Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
69.850+0.390(+0.56%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku niewiele się zmieniają. Inwestorzy śledzą sytuację na Morzu Czerwonym - podają maklerzy.
W środę ok. godz. 8.00 na giełdach wzrosły notowania baryłki ropy naftowej: Brent w Londynie o 0,05 proc., do 75,93 dol., a WTI w Nowym Jorku o 0,06 proc., do 70,42 dol.
Cena ropy rosła w pierwszej części wtorkowych notowań, ale popyt oddał inicjatywę w sytuacji rosnącej niechęci do ryzyka i umocnienia dolara. Ostatecznie kurs spadł już czwartą sesję z rzędu.
Rosyjskie dostawy ropy naftowej drogą morską były na wysokim poziomie w ostatnim tygodniu 2023 r. To był największy siedmiodniowy wzrost od lipca - przekazał we wtorek Bloomberg.
Notowania ropy Brent we wtorek po godz. 16.30 wzrosły o 0,3 proc. do niecałych 77,3 dol. za baryłkę, a amerykańskiej WTI spadały o 0,13 proc. do niecałych 71,74 dol. za baryłkę.
Chińskie władze przyznały już kontyngenty na import ropy w 2024 r. Trafiły one do prywatnych rafinerii i handlowców. Rozdysponowane we wtorek wolumeny są niemal równe uprawnieniom przyznanym na cały 2023 r.
Przedstawiamy tematy, które zainteresowały naszą redakcję w minionym tygodniu w zagranicznych mediach opiniotwórczych. Klimatyczne negatywy, o których mówiło się mniej W 2023 r. Chiny oddały do użytku najwięcej nowych elektrowni węglowych w historii, produkcja ropy naftowej w USA osiągnęła rekordowe poziomy, a rynek skroplonego gazu ziemnego (LNG) rósł jak szalony. Do tego szczyt klimatyczny ONZ w Dubaju przyniósł konkluzje, z których mogą być zadowoleni producenci ropy...
Wtorkowa poranna sesja na światowych rynkach ropy toczy się przy przewadze popytu, co implikuje wzrost notowań ropy. Ponownie doszło do wzrostu obaw o dostawy surowca z regionu Bliskiego Wschodu, szczególnie w kontekście napięć związanych z transportem szlakiem przez Morze Czerwone.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną w reakcji na wysłanie przez Iran statku wojennego na Morze Czerwone - podają maklerzy.
We wtorek rano na giełdach wzrosły notowania baryłki ropy naftowej: Brent w Londynie o 2 proc., do 78,58 dol., a WTI w Nowym Jorku o 1,83 proc., do 72,96 dol.
Wstrzymanie dostaw Morzem Czerwonym, sankcje na rosyjski LPG, wejście na rynek benzyny E10, a do tego nowe podatki. Na rynku ropy i paliw nie będzie nudy.
W ostatnim dniu handlowym kontrakty terminowe na ropę naftową nieznacznie wzrosły. Prognozuje się, że ceny tego surowca zakończą 2023 rok na poziomie około 10 proc. niższym niż rok wcześniej, głównie z powodu obaw geopolitycznych i cięć w produkcji ropy naftowej – podaje agencja Reuters.
W pierwszym tygodniu 2024 r. ceny na stacjach paliw powinny pozostać stabilne, a być może nawet nieznacznie pójdą w dół - ocenia Reflex. Według analityków Reflexu, sytuacja na rynku ropy sprzyja obniżkom, ale jednocześnie rośnie opłata paliwowa.
W pierwszym tygodniu 2024 r. ceny na stacjach paliw powinny pozostać stabilne, a być może nawet nieznacznie pójdą w dół - ocenia Reflex. Według analityków Reflexu, sytuacja na rynku ropy sprzyja obniżkom, ale jednocześnie rośnie opłata paliwowa.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale są na drodze do zamknięcia roku z największym spadkiem od początku pandemii Covid-19.
Pomimo wojen w Ukrainie i Izraelu oraz redukcji podaży przez OPEC+ ropa jest na koniec 2023 roku wyraźnie tańsza niż 12 miesięcy wcześniej, informuje Bloomberg.
W piątek ok. godz. 8 notowania baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie wzrosły o 0,41 proc., do 77,47 dol., a amerykańskiej WTI na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły o 0,22 proc., do 71,93 dol.
Czwartkowa sesja na rynku ropy zakończyła się wyraźną przeceną surowca. Na wycenie „czarnego złota” zaważył spadek obaw o problemy z jego transportem przez newralgiczny szlak przez Morze Czerwone.
Ceny ropy naftowej spadają w czwartek o ponad 1 proc., mimo że obawy dotyczące zakłóceń w żegludze na Morzu Czerwonym zostały złagodzone. Kontrakty terminowe na ropę Brent w lutym tracą 1,02 USD, 1,3 proc, schodząc do poziomu 78,63 USD za baryłkę. Kontrakty marcowe zniżkują natomiast o 92 centy, o 1,2 proc., docierając do pułapu 78,62 USD za baryłkę – podaje agencja Reuters.
W czwartek ok. godz. 17.15 notowania baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie spadły o 0,63 proc., do 79,04 dol., a amerykańskiej WTI na giełdzie w Nowym Jorku spadły o 0,62 proc., do 73,65 dol.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus