Dziś uwadze inwestorów polecamy przede wszystkim wiadomości ze spółek z warszawskiego parkietu. Między zakończeniem wczorajszej, a rozpoczęciem dzisiejszej sesji swoimi wynikami podzieliły się m.in. Pepco (zaraportowano prawie 12%-owy wzrost przychodów w ujęciu rdr), Cyfrowy Polsat (zysk netto o 83% przebił konsensus PAP, choć w ujęciu rdr zaliczył wyraźny spadek), GPW (wyniki nieco wyższe niż oczekiwano) czy Auto Partner (zysk netto o 10% niższy niż zakładał rynkowy...
Pepco Group, dynamicznie rozwijająca się sieć dyskontowych sklepów wielobranżowych, właściciel marek Pepco i Dealz w Europie oraz Poundland w Wielkiej Brytanii, publikuje wybrane wyniki za...
Pepco Group miało w II kwartale roku obrotowego 2023/24 1.349 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 11,7 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego - podała spółka w komunikacie.
Pepco Group miało w II kwartale roku obrotowego 2023/24 1.349 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 11,7 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego - podała spółka w komunikacie.
Grupa Pepco powołała Stephana Borcherta na stanowisko prezesa ze skutkiem od 1 lipca 2024 r. - poinformowała spółka w komunikacie.
Pierwszy kwartał, a szczególnie marzec, obfitował w kilka niecodziennych wydarzeń dotyczących niektórych spółek z portfela Quercus TFI. Najważniejsze z nich to oczywiście LPP i raport...
W rozpoczynającym się tygodniu w centrum uwagi krajowych inwestorów znajdą się dane o bilansie C/A za luty, a tematem politycznym będą wyniki wyborów samorządowych. Rynek pozna protokół z marcowego posiedzenia RPP. Od środy obradować będzie Sejm. Wyniki finansowe opublikują m. in. Cyfrowy Polsat, Pepco, GPW i Budimex..
Bez echa przeszła w Polsce informacja o samobójczej śmierci Markusa Jooste, byłego dyrektora generalnego Steinhoffa, firmy, która najpierw osiągnęła olbrzymi sukces w branży detalicznej, a później była bohaterem jeszcze większego skandalu finansowego. To Steinhoff stoi za dobrze znaną w Polsce siecią Pepco.
Na miejscu dawnego hipermarketu Tesco przy ulicy Chorzowskiej w Bytomiu trwają intensywne prace budowlane. Już teraz zaczynają pojawiać się szyldy sklepów, które zajmą nowe lokale.
Warszawska giełda pogłębiła spadki i WIG20 stracił 1,45 proc. KGHM zniżkował o ponad 6 proc., a Budimex i Pepco o niemal 7 proc. Zdaniem analityków, warszawski rynek wykazuje większą słabość od giełd rynków bazowych. Indeks największych spółek powinien pozostać w konsolidacji w przedziale ok. 2.430-2.300 pkt.
Na sesji w poniedziałek negatywnie wyróżnia się KGHM, który poinformował o wielomiliardowych odpisach wartości aktywów.
Początek nowego tygodnia rozpoczął się na warszawskiej giełdzie spadkami. Główne indeksy zniżkują o 0,1-0,4 proc. Najsłabszy jest WIG20, któremu ciążą spadki Budimeksu, KGHM i Pepco. Akcje tych spółek tanieją o około 4-5 proc.
Po wynikach mocno w górę idzie kurs PZU, w przeciwnym kierunku dość niespodziewanie podążają notowania Benefitu.
Największe obroty znów dotyczą LPP, a trzecią sesję z rzędu dwucyfrową zwyżkę notuje Bumech.
Klienci sklepów Pepco w 2024 roku mogą się spodziewać nowych otwarć. Do końca września br. każdego miesiąca ma się pojawiać średnio kilka nowych lokalizacji. W tym roku powstanie też magazyn logistyczny Pepco w Europie Południowej.
Czwartkowa sesja upłynęła spokojnie, a największe indeksy zanotowały niewielkie zmiany. Wśród najsłabszych spółek w WIG20 znalazły się banki, a liderem wzrostów były: Orlen, CD Projekt i Allegro. Zniżkowały spółki detaliczne, w tym Pepco straciło 3,6 proc.