Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ^DAX (Niemcy)
20242.57-3.80(-0.02%)DAX (Frankfurt Stock Exchange)
Indeksy światowe
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
W środę główne indeksy warszawskiego parkietu od początku sesji zniżkowały, choć pod koniec notowań stronie popytowej udało się wyprowadzić niewielkiej skali odbicie. Ostatecznie jednak sesję należy zaliczyć do spadkowych, mimo relatywnie sprzyjającego otoczenia na europejskich rynkach bazowych (DAX i CAC40 zaliczyły nieznaczne wzrosty). Krajowej giełdzie ciążyła nieco sytuacja na rynku walutowym – po dwóch tygodniach solidnego umacniania się złotego, wczoraj para...
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła lekkie wzrosty w oczekiwaniu na publikowane dziś po zamknięciu sesji wyniki Nvidii. W środowy poranek notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy stabilizują się. Futures na S&P500 cały czas utrzymuje się powyżej 5600 pkt. Nieco lepiej sytuacja wygląda na Starym Kontynencie, gdzie niemiecki Dax wychodzi powyżej 18800 pkt.
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła pierwsze cofnięcie po 8 wzrostowych dniach z rzędu. Sama skala spadków była jednak kosmetyczna i po trwającym od kilku dni odbiciu nie powinna nikogo dziwić. Futures na S&P500 pozostaje powyżej 5600 pkt. Niemiecki Dax jest w okolicy 18500 pkt.
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła dalsze wzrosty, przekraczające 1% w przypadku technologicznego Nasdaqa. Była to już ósma wzrostowa sesja z rzędu. Głównym czynnikiem sprzyjającym wzrostom są oczekiwania na szybkie obniżki stóp procentowych w wykonaniu Fed. Futures na S&P500 wychodzi powyżej 5600 pkt., a niemiecki Dax dobija do poziomów z początku sierpnia i zbliża się do 18600 pkt.
Odreagowanie po lipcowej wyprzedaży na rynku akcyjnym trwa w najlepsze. Udało się odrobić zdecydowaną większość ze spadków. Futures na S&P500 znalazł się dziś powyżej 5570 pkt., a niemiecki Dax zbliża się do rejonu 18400 pkt. Odbicie motywowane jest oczekiwaniami na poluzowanie polityki monetarnej przez Fed w dalszej części roku oraz danymi, które zmniejszyły obawy związane z recesją. W ubiegłym tygodniu dobrze wypadła sprzedaż detaliczna w USA oraz cotygodniowe dane z...
Finałowe sesje burzliwego tygodnia na GPW i na świecie stały się dniem wyciszenia i uspokojenia nastrojów. W trakcie zamykania sesji w Warszawie amerykański S&P500 zyskiwał skromne 0,3 procent, gdy niemiecki DAX rósł o 0,2 procent.
Giełdy spadają. Nasdaq Composite stracił wczoraj 2,3 proc., SP500 1,4 proc. a Dow Jones 1,2 proc. Źle pod kątem technicznym wygląda sytuacja na niemieckim DAX-ie. Jego przecena wyniosła podczas czwartkowego handlu -2,3 proc.
Nowy miesiąc na europejskich giełdach rozpoczął się od spadków. I to pomimo lepszych od oczekiwań danych PMI. Francuski CAC40 spada o 1,4 proc., niemiecki DAX notuje przecenę o 1 proc., włoski IT40 traci 1,3 proc., a Stoxx Europe 600 0,3 proc. - wylicza Tymoteusz Turski, analityk rynku akcji XTB.
Dobre zakończenie wtorkowej sesji na Wall Street poprawiło nastroje na europejskich rynkach, co przełożyło się na wzrosty indeksów podczas wczorajszej sesji. Mimo jednak solidnych zwyżek niemieckiego DAX-a czy francuskiego CAC40, krajowe indeksy nie wykazały się aż taką siłą, czego przyczyny można doszukiwać się w słabym zachowaniu notowanych na GPW banków...
Wall Street na poniedziałkowej sesji doświadczyła zwyżek przemysłowego indeksu Dow Jones (0,7 proc.) i jednocześnie spadków akcji spółek technologicznych co było zobrazowane ujemnym wynikiem benchmarku Nasdaq Composite (-1,1 proc.). Z kolei szeroki SP500 stracił 0,3 proc. W Europie kontynuowane jest odreagowanie, które rozpoczęło się dokładnie tydzień temu. DAX urósł o 0,9 proc. Na rynku surowcowym doświadczyliśmy wzrostów cen ropy naftowej oraz złota (0,6 proc.). Brent...
Wall Street wczoraj nie funkcjonowała ze względu na Dzień Wyzwolenia. W Europie indeksy giełdowe traciły. Dax obniżył się o 0,4 proc.
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła ponowne wyrysowanie nowych szczytów wszechczasów, przy czym skala wzrostów była już tylko kosmetyczna, największa w przypadku S&P500 i sięgała 0.3%. Dziś święto w USA, co nie powinno sprzyjać większej zmienności na rynkach. Na Starym Kontynencie ponownie zaczyna przeważać czerwień, a niemiecki Dax osuwa się w kierunku 18000 pkt. W Europie ryzyka związane ze zmianą sił politycznych we Francji cały czas dominują i w perspektywie...
Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła odbicie głównych indeksów po czwartkowej wyprzedaży. To z kolei pozytywnie przełożyło się na handel podczas sesji w Azji i dzisiejszy start handlu na Starym Kontynencie. Niemiecki Dax próbuje wrócić w okolice 18800 pkt. Futures na S&P500 znajduje się na poziomie 5320 pkt. W największym stopniu w piątek zyskiwały spółki technologiczne. Nasdaq wzrósł o 1%, podczas gdy przemysłowy Dow Jones pozostał w pobliżu punktu odniesienia.
Rezerwa Federalna wciąż obawia się o trwałość presji inflacyjnej. Mocno „jastrzębio” w piątek wypowiadały się dwie przedstawicielki tej instytucji – Bowman oraz Logan. Raport Uniwersytetu Michigan zaskoczył mocnym spadkiem nastrojówi) konsumentów oraz wzrostem oczekiwań inflacyjnych. Indeksy giełdowe z Wall Street zakończyły dzień na niewielkich plusach, z kolei niemiecki Dax ustanowił przed weekendem nowy historyczny rekord.
Notowania na rynkach akcji w Europie wzrosły na koniec sesji w piątek, a główne europejskie indeksy Stoxx Europe 600, FTSE 100, CAC 40 i DAX wzrosły do najwyższego poziomu w historii.
O ile wtorkowa sesja na Starym Kontynencie zakończyła się blisko 1% wzrostami głównych indeksów, to już handel na Wall Street nie przyniósł tak dużych przetasowań. W środowy poranek dobre nastroje wciąż przeważają, a niemiecki Dax ruszył powyżej 18600 pkt. Futures na S&P500 także próbuje piąć się powyżej 5200 pkt. Podczas dzisiejszej sesji w Azji przeważała jednak czerwień. Japoński Nikkei stracił aż 1.6%.
Do obrotu na warszawskiej giełdzie weszły certyfikaty strukturyzowane Tracker oparte na kursie DAX Net Return.
Piątkowe dane PCE, które są preferowana przez Fed miarą inflacji okazały się lekko wyższe od oczekiwań. Brak dużej negatywnej niespodzianki spowodował, że nastroje na rynkach polepszyły się co było zobrazowane dynamicznymi wzrostami indeksów. Nasdaq Composite zyskał aż 2 proc., SP500 1 proc. a Dow Jones 0,4 proc. Wzrosty były widoczne również w Europie. DAX zamknął dzień z wynikiem 1,4 proc.
Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła odbicie ryzykownych aktywów, które cały czas jest kontynuowane. W oczekiwaniu na kolejne raporty kwartalne notowania kontraktu terminowego na S&P500 utrzymują się powyżej 5100 pkt. Niemiecki Dax na otwarciu handlu na Starym Kontynencie wychodzi powyżej 18400 pkt. Opublikowane wczoraj wyniki Tesli za I kw. nie zachwyciły, ale spółka i tak zyskuje w handlu posesyjnym. To przez szybsze plany wprowadzenia tańszego modelu. Dziś kolej na AT&T,...
Izrael zdecydował się na odwet i zaatakował obiekt wojskowy w Iranie. Dziś giełdy w Europie dynamicznie tracą. WIG20 zniżkuje o 0,75 proc. a WIG o blisko 0,5 proc. Niemiecki DAX jest pod kreską prawie 1 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus