Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości INFR.MAK
104.60-0.40Inflacja r/r (M)
Wskaźniki makroekonomiczne
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Isabel Schnabel, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego przestrzegła przed nadmiernym optymizmem rynków oczekujących szybkiej obniżki stóp procentowych. Pośpiech nie jest wskazany, konieczne jest 100 proc. pewność, że inflacja zostanie sprowadzona do celu – twierdzi decydentka.
Boris Vujcic, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego twierdzi, że decydenci nie muszą się spieszyć z obniżkami stóp procentowych. Muszą przede wszystkim upewnić się, że inflacja znalazła się pod pełną kontrolą i jest gwarancja jej zejścia do średnioterminowego celu.
Im niższa inflacja i stopy procentowe, tym mniejsze napięcia w budżetach gospodarstw domowych. M.in. dlatego skłonność do szybszego spłacania długów zaczęła wyraźnie spadać – informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
Im niższa inflacja i stopy procentowe, tym mniejsze napięcia w budżetach gospodarstw domowych. M.in. dlatego skłonność do szybszego spłacania długów zaczęła wyraźnie spadać – informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
Im niższa inflacja i stopy procentowe, tym mniejsze napięcia w budżetach domowych. To jeden z powodów, dlaczego skłonność do szybszego spłacania długów zaczęła wyraźnie spadać - pisze "Rzeczpospolita".
Jak zobrazować inflację przez liczbę zamówionych pierogów, a może pokazać siłę nabywczą Polaków kebabami? To pokazuje pierwszy pokazuje pierwszy branżowy indeks ekonomiczny przygotowany przez Pyszne.pl we współpracy z Markiem Zuberem, ekonomistą i analitykiem rynków finansowych. Narzędzie to pozwala na obserwowanie, jak sytuacja ekonomiczna w Polsce wpływa na zachowania zakupowe i w jakim stanie jest polska branża gastronomiczna.
W styczniu mocno zdynamizowała się inflacja w tureckiej gospodarce. To kolejne wyzwanie dla banku centralnego, który usilnie próbuje zatrzymać wzrost cen po tym jak w styczniu zakomunikował zakończenie cyklu zacieśniania swojej polityki pieniężnej.
Styczeń przyniósł stabilizację tureckiej inflacji konsumenckiej na poziomach grubo przekraczających 60% - wynika z oficjalnych danych rządowych statystyków.
Tydzień na przełomie stycznia i lutego obfitował w dane makroekonomiczne i nie tylko. Stopy procentowe, recejsa, inflacja, a to tylko początek. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia na najciekawszych wykresach ostatnich dni.
Ekonomia wciąż rządzi strachem. Jednak inflacja traci pozycję „lidera” największych obaw i lęków Polaków - wynika z raportu „Bieżące lęki i obawy Polaków”.
Wczoraj publikowane były wstępne dane o inflacji konsumenckiej w strefie euro.Konsensus zakładał obniżenie wskaźnika HICP z 2,9% r/r do 2,7% r/r, a odczyt wypadł na poziomie 2,8% r/r. Inflacja bazowa cofnęła się z 3,4% r/r do 3,3% r/r i również przestrzeliła w górę konsensus o 0,1 p.p. Inflacja usług trzeci miesiąc z rzędu stabilizowała się na poziomie 4% r/r...
Szybko spadająca inflacja pozwoliła chilijskiemu bankowi centralnemu na kolejną ostrą redukcję stóp procentowych.
Na wczorajszym posiedzeniu Rezerwa Federalna pozostawiła docelowy zakres stóp procentowych bez zmian. Bank centralny w oświadczeniu po posiedzeniu usunął odniesienie do możliwych dalszych podwyżek. Zanim jednak dojdzie do pierwszej obniżki, Fed chce mieć pewność, że inflacja naprawdę została pokonana. Powell zasugerował, że marcowy ruch w dół jest w tym momencie jest mało prawdopodobny. Na skutek tych słów dolar zyskał na wartości, rentowności amerykańskich obligacji...
W styczniu inflacja wynosiła w strefie euro 2,8 proc. w ujęciu rocznym, wynika z tzw. szybkiego odczytu.
Styczeń przyniósł dalsze postępy na polu dezinflacji w
największej gospodarce Europy. Tempo spadku siły nabywczej pieniądza pozostaje jednak zbyt wysokie.
Wstępny odczyt inflacji w styczniu w Niemczech pokazał jej większy spadek niż oczekiwano.
Wydawać by się mogło, że wysoka inflacja, z którą od dawna mierzą się konsumenci sprawi, że będą oni wybierać najbardziej przystępne cenowo alkohole. Tak się jednak nie stało i to właśnie segment alkoholi premium i ultrapremium rośnie najszybciej.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus