Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości SI.FUT (SILVER)
32.745+0.273(+0.84%)Silver Futures - Srebro
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Złoto niemal każdego dnia notuje nowy rekord cen. Robert Kiyosaki, autor m.in. książki "Bogaty ojciec, biedny ojciec", przewiduje, że złoto może kosztować w 2035 roku nawet 30000 dolarów za uncję, zaś ceny srebra wzrosną do poziomu 3000 dolarów za uncję.


KGHM został uznany za największą kopalnię srebra na świecie w rankingu „World Silver Survey 2025”. W tym samy zestawieniu miedziowa spółka uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji największych producentów srebra – podał w piątek KGHM.

KGHM został uznany za największą kopalnię srebra na świecie w rankingu „World Silver Survey 2025”. W tym samy zestawieniu miedziowa spółka uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji największych producentów srebra – podał w piątek KGHM.

Intel sprzedał 51 proc. udziałów w firmie Altera za 4,46 mld USD. Nabywcą jest fundusz Silver Lake, informuje Reuters.

Podczas gdy notowania złota całkiem niedawno seryjnie ustanawiały nowe rekordy wszech czasów, kurs srebra ledwo naruszył zeszłoroczny szczyt.

W rozmowie z Martą Dębską, ekspertką rynku złota z GoldSilver, mówiliśmy o tym, jak zmienia się podejście Polaków do inwestowania w złoto, szczególnie w obliczu kryzysów i niepokojów geopolitycznych. Eksperta rynku opowiadała o rosnącym zainteresowaniu królewskim metalem oraz podzieliła się swoją wiedzą o tym, jak najlepiej inwestować w ten kruszec.

Producent m.in. miedzi i srebra pod koniec sesji był liderem w WIG20, ale do zmiany układu sił w kursie akcji w krótkim terminie droga daleka.

Shares of Constellation Brands (NYSE: STZ) stayed red on Friday. The stock has dropped 23% over the past three months. The beer giant faced several challenges during the third quarter […]
The post Constellation Brands (STZ): A look at the dark clouds and the silver lining first appeared on AlphaStreet.


Koncern prognozami dotyczącymi produkcji miedzi i srebra nie zachwycił. Również planowane wydatki inwestycyjne odbiegają od oczekiwanych. O notowaniach akcji nadal decydują czynniki zewnętrzne, a te nie napawają optymizmem.


Kolejny tydzień za nami, a to oznacza kolejne polecenia od redaktora naczelnego Bankier.pl Andrzej Steca. W tym tygodniu prawdziwym hitem okazała się niezwykła kariera w Dino Polska, gdzie kasjer przeszedł całą drogę służbową i został członkiem zarządu. W Bankomacie polecamy także tekst o rynku srebra inwestycyjnego, który zagrożony jest zmianami legislacyjnymi.

Od nowego roku wchodzą w życie nowe przepisy VAT-owskie,
które w praktyce mogą zdziesiątkować polski rynek srebra inwestycyjnego. Dzięki
polskiemu rządowi po srebrne monety znów będziemy jeździć do Berlina.

696 Jewelry to polska marka biżuteryjna, która, jak mówi jej współzałożycielka, zrodziła się z miłości do minerałów i kamieni szlachetnych. Od 2017 r. Kinga i Patryk Mazurkiewiczowie przekształcają swoją pasję w unikatową, ręcznie tworzoną biżuterię. Srebro, z którego korzystają, pochodzi od polskich i włoskich producentów, zaś minerały sprowadzają z różnych zakątków świata.

Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM wyniosła w październiku 63,7 tys. ton i była wyższa o 7 proc. rdr. Produkcja miedzi płatnej KGHM wyniosła 61,5 tys. ton, o 5 proc. więcej rdr - podała grupa w komunikacie dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.

Lubiński koncern sprawnie przeprowadził remont w Hucie Miedzi Głogów I, poprawił parametry amerykańskiej kopalni Robinson i skutecznie zarządzał kosztami zużycia paliw i materiałów technologicznych. Pomogły mu też wzrosty cen miedzi i srebra.

Kurs walorów spółki spada nawet o ponad 6 proc. i jest najniższy od dwóch miesięcy. To następstwo nie najlepszych nastrojów na rynku miedzi, srebra i złota. W tej sytuacji nic nie pomaga oczekiwana poprawa wyników koncernu za III kwartał.

W 2023 roku KGHM zapłacił z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin prawie 3,5 mld zł. Ministerstwo Finansów ma analizować możliwość zmian formuły opodatkowania wydobycia miedzi i srebra. Mniej uciążliwego obciążenia tzw. podatkiem miedziowym oczekuje Ministerstwo Aktywów Państwowych, a Ministerstwo Przemysłu wskazuje na potrzebę rozwoju przemysłu miedziowego.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus