Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURUSD
1.0434+0.0004(+0.04%)EUR/USD 1:1 - euro/dolar
FOREX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w czwartek ustawę budżetową na 2025 rok, w której 60 proc. wydatków, czyli ponad 50 mld euro, ma zostać przeznaczone na obronność i bezpieczeństwo – poinformował premier Denys Szmyhal.
Słowacki parlament skrócił okres wypłacania zasiłków mieszkaniowych dla uchodźców z Ukrainy ze 120 do 60 dni. Obecnie dodatek mieszkaniowy wynosi 5 euro za noc.
Wprowadzenie dwóch nowych opłat drogowych dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, jednej zależnej od emisji CO2 pojazdu i drugiej zależnej od klasy emisji EURO, zakłada projekt nowelizacji ustawy opublikowany w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL).
Wprowadzenie dwóch nowych opłat drogowych dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, jednej zależnej od emisji CO2 pojazdu i drugiej zależnej od klasy emisji EURO, zakłada projekt nowelizacji ustawy opublikowany w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
Scanway osiągnął kamień milowy w projekcie NarSha z Nara Space Technology i zakończył fazę CDR, co oznacza wpływ do spółki w tym roku dodatkowych środków w wysokości ok. 0,5 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0542 USD i 159,89 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Kurs euro do złotego pozostaje stabilny w pobliżu 4,30 zł. Globalnie w grze pozostaje korekcyjne odreagowanie na parze euro-dolar.
Zaległości finansowe polskich firm po trzecim kwartale tego roku osiągnęły rekordowe 45 mld zł (ponad 10 mld euro). Problemów finansowych przybyło szczególnie w edukacji, a także kulturze, rozrywce, rekreacji. Nadal jednak najwyższe kwoty niespłacanych zobowiązań przypadają na handel, przemysł i budownictwo.
Wzrost PKB w krajach regionu CEE przegonił średnią krajów strefy euro. Dochody gospodarstw domowych i ich konsumpcja rosną szybciej, a powierzchnie handlowe wciąż się powiększają.
Indeksy w Europie głównie zniżkowały na koniec sesji w środę. Rynki oceniają ostatnie wypowiedzi przedstawicieli EBC, szukając wskazówek dla perspektyw dla polityki monetarnej w strefie euro.
Polska waluta kolejny dzień umocniła się wobec dolara, tym razem do ok. 4,087. Wobec euro złoty pozostał stabilny. Rentowności krajowych obligacji wzrosły wobec porannych poziomów na całej długości krzywej.
React - Dagnall, spółka zależna Echo Investment, zawarła ze spółką Maggiora warunkową umowę sprzedaży nieruchomości w Łodzi przy Al. J. Piłsudskiego 24, na której został zrealizowany biurowiec React - podało Echo w komunikacie. Cena sprzedaży wynosi ok. 32,5 mln euro powiększone o VAT.
Kontrakty w USA są głównie na minusach, po osiągnięciu rekordowych poziomów przez DJI i S&P 500 we wtorek. Indeksy w Europie zniżkują. Rynki oczekują na publikację danych o inflacji w USA za październik. Dolar osłabia się, a obligacje umacniają się.
Dwa dni po zatwierdzeniu przez państwa członkowskie, Parlament Europejski przyjął w środę budżet Unii Europejskiej na 2025 r. Wyniesie on 199,4 mld euro w zobowiązaniach i 155,2 mld euro w płatnościach ogółem. W budżecie uwzględniono też środki na nieprzewidziane wydatki.
Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,0531 USD i 159,65 JPY - podał bank na swojej stronie internetowej.
Dolar w Rosji jest najdroższy od marca 2022 roku, a jego notowania w ostatnich dniach gwałtownie rosną. Kreml robi jednak dobrą minę do złej gry i twierdzi, że nie widzi problemu.
Dwa dni po zatwierdzeniu przez państwa członkowskie Parlament Europejski przyjął w środę budżet Unii Europejskiej na 2025 r. Wyniesie on 199,4 mld euro w zobowiązaniach i 155,2 mld euro w płatnościach ogółem. W budżecie uwzględniono też środki na nieprzewidziane wydatki.
Firma deweloperska Ghelamco sprzedała za 280 mln euro wieżowiec Warsaw UNIT położony w stolicy przy rondzie Daszyńskiego; kupiła go szwedzka spółka nieruchomościowa Eastnine AB - podała firma Ghelamco. To największa transakcja na rynku biurowym, jaką w tym roku zawarto w Europie - podkreślono.
Różnica pomiędzy rentownościami 10-letnich obligacji skarbowych Francji i Niemiec sięgnęła najwyższego poziomu od czasu kryzysu strefy euro z ubiegłej dekady.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus