Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
69.270-0.060(-0.09%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania kontraktów terminowych na ropę naftową amerykańskiej odmiany WTI spadły w trakcie czwartkowej sesji poniżej pułapu 77 USD za baryłkę, schodząc do najniższego poziomu od ponad sześciu tygodni.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają dołączając do spadków na innych rynkach towarowych i giełdach akcji. Obawy inwestorów o słabe perspektywy dla gospodarki Chin przeważają nad niepokojem o malejące zapasy paliw w USA - podają maklerzy.
Kurs ropy wzrósł w środę przerywając serię czterech spadków z rzędu. Pomogły dane o zapasach surowca w USA.
Kontrakty na indeksy giełdowe w USA notują spadki po nieco rozczarowujących dla inwestorów kwartalnych wynikach koncernów Alphabet i Tesla. Amerykański dolar lekko umacnia się do euro, ropa naftowa zwyżkuje.
Po tym jak na poprzednich trzech sesjach ropa straciła niemal 5 proc., w środowy poranek surowiec próbuje odreagować. Notowania wspierają informacje o kolejnym spadku zapasów surowca w amerykańskiej gospodarce.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku odbijają się w środę po trzech poprzednich sesjach ze zniżkami notowań. Inwestorzy oceniają dane o kolejnym już tygodniowym spadku zapasów ropy w USA - podają maklerzy.
Cena ropy spadła we wtorek czwartą sesję z rzędu i siódmą z ostatnich ośmiu.
Europejskie giełdy zakończyły wtorkową sesję w mieszanych nastrojach, a w centrum uwagi inwestorów znajdują się wyniki finansowe największych spółek. Rynek śledzi też informacje związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. Amerykański dolar umacnia się do euro, ropa naftowa mocno zniżkuje.
Będziemy blokować wypłatę 6,5 mld euro rekompensaty za transfer broni z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju (EPF), dopóki Ukraina nie rozwiąże kwestii tranzytu ropy przez rosyjski Łukoil – powiedział we wtorek telewizji ATV minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.
Będziemy blokować wypłatę 6,5 mld euro rekompensaty za transfer broni z Europejskiego Instrumentu na rzecz Pokoju (EPF), dopóki Ukraina nie rozwiąże kwestii tranzytu ropy przez rosyjski Łukoil – powiedział we wtorek telewizji ATV minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto.
Komisja Europejska jest gotowa wesprzeć Słowację i Węgry i razem z Ukrainą znaleźć rozwiązanie dotyczące rosyjskiej grupy naftowej Łukoil, na którą Kijów nałożył sankcje - oświadczył we wtorek rzecznik tej instytucji Olof Gill. Jak zapewnił, dostawy ropy do Unii Europejskiej nie są zagrożone.
Kontrakty na indeksy giełdowe w USA notują niewielkie zmiany, uwaga inwestorów skupia się na wynikach finansowych największych spółek. Rynek śledzi ponadto najnowsze informacje związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. Amerykański dolar umacnia się do euro, ropa naftowa zniżkuje.
Komisja Europejska jest gotowa wesprzeć Słowację i Węgry i razem z Ukrainą znaleźć rozwiązanie dotyczące rosyjskiej grupy naftowej Łukoil, na którą Kijów nałożył sankcje - oświadczył we wtorek rzecznik tej instytucji Olof Gill. Jak zapewnił, dostawy ropy do UE nie są zagrożone.
Notowania ropy naftowej utrzymują się w pobliżu sześciotygodniowego minimum. Pomiędzy popytem a podażą trwa swoiste przeciąganie liny, a czynniki geopolityczne wzmacniają tylko niepewność.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku niewiele się zmieniają i są blisko 6-tygodniowego minimum. Inwestorzy czekają na dane o amerykańskich zapasach paliw - podają maklerzy.
Ropa taniała w poniedziałek pomimo słabnięcia dolara.
Węgry i Słowacja chcą, żeby Unia Europejska wszczęła procedurę konsultacji z Ukrainą ws. nałożenia przez Kijów sankcji na Łukoil i wstrzymania dostaw rosyjskiej ropy naftowej do słowackich i węgierskich rafinerii. Szef węgierskiego MSZ zapowiedział, że inaczej skieruje sprawę do sądu.
Po sięgającym niemal 3 proc. spadku w piątek, nowy tydzień na rynku ropy naftowej rozpoczął się od próby odreagowania. Surowiec nieznacznie drożeje, a inwestorzy analizują wpływ sytuacji politycznej w USA oraz doniesienia o możliwych problemach z podażą surowca z uwagi na pożary w Kanadzie i ponowną eskalację napięcia na Bliskim Wschodzie.
Eksport rosyjskiej ropy kontynuuje spadki. Znalazł się już na najniższym poziomie od stycznia.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus