Brytyjska grupa ransomware Qilin przy okazji ataku na Synnovis, dostawcę usług służby zdrowia, dokonała kradzieży danych uwierzytelniających...
Amerykańska wyszukiwarka Google dominuje na światowym rynku z udziałem ponad 94-proc. W ramach UE dominacja Google jest największa w Polsce. Ale jest jeden kraj, w którym Google przegrywa z konkurencją - informuje "Rzeczpospolita".
Władze USA rozważają złożenie wniosku o podzielenie Google'a po uznaniu przez sąd, że firma jest winna nielegalnych praktyk monopolistycznych w obszarze wyszukiwarek - donoszą Bloomberg i "New York Times". Wśród możliwych rozwiązań jest zmuszenie firmy do sprzedaży systemu Android lub przeglądarki Chrome.
Władze USA rozważają złożenie wniosku o podzielenie Google'a po uznaniu przez sąd, że firma jest winna nielegalnych praktyk monopolistycznych w obszarze wyszukiwarek - donoszą Bloomberg i "New York Times". Wśród możliwych rozwiązań jest zmuszenie firmy do sprzedaży systemu Android lub przeglądarki Chrome.
Po tym jak sąd uznał, że Google łamało prawo antymonopolowe, jedną z opcji rozważanych przez amerykański Departament Sprawiedliwości jest podział spółki, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.
Kariera i działania na rzecz kobiet uczyniły ją ikoną Doliny Krzemowej. Żegnamy Susan Wojcicki, której wkład w rozwój branży technologicznej trudno przecenić.
Gra DNF Mobile osiągnęła najwyższe przychody z zakupów w aplikacjach, wynika z danych Appmagic. Dane nie uwzględniają m.in. przychodów z reklam, wydatków w sklepach internetowych czy 30 proc. prowizji Apple'a i Google'a.
W wieku 56 lat zmarła Susan Wojcicki, była dyrektorka generalna serwisu internetowego YouTube – poinformował w sobotę szef firmy Google Sundar Pichai. Wojcicki, którą tygodnik "Time" uznał za "najbardziej wpływową kobietę w internecie", miała polskie obywatelstwo.
Nie żyje była dyrektor generalna YouTube i jedna z pierwszych pracownic Google - Susan Wojcicki. 56-latka przegrała dwuletnią walkę z rakiem. Sundar Pichai, CEO Google, poinformował o jej śmierci w sobotę na platformie X.
Donald Trump ostrzega Google, że może "zamknąć" najpopularniejszą wyszukiwarkę świata. Podczas rozmowy z dziennikarką telewizji Fox News, były prezydent USA i właściciel platformy społecznościowej "Truth Social" dał do zrozumienia, że uważa Google za skrajnie nieodpowiedzialną i szkodliwą firmę.
Firma Google jest winna stworzenia monopolu na rynku wyszukiwarek internetowych - orzekł sąd federalny dla dystryktu Kolumbia w USA w procesie, który dziennik "The New York Times" okrzyknął krokiem milowym w sądowej walce z technologicznymi gigantami.
Amerykański sąd orzekł, że Google wydał miliardy dolarów, żeby utrzymać nielegalnie monopol swojej wyszukiwarki internetowej. Media zza oceanu okrzyknęły wyrok “przełomowym zwycięstwem” władz USA, który walczy by ograniczyć potęgę Big Techów.
Amerykański sąd federalny zdecydował, że Google złamało prawo aby umocnić dominację na rynku wyszukiwarek internetowych i powiązanych z tym reklam tekstowych, informuje Reuters.
Przychody z gier spółki Huuuge Games na platformach Apple i Google w lipcu wyniosły ok. 11 mln USD, tak samo jak w czerwcu - szacuje portal Sensor Tower.
Przychody z gier spółki Ten Square Games na platformach Apple i Google w lipcu wyniosły ok. 5 mln USD, wobec ok. 4 mln USD w czerwcu - szacuje portal Sensor Tower.
Akcje Meta Platforms drożały o ponad 7 proc. w handlu posesyjnym po publikacji przez spółkę wyników kwartalnych, które pokazały lepszy obraz rynku reklamy cyfrowej niż wynikał z raportu Alphabet, informuje CNBC.
Swoje wyniki za II kwartał przedstawił Alphabet i Microsoft, a w kolejce do publikacji raportów ustawiły się w tym tygodniu Meta, Amazon i Apple. Dotychczasowe wnioski wskazują na rozdwojenie hossy AI. Programistyczny biznes spowalnia, a wyścig zbrojeń w chipy przyspiesza.
OpenAI, twórca rewolucyjnego chatbota ChatGPT, rozpoczyna rywalizację z Google selektywnie udostępniając bazującą na sztucznej inteligencji (AI) wyszukiwarkę internetową SearchGPT, informuje Reuters.
Środowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami indeksów. Nasdaq stracił ponad 3,6 proc., a pretekstem do wyprzedaży były rozczarowujące dla inwestorów kwartalne wyniki koncernów Alphabet i Tesla.