Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości SI.FUT (SILVER)
29.958+0.493(+1.67%)Silver Futures - Srebro
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
To m.in. konsekwencja coraz wyższych kursów miedzi i srebra przy jednocześnie spadających cenach gazu ziemnego i energii elektrycznej. Rosną też wyceny porównywalnych spółek i szanse na globalne ożywienie gospodarcze.
KGHM zajął zajmuje pierwsze miejsce w kategorii największych kopalń srebra świata, ujętych w rankingu World Silver Survey - poinformował w środę KGHM. Według rankingu spółka jest drugim największym producentem tego kruszcu.
KGHM Polska Miedź utrzymał pierwszą lokatę w zestawieniu "największych kopalń srebra na świecie" w rankingu "World Silver Survey 2024" , zaś w kategorii "największych producentów srebra" KGHM ponownie zajmuje drugie miejsce w globalnym rankingu, podała spółka.
KGHM Polska Miedź poinformował, że utrzymał pierwszą lokatę w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2024. W kategorii „największych producentów srebra” zajmuje drugie miejsce w globalnym rankingu.
KGHM zajął zajmuje pierwsze miejsce w kategorii największych kopalń srebra świata, ujętych w rankingu World Silver Survey - poinformował w środę KGHM. Według rankingu spółka jest drugim największym producentem tego kruszcu.
Za miesiąc w Polsce ruszy pierwszy zakład specjalizujący się w pełnym recyklingu zużytych paneli fotowoltaicznych – poinformowano w czwartek podczas targów Ekotech w Kielcach. Za inwestycje odpowiada spółka 2loop Tech, która opracowała technologię odzyskiwania z paneli m.in. miedzi, krzemu, czy srebra.
W dniach 23-24 kwietnia w Jachrance odbędzie się XII edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG, podczas której poruszone zostaną tematy wykorzystania AI, sygnalistów, Dyrektywy Equal Pay, wymogów sprawozdawczych dot. pracowników, a także wymogów pokolenia Z i silver na rynku pracy.
Od czwartku w sprzedaży dostępne będą nowe srebrne monety kolekcjonerskie o nominale 10 zł upamiętniające powstanie przedwojennego banku emisyjnego - poinformował w środę Narodowy Bank Polski.
Wzrost cen srebra podniósł kurs na poziom najwyższy od roku. Efektywności KGHM daleko jednak do większości konkurentów.
Nieco krótszy dla inwestorów tydzień po wielkanocny dobiegł końca. Pierwsze dni kwietnia przyniosły jednak szereg ważnych danych gospodarczych. Przypominamy najciekawsze wykresy minionego tygodnia.
Na początku kwietnia redaktor naczelny Andrzej Stec szczególnie poleca słuchaczom weekendowego podcastu pt.: Bankomat dwa tematy: przebudzenie srebra, które jest najdroższe od 2 lat oraz portfel 14 Gwiazd Bankiera, w którym typujemy inwestycyjne hity na wiosnę.
Początek kwietnia przyniósł silne wzrosty na rynku srebra,
wynosząc notowania białego metalu do najwyższych poziomów od dwóch lat.
Pod koniec lutego Amerykanie z United States Geological Survey (USGS) przekazali, że Polska posiada największe złoża srebra na świecie. Jak się jednak okazuje, to pomyłka. USGS wprowadziło korektę, z której wynika, że polskie złoża zmniejszyły się o 3 tys. ton w porównaniu z 2023 r.
Inwestowanie w srebro w ostatnich latach było zajęciem nadzwyczaj frustrującym dla przeważającej większości inwestorów. Biały metal pomimo okazjonalnych rajdów regularnie zawodził nadzieje jego zwolenników. Czy tym razem będzie inaczej?
Szacuje się, że polskie złoża srebra mają 170 tys. ton i są największe na świecie. Przy obecnych kursach na światowych giełdach ich wartość przekracza 500 mld zł. Ale od odkrycia do wydobycia daleka droga. - Wstrzymajmy hurraoptymizm - ocenia w rozmowie z money.pl prof. Herbert Wirth, były prezes KGHM.
Polska została liderem światowych zasobów srebra. Potwierdzają to najnowsze dane amerykańskiej organizacji United States Geological Survey (USGS). W najnowszym rankingu nasz kraj przeskoczył dotychczasowych liderów - Chiny, Australię i Peru. Czy Polska wykorzysta swoją szansę?
Kontrolowany przez państwo globalny producent miedzi i srebra ma nową radę nadzorczą. Dominują w niej osoby związane z Dolnym Śląskiem.
W ostatnich dniach grupa metali szlachetnych kontynuowała swoją zniżkową tendencję, z różnymi stopniami spadków wartości – od 1,2 proc. dla złota do 2 proc. dla palladu. Zarówno złoto, jak i srebro osiągnęły swoje najniższe poziomy od dawna.
Uczestnicy Maratonu Inwestycyjnego zorganizowanego przez firmę iWealth oceniają, że złoto ma szanse przebicia się przez poziom ok. 2050 USD/oz, co może uruchomić kolejną dłuższą falę wzrostową, jaka może nawiązać do długoterminowego trendu rozpoczętego w trzecim kwartale 2018 roku.
W środę cena palladu odnotowała wzrost wartości po raz pierwszy od dwunastu dni handlowych. Tymczasem ceny złota, srebra i platyny zanotowały spadek kolejną sesję z kolei. Zarówno notowania złota, jak i srebra osiągnęły swoje najniższe poziomy od czterech tygodni.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus