Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBM40TR
93.28+1.23(+1.34%)BETA ETF MWIG40TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W mijającym tygodniu WIG i sWIG80 codziennie poprawiały historyczne szczyty, mWIG40 zrobił to na czterech z pięciu sesji, a WIG20 każdego dnia śrubował rekord hossy, która zaprowadziła go już na poziom, gdzie ostatni raz był w lutym 2018 r.
Za nami kolejna wzrostowa sesja na GPW – przy najwyższych od 10 tygodni obrotach głównym krajowym indeksom udało się zaliczyć przeszło 1%-owe wzrosty (nie licząc nieco słabiej zwyżkującego indeksu średnich spółek mWIG40), po raz kolejny poprawiając szczyty trwającej hossy...
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,71%, do poziomu 2387 pkt. mWIG40 podbił 1,3%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 1,06%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 863mln złotych.
Wzrostowy początek tygodnia na GPW przyniósł poprawienie historycznych szczytów przez WIG, mWIG40 i sWIG80 oraz nowy rekord hossy na WIG20. Parkiet w Warszawie okazał się mocniejszy od giełd bazowych, gdzie na indeksach poniedziałkowa sesja miała bardziej mieszany przebieg.
W ocenie analityków w wyniku rocznej rewizji indeksów z indeksu blue chipów wypadnie Asseco Poland, a na to miejsce wejdzie Budimex. Do mWIG40 poza Asseco maja szansę dołączyć dwie inne spółki technologiczne.
Po krótkiej korekcie akcje „średniaków” wróciły do łask, wynosząc mWIG40 na szczyty. Prym w tym gronie wiodą spółki, które od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem, co przekłada się na ich efektowne zwyżki i rekordowe wyceny.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,55%, do poziomu 2345 pkt. mWIG40 podbił 0,69%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o 0,12%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,05 mld złotych.
Główne indeksy warszawskiej giełdy nieznacznie rosną, z wyjątkiem mWIG40. Część spółek z sektora finansowego notowana jest na minusie, stosunkowo słabo radzą sobie spółki energetyczne. Kurs CCC rośnie o 4 proc., po opublikowaniu wstępnych wyników za IV kwartał 2023/24 r. Zdaniem analityków, rynek znajduje się w konsolidacji, ale impulsy podażowe z giełd bazowych mogą nieść ryzyko spadków.
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się na zielono, chociaż głównym indeksom GPW nie udało się odrobić wczorajszych strat. Przegranymi dzisiejszej sesji okazały się walory XTB i Enelmed. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się notowania DGA, które zyskały 180% w ciągu ostatniego tygodnia.
GPW Benchmark informuje, że po sesji 6 lutego 2024 r. z listy uczestników indeksów mWIG40, mWIG40TR, WIG140, WIG, WIG-ESG oraz WIG-Poland, zostaną wykreślone akcje spółki TIM (ISIN...
2024-02-05 12:27:51
Krajowy rynek w ostatnich dniach oddycha pełną piersią, przełamując marazm z pierwszych tygodni nowego roku. WIG20 prężnie zmierza do odrobienia strat z początku roku, a popyt powoli zaczyna myśleć o grudniowych szczytach. Które spółki wydają się atrakcyjne z technicznego punktu widzenia? Analitycy szukają pomysłów w WIG20 i mWIG40.
Po sesji 6 lutego 2024 r. zostanie przeprowadzona korekta nadzwyczajna portfeli indeksów, w wyniku której Cognor Holding zastąpi Tim w indeksie mWIG40. Jednocześnie skład indeksu sWIG80 zostanie uzupełniony o spółkę Creotech Instruments.
Cognor Holding zastąpi TIM w indeksie mWIG40 po sesji 6 lutego 2024 r. - poinformowała GPW Benchmark w komunikacie. W skład sWIG80 wejdzie spółka Creotech Instruments.
Do trzech razy sztuka. Co średnim spółkom nie udało się w latach 2007 i 2021, udało się 2 lutego 2024 r.
Krajowe indeksy kontynuują dobrą passę i pomimo wczorajszych spadków na europejskich rynkach bazowych radziły sobie bardzo dobrze. Tym razem jednak najmocniej wzrosły spółki o średniej kapitalizacji zebrane w indeksie mWIG40, przede wszystkim ze względu na ponad 13%-owy wzrost ING Banku Śląskiego (akcje spółki wchodzą w skład indeksu mWIG40 z 10,7%-owym udziałem), który pozytywnie zaskoczył inwestorów kwartalnymi wynikami. W gronie blue chipów najlepiej poradziły sobie...
Kolejny dzień GPW prezentuje się lepiej od rynków bazowych. Indeksy rosną napędzane mocniejszy złotym, wynikami spółek, a w czwartek także informacją o dymisji prezesa Orlenu. Jest popyt na banki, których indeks poprawił historyczny szczyt, a raportowa seria spółek portfelowych z mWIG40 także szybko zaprowadziła go na nowy rekord.
Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkimi spadkami głównych warszawskich indeksów, za wyjątkiem indeksu spółek o średniej kapitalizacji mWIG40, który wzrósł o 0,4%. W ujęciu sektorowym zakończyła się dobra passa spółek z branży wydobywczej – po dwóch dniach wyraźnych wzrostów subindeks WIG-Górnictwo zanotował 1,1%-ową korektę...
Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję na niewielkich minusach, z wyjątkiem mWIG40, który zwyżkował o 0,37 proc. Stosunkowo dobrze poradziły sobie banki oraz największe spółki gamingowe. Straciły m .in. Kruk, KGHM i JSW, które wcześniej były liderami wzrostów.
Warszawska giełda, w ślad za rynkami bazowymi, notuje niewielkie spadki głównych indeksów, przy czym pozytywnie wyróżnia się mWIG40, który nieznacznie rośnie. Korygują się kursy spółek, które wcześniej były liderami wzrostów, w tym JSW i Kruk zniżkują po ok. 1,5 proc. Dobrze radzi sobie część spółek z segmentu nieruchomości.
Poniżej zestawienie zaangażowania OFE w spółki z mWIG40 na koniec 2023 r.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus