Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBW20TR
41.88+0.03(+0.07%)BETA ETF WIG20TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Tym razem pod kreską skończyły sesję główne indeksy z GPW. Presję podaży wzmacniało umocnienie dolara, wobec czego większość akcji spółek z WIG20, najchętniej handlowanych przez zagranicę zanotowała spadki. We wzrostach wyróżnił się kurs JSW reagujący na nową pozytywną rekomendację. Dane z rejestru "krótkich" pokazały zmniejszenie pozycji na akcjach CD Projektu.
Kontrakty futures sugerują, że wtorkowa sesja może rozpocząć się od zwyżek. Analitycy zwracają uwagę, że w kalendarium makroekonomicznym nie ma we wtorek ważniejszych publikacji, ich zdaniem poziomem wsparcia dla WIG20 pozostaje 2.160-2.200 pkt.
Sesja na GPW nie przyniosła większych zmian na głównych indeksach, ale sporo się działo na pojedynczych spółkach. Z uwagą śledzony w ostatnich dniach rejestr krótkiej sprzedaży pokazał, że fundusze grają na spadki już trzech spółek z branży detalicznej wchodzących w skład WIG20.
Główne indeksy warszawskiej giełdy lekko zniżkują. Wśród blue chipów najmocniej, ponad 4 proc., spada kurs Allegro.
Początek poniedziałkowej sesji na GPW przyniósł wzrosty głównych indeksów. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Pekao.
Zeszły tydzień zakończył się niewielkimi wzrostami głównych krajowych indeksów, przy czym najsłabiej radziły sobie spółki o największej kapitalizacji, wchodzące w skład indeksu WIG20. W ujęciu sektorowym na GPW rosły spółki z branży energetycznej (WIG-Energia +2,9%), a najważniejszy dla warszawskiego parkietu sektor bankowy utrzymał się bez zmian. Słabo poradzili sobie natomiast deweloperzy gier wideo, na czele ze zniżkującym o 4,4% CI Games (po informacji o...
W rejestrze krótkiej sprzedaży prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego pojawiły się nowe krótkie pozycje na akcjach spółek z WIG20.
Piątkowe notowania na rynku warszawskim przyniosły kolejną próbę skorygowania ostatnich spadków, ale finalnie skończyło się na drugim dniu konsolidacji. W efekcie WIG20 zyskał skromne 0,44 procent przy blisko 990 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,55 procent przy 1,15 mld złotych obrotu.
Złoty wyraźnie zyskał do najważniejszych walut, a WIG20 kontynuuje odbicie. Pomogły słowa wsparcia, jakiego nowemu rządowi udzielił unijny komisarz ds. sprawiedliwości.
Poniżej zestawienie zaangażowania OFE w spółki z WIG20 na koniec 2023 r.
Czwartek przyniósł na krajowy parkiet odreagowanie i wyraźne wzrosty wszystkich głównych indeksów, choć indeksowi największych spółek WIG20 nie udało się wrócić ponad poziom 2200 pkt. W gronie blue chipów szczególnym zainteresowaniem inwestorów cieszyło się Pepco, które na początku sesji zwyżkowało o 4%...
Czwartkowa sesja na GPW została zdominowana przez próbę odbicia po ostatnich spadkach. WIG20 wzrósł o 1,09 procent przy 919 mln złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG zyskał 1,07 procent przy przeszło 1,07 mld złotych obrotu.
W czwartek indeksy na GPW odbijały po spadkowej serii liczonej od początku tygodnia. Inwestorzy podążyli za rynkami bazowymi, które także szukały wzrostów. Interesująca wydaje się aktywność zagranicznych funduszy grających na spadki spółek z WIG20, które w bieżącym tygodniu codziennie zwiększają pozycję, zwłaszcza na CD Projekt.
Wyraźna poprawa nastrojów na warszawskim parkiecie pozwoliła głównym indeksom giełdowym odreagować część środowych strat. Silnie wzrosły spółki energetyczne, akcje Enei zdrożały o ponad 6 proc. Złą passę przełamały m.in.: Cyfrowy Polsat i Kęty. Orlen zanotował najlepszą sesję od początku roku.
Czwartkowa sesja przyniosła wyraźną przecenę na warszawskim parkiecie. Indeksy zniżkowały w nawiązaniu do słabego sentymentu na giełdach bazowych związanego z redukcją wycen obniżek stóp procentowych przez banki centralne.
Warszawski parkiet pozostawał w środę pod wpływem rynków globalnych, na których dominowały przeceny akcji. Wszystkie główne indeksy GPW zanotowały spadki o 1,8-1,9 proc., przy czym WIG20 znalazł się poniżej psychologicznej bariery 2.200 pkt. Zdaniem analityków, istnieje przestrzeń do dalszej zniżki indeksu blue chipów.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus