zniżki notują m. in. spółki wydobywcze i energetyczne. WIG20 oscyluje wokół psychologicznej bariery 2.400 pkt.
Wczorajszą sesję na europejskich parkietach (w tym także na polskim) można podzielić na dwie części – przed i po publikacji danych o majowej inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. Od początku notowań indeksy nieco zyskiwały, jednak dla warszawskiego indeksu WIG20 było to otwarcie niewielką luką wzrostową i później senne utrzymywanie się w okolicy 2415 pkt. (co oznaczało ok. 0,5%-owy wzrost). Solidne wybicie rozpoczęło się o 14:30, kiedy spłynęły dane z USA – odczyty...
Od dwóch lat na GPW panują raczej dobre nastroje. O Grunwaldzie nikt już nie pamięta, a WIG20 w maju notował poziomy najwyższe od 6 lat. NewConnect popada jednak w zapomnienie - inwestorów ubywa, a NCIndex to tylko cień "covidowej" potęgi.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się mocnym spadkami najważniejszych indeksów. W przypadku WIG20 strata wyniosła 1,69 procent i w całości zniosła środową zwyżkę o 1,66 procent.
Od majowego szczytu WIG20 stracił już prawie 200 punktów, co
przekłada się na ubytek ok. 7%. Jeśli to jest początek korekty, to - bazując na sezonowych wzorcach - byłby to dla niej wręcz
wymarzony moment.
Wyraźnymi wzrostami skończyła się sesja na GPW po tym jak inwestorzy zareagowali na dane o inflacji z USA. Statystyka sesji zdradza jednak, że inwestorzy nie zapomnieli nagle o korekcyjnych nastrojach, które ostatnio dominowały na giełdzie.
Warszawska giełda zareagowała entuzjastycznie po opublikowaniu danych na temat inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. WIG20 rośnie o ok. 1,9 proc., podczas gdy przed publikacją danych wzrost indeksu wynosił ok. 0,6 proc. Połowa blue chipów zyskuje ponad 2 proc., w tym zwyżka kursu Budimeksu, Kruka i Aliora sięga 4 proc. Euforia ominęła indeks sWIG80, który nadal znajduje się na minusie.
W środę rano główne indeksy przeważnie znajdują się na plusach. Najmocniej rośnie WIG20, m. in. dzięki zwyżce PKO BP, Pekao i KGHM. Na minusie znajduje się indeks małych spółek sWIG80 i jest to piąta z kolei zniżka tego indeksu. Większość dużych banków rośnie mocniej od indeksów, w których są notowane, spadki odrabia PGE.
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 1,06 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 1,14 procent. Obrót w koszyku blue chipów wyniósł 790 mln złotych, gdy na całym rynku sięgnął 993 mln złotych.
Próba kontynuacji odbicia na WIG20 z poniedziałku spełzła na niczym wobec pogarszających się nastrojów na rynkach akcji przed zaplanowanymi na środę wydarzeniami z kalendarza makroekonomicznego.
Główne indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia; indeks WIG20 nieznacznie spada, a wskaźnik mWIG40 traci 0,7 proc. Indeks małych spółek sWIG80 znajduje się lekko poniżej poziomu odniesienia. Zmiany kursów wśród blue chipów są niewielkie i w większości nie przekraczają 1 proc. Jednym z wyjątków jest CD Projekt, który zwyżkuje o 2,2 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus