Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości HG.FUT (COPPER)
4.147+0.004(+0.09%)High Grade Copper Futures - Miedź
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie zniżkują od 3 dni w reakcji na spadek popytu po wzroście cen metalu do rekordowego poziomu na początku tego tygodnia. Miedź na LME jest teraz wyceniana niżej o 0,3 proc. - po 10.392,00 USD za tonę, po zanotowaniu rekordowych 11.104,50 USD za tonę w czasie poniedziałkowej sesji - informują traderzy.
Dolarowe notowania miedzi po raz pierwszy w historii sięgnęły 11 tys. USD/t. Optymiści widzą w tym sygnał ożywienia gospodarczego. Sceptycy dostrzegają jednak rozgrywki spekulantów na nowojorskiej giełdzie towarowej.
Kolejny dzień korekty na GPW. Najważniejsze indeksy drugi dzień z rzędu cofnęły się po wyznaczeniu na początku tygodnia nowych historycznych rekordów. Motor napędowy WIG20 z ostatnich sesji, jakim był kurs KGHM, tym razem ciążył najmocniej, podążając za spadkami cen miedzi srebra.
Ceny miedzi na początku tygodnia wystrzeliły na giełdach w Londynie i Szanghaju, osiągając najwyższe poziomy w historii. Kurs surowca w Londynie przekroczył na moment pułap 11,1 tys. dolarów za tonę. W Szanghaju ceny miedzi podskoczyły do rekordowych 88,9 tys. juanów. KGHM korzysta na tej fali.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają kolejną sesję i coraz bardziej oddalają się od poniedziałkowych rekordowych poziomów. Metal na LME jest teraz wyceniany niżej o 0,7 proc. - po 10.779 USD za tonę, po zanotowaniu rekordowych 11.104,50 USD za tonę w czasie poniedziałkowej sesji - informują traderzy.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie wycofują się z rekordowych poziomów notowanych w poniedziałek. Metal na LME jest teraz wyceniany niżej o 0,7 proc. - po 10.810 USD za tonę, i po zanotowaniu 11.104,50 USD za tonę w czasie poniedziałkowej sesji - informują traderzy.
Futures w USA rosną, podobnie jak indeksy w Europie. Analitycy wskazują, że na rynkach panuje pozytywny sentyment, a inwestorzy czekają w tym tygodniu na minutes Fedu oraz wyniki kwartalne Nvidii. Dolar umacnia się, ceny miedzi i złota osiągają rekordowe poziomy.
Na europejskich giełdach nowy tydzień rozpoczął się od zwyżek indeksów. Wyraźnie zyskują sektory spółek wydobywczych po wzroście cen miedzi i złota do rekordowych poziomów. Na rynku walutowym USD zachowuje stabilną pozycję do japońskiego jena, traci do euro - informują maklerzy.
Notowania miedzi ustanowiły nowy rekord. Surowiec przebił psychologiczny poziom 11 tys. USD za tonę. Aprecjacja podyktowana jest gromadzeniem zapasów w związku z perspektywą ograniczonej podaży w przyszłości.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie są na rekordowym poziomie. Miedź na LME jest teraz wyceniana wyżej o 3 proc. - po 10992,50 USD za tonę, po wzroście wcześniej o ponad 4 proc. i przekroczeniu poziomu 11000 USD za tonę po raz pierwszy w historii - informują traderzy.
W Azji na giełdach panują pozytywne nastroje po zwyżce cen miedzi i złota na świecie do historycznych poziomów. Inwestorzy oczekują, że Fed w końcu zacznie obniżać stopy procentowe. Na razie uwaga rynków mocniej koncentruje się na sytuacji na Bliskim Wschodzie. Na rynku walutowym dolar zachowuje stabilny kurs do innych walut - podają maklerzy.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie są na rekordowym poziomie. Miedź na LME jest teraz wyceniana wyżej o 3 proc. - po 10.992,50 USD za tonę, po wzroście wcześniej o ponad 4 proc. i przekroczeniu poziomu 11.000 USD za tonę po raz pierwszy w historii - informują traderzy.
To był kolejny tydzień wzrostów na GPW i kolejny dzień bicia rekordów przez warszawskie indeksy. Chociaż piątkowa sesja zaczęła się od zniżek, to presja ze strony kupujących nie pozwoliła nawet na minimalną korektę i na koniec dnia indeksy znów świeciły na zielono. W WIG20 wyróżniały się „państwowe” spółki, a wśród nich KGHM i JSW.
Brytyjska spółka górnicza Anglo American walczy z przejęciem ze strony australijskiego potentata BHP. Aby dać mu odpór, podzieli swój biznes i sprzeda De Beers - firmę, która przez prawie 100 lat dominowała na światowym rynku diamentów, który przeżywa właśnie załamanie.
Koncern mniej zarabia w Polsce i na projekcie Sierra Gorda. Dużo lepiej ma się za to zależny KGHM International.
Po mocnym początku czwartkowa sesja na warszawskiej giełdzie zakończyła się wzrostem indeksów niewiele ponad punkt odniesienia. Mimo to padły na nich nowe rekordy. Największa przecena dotknęła akcje dostawcy "MultiSportów", który pokazał swoje kwartalne wyniki. Najmocniejszymi spółkami w WIG20 były w czwartek PZU, Dino, KGHM i CD Projekt.
W pierwszym kwartale tego roku zrealizowaliśmy wszystkie zadania produkcyjne zgodnie z planami – poinformował w czwartek prezes KGHM Polska Miedź Andrzej Szydło.
Bezprecedensowa różnica cen kontraktów na dostawy miedzi między Nowym Jorkiem a Londynem zdezorientowała traderów.
Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną o 1 proc. Miedź na LME jest wyceniana po 10.323,00 USD za tonę. To najwyższe notowania tego metalu od 2 lat - informują traderzy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus