Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości HG.FUT (COPPER)
4.113-0.041(-0.98%)High Grade Copper Futures - Miedź
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie notują niewielkie zmiany. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 9.121,00 USD za tonę, po zwyżce o 10 USD - informują maklerzy.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie od poniedziałku straciły już ponad 2 proc., co oznacza trzeci z rzędu tydzień spadków. W porannym handlu notuje się niewielkie zmiany ceny surowca.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie mocno spadają i są już poniżej 9.000 USD za tonę, po raz pierwszy od kwietnia, podczas gdy w maju zaliczyły rekord - ponad 11.000 USD za tonę. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 1,6 proc. - po 8.963,00 USD za tonę - informują maklerzy.
Miedź tanieje w czwartek dziewiątą sesję z rzędu i po raz pierwszy od prawie czterech miesięcy jest notowana poniżej 9000 USD za tonę, wynika z informacji przekazanych przez Bloomberga.
Trwają prace nad wprowadzeniem 3-proc. podatku na obronność. Danina miałby być pobierana od „spółek o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa”. Pomysł wdrożenia podatku nie podoba się Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ „Solidarność”. Natomiast Związek Przedsiębiorców i Pracodawców alarmuje, że rząd nie prowadzi żadnych konsultacji z biznesem w sprawie nowych przepisów. Nie jest również jasne, które firmy mają być podatnikami nowego obciążenia...
Obawy o zapotrzebowanie na miedź w chińskiej gospodarce negatywnie przekładają się na ceny surowca. Jego notowania zeszły do najniższego poziomu od marca.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają i są blisko najniższego poziomu od początku kwietnia. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,3 proc. - po 9.143,50 USD za tonę - informują maklerzy.
Utrzymujące się obawy o rozwój chińskiej gospodarki, największego konsumenta miedzi, nie pozwalają surowcowi odreagować, pozostawiając jego notowania w pobliży najniższych od początku kwietnia poziomów.
W II kwartale koncernowi sprzyjały wysokie ceny miedzi, srebra i złota oraz niskie koszty zabezpieczeń, prądu, gazu i praw do emisji CO2. Ponadto wzrosła produkcja miedzi z wsadów własnych.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną po kilku poprzednich słabych sesjach. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,3 proc. wobec 9.216,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.
Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w czerwcu 59 tys. ton i była niższa o 9 proc. rdr. Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła w czerwcu 58,3 tys. ton, o 1 proc. mniej rdr - podała grupa w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.
Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w czerwcu 59 tys. ton i była niższa o 9 proc. rdr. Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła w czerwcu 58,3 tys. ton, o 1 proc. mniej rdr - podała grupa w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.
Raport bieżący z plikiem 35/2024
Infostrefa ESPI
|
2024-07-22 15:01:50
| Komunikaty ze spółek (EBI/ESPI)
|
Polecam!
|
Przeczytam później
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają i powiększają zniżki z rekordowych poziomów notowanych w maju. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,2 proc. wobec 9.310,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.
Chiński odpowiednik Polskich Sieci Elektroenergetycznych, największy na świecie kupiec na rynku miedzi, w rym roku przyhamował zakupy tego metalu a zwiększył popyt na aluminium. Zanosi się na wielki zwrot?
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną o 0,33 proc. w trakcie sesji. Metal kosztuje obecnie 9.416 USD za tonę. Miedź zmierza jednak w kierunku największej tygodniowej straty od prawie dwóch lat, ponieważ na plenum w Chinach nie przedstawiono bodźców mogących wzmocnić popyt na metale.
Wzrost cen złota do nowych rekordów w tym miesiącu pozostawił srebro i miedź daleko w tyle. Złoto podąża swoją własną ścieżką, napędzane jako zabezpieczenie przed inflacją oraz zakupami przez banki centralne, jednocześnie wskazując na potencjalne perspektywy dla metali przemysłowych - podaje MarketWatch.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus