Transformacja energetyczna to nie tylko hasło przewodnie i aktualna faza sektora, ale także kierunek jego przemian. Grenevia jest tego być może najlepszym, a na pewno jednym z bardziej...
Szanowni Akcjonariusze,
Rok 2023 był kolejnym udanym okresem przekształcania się naszej Spółki w holding inwestujący w zieloną transformację. Kontynuowaliśmy realizacje kierunków...
Zarząd IPE (IPOPEMA) raczej nie publikuje dedykowanych rekomendacji podziału zysku i nie inaczej było i w tym roku. Z projektów uchwał na nadchodzące WZA spółki wiemy jednak, że do...
Nagranie konferencji wynikowej Grupy Grenevia za rok 2023, które odbyło się 23.04.2024 r.
„Rok 2023 był rokiem kontynuacji naszej strategii biznesowej przyjętej w 2021 roku w kierunkach...
Rozwijany od niedawna sektor serwisu lądowych farm wiatrowych pozwolił Famurowi uzyskać 23 mln przychodu w tym sektorze działalności. Spółka chce zwielokrotnić ten przychód poprzez projekt „Polski Wiatrak”. Wkrótce spółka może ogłosić efekt rozmów z potencjalnymi partnerami.
Zakończyliśmy proces dezinwestycji w Rosji i sprzedaliśmy tamtejsze aktywa górnicze firmy – powiedział Mirosław Bendzera prezes Famuru (część Grenevii). Rosja, do momentu wybuchu wojny na Ukrainie stanowiła 20 proc. przychodów firmy dostarczającej maszyny górnicze.
Grenevia zapowiada dywersyfikację portfela projektów w zakresie wiatru i magazynów energii - poinformowała prezes Grenevii Beata Zawiszowska na konferencji wynikowej za rok 2023. Grupa utrzymuje strategię z 2021 roku, nie wyklucza jednak jej korekty w przypadku zmieniających się warunków rynkowych. W 2024 chce zwiększyć przychody z segmentu e-mobilności o ok. 30 proc.
Zarząd Grenevii rekomenduje przeznaczenie całości zysku za 2023 r. na kapitał zapasowy.
Szanowni Akcjonariusze,
Rok 2023 był kolejnym udanym okresem przekształcania się naszej Spółki w holding inwestujący w zieloną transformację. Kontynuowaliśmy realizacje kierunków...
Portfel zamówień Grenevii w segmencie Famur, rozumiany jako dostawy maszyn i urządzeń oraz dzierżawy zgodnie z terminami obowiązywania umów, na koniec 2023 r. wyniósł ok. 730 mln zł - poinformowała spółka w raporcie.
Poniżej przedstawiamy wyniki Grenevia w czwartym kwartale 2023 roku, według wyliczeń PAP Biznes, i ich odniesienie do konsensusu PAP Biznes oraz poprzednich wyników.
Raport okresowy roczny RR
Raport okresowy roczny skonsolidowany SRR
Konsorcjum Patentusa i Grenevia zawarło z Polską Grupą Górniczą umowę na dostawę trzech przenośników taśmowych. Jej wartość ma nie przekroczyć 27,1 mln zł netto – poinformował Patentus w komunikacie.
Projekt Solartechnik Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, spółka wchodząca w skład segmentu fotowoltaiki w Grupie Grenevia, zakończyła realizację sprzedaży na rzecz KGHM udziałów w czterech spółkach projektowych posiadających portfel farm słonecznych - podała Grenevia w komunikacie. Portfel ma łączną moc blisko 50 MW.