Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
69.340-0.120(-0.17%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Słowackie ministerstwo spraw zagranicznych domaga się od Komisji Europejskiej ochrony interesów państw członkowskich. W ten sposób odpowiedziało w piątek na list KE, która uznała, że częściowe wstrzymanie przez Kijów dostaw ropy nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla Słowacji.
OPEC utrzymał w ubiegłym miesiącu produkcję ropy naftowej na niezmienionym poziomie. Uważnie obserwuje wpływ ostatnich cięć podaży na światowe rynki - przekazał w piątek Bloomberg.
W piątek cena ropy rośnie, ale obawy dotyczące popytu i wcześniejsze spadki kursów powodują, że surowiec tanieje już czwarty tydzień z rzędu, informuje Bloomberg.
Chorwacja nie jest wiarygodnym partnerem w transporcie ropy naftowej - oświadczył w piątek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto. Dzień wcześniej chorwacki premier Andrej Plenković wyraził gotowość do tranzytu surowca z Adriatyku na Węgry i Słowację.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zwyżkują w piątek, ale zmierzają do zakończenia tygodnia ze spadkiem. Oznaki słabszego wzrostu popytu na surowiec na świecie przeważały nad obawami o zakłócenia dostaw na Bliskim Wschodzie.
Ceny ropy naftowej wzrosły po wczorajszym zabójstwie lidera Hamasu w Iranie, co zwiększyło obawy przed rozszerzeniem konfliktu na Bliskim Wschodzie i jego wpływem na dostawy surowca – podaje agencja Reuters.
Mnogość informacji z Bliskiego Wschodu znieczuliła inwestorów, a mimo to doniesienia o potencjalnym ataku Iranu na Izrael przyciągnęły ich uwagę.
Komisja Europejska nie widzi zagrożenia dla dostaw ropy na Węgry i Słowację w związku z sankcjami nałożonymi przez Ukrainę na rosyjskiego giganta naftowego Łukoil. KE poinformowała o tym w czwartek w liście do władz obu krajów. Zwróciła się też o dowody na problemy z dostawami.
Komisja Europejska nie widzi zagrożenia dla dostaw ropy na Węgry i Słowację w związku z sankcjami nałożonymi przez Ukrainę na rosyjskiego giganta naftowego Łukoil. KE poinformowała o tym w czwartek w liście do władz obu krajów. Zwróciła się też o dowody na problemy z dostawami.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają wzrosty z poprzedniej sesji po zapowiedzi ataku odwetowego Iranu na Izrael za zabicie przywódcy Hamasu. - Przed Izraelem trudne dni, ale jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz - odpowiada premier Izraela Benjamin Netanjahu.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają wzrosty z poprzedniej sesji po zapowiedzi ataku odwetowego Iranu na Izrael za zabicie przywódcy Hamasu - podają maklerzy.
Rząd planuje liberalizację przepisów dotyczących zapasów obowiązkowych ropy naftowej i gazu. To efekt zastrzeżeń Komisji Europejskiej. Pierwotnie ustawa ta miała zablokować rosyjski gaz w Polsce z gazociągów Nord Stream. Szczegóły projektu budzą jednak wątpliwości.
Obawy wynikające z wydarzeń na Bliskim Wschodzie, dane o zapasach oraz wyraźne słabnięcie dolara podbiły mocno notowania ropy w środę.
Ukraińskie sankcje na przesyłanie rosyjskiej ropy naftowej nie zagrażają bezpieczeństwu energetycznemu Słowacji i Europy, a ich anulowanie nie jest przedmiotem dyskusji – oświadczył w środę premier Ukrainy Denys Szmyhal.
Na europejskich giełdach główne indeksy są mocno powyżej kreski. Inwestorzy zajmują pozycje przed ogłoszeniem decyzji Fed ws. polityki pieniężnej. Mocno drożeją spółki technologiczne. Duże wzrosty cen widać na giełdach ropy. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro, a zyskuje do JPY - informują maklerzy.
Hamas, zbrojne ramię islamskiego ruchu oporu, potwierdził śmierć Ismaela Haniyeha, przywódcy politycznego, w wyniku ataku lotniczego na Teheran. W reakcji na wzrost napięcia w górę o 1,5 proc. poszła cena ropy brent.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną w środę w reakcji na zabicie szefa Hamasu, co podsyciło napięcie na Bliskim Wschodzie, w regionie, skąd pochodzi ok. 1/3 światowej produkcji ropy naftowej - podają maklerzy.
Cena ropy spadła we wtorek trzecią sesję z rzędu pomimo słabnięcia dolara oraz doniesień o izraelskim ataku odwetowym w Bejrucie.
Ukraińskie Siły Obronne uderzyły w poniedziałek wieczorem w skład ropy naftowej w Kursku w Rosji; według doniesień wywiadu w obiekcie wybuchł pożar - poinformował we wtorek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie.
Europejskie giełdy zakończyły sesję w większości na plusach, pod kreską znalazł się brytyjski indeks FTSE. W centrum uwagi inwestorów znajdują się dane makro i wyniki spółek. Rynek czeka na wynik posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Euro lekko osłabia się wobec amerykańskiego dolara, ropa naftowa zniżkuje ponad 1 proc.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus