Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
69.510+0.050(+0.07%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ceny ropy w poniedziałek delikatnie rosną, gdyż nadzieje na zwiększenie popytu związanego z letnim sezonem podróży w półkuli północnej zrównoważyły niepokojące dane z Chin, największego importera ropy na świecie – podaje agencja Reuters.
Prezydent USA Joe Biden jest gotowy udostępnić więcej ropy ze strategicznych zapasów państwowych, aby powstrzymać możliwe skoki cen benzyny w okresie letnim – podał w poniedziałek dziennik "Financial Times".
Po najwyższym od kwietnia tygodniowym wzroście, ropa zaczyna nowy od korekty. Przecenę implikują mieszane w odbiorze dane z chińskiej gospodarki, które dowodzą nierównomiernego jej ożywienia, a co za tym idzie, wzbudzają obawy o popyt na surowiec.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają - po najmocniejszym tygodniowym wzroście od początku kwietnia. Inwestorzy poznali w poniedziałek szereg danych z chińskiej gospodarki, a te pokazują na spowolnienie ekspansji przemysłowej w maju - podają maklerzy.
Prezydent USA Joe Biden jest gotowy udostępnić więcej ropy ze strategicznych zapasów państwowych, aby powstrzymać możliwe skoki cen benzyny w okresie letnim – podał w poniedziałek dziennik "Financial Times".
Rząd Senegalu ogłosił, że w najbliższych dniach obniży ceny m.in. ryżu, oleju, chleba i innych podstawowych artykułów, by uśmierzyć narastające w społeczeństwie obawy dotyczące kosztów utrzymania w kraju, w którym panuje 20-procentowe bezrobocie i ubóstwo, ale który odkrył niedawno bogate złoża ropy.
Przecena paliw na stacjach może niedługo dobiec końca w związku ze wzrostem cen ropy naftowej oraz osłabieniem złotego do dolara - przewidują analitycy portalu e-petrol.pl. Zaznaczyli jednak, że w nadchodzącym tygodniu kierowcy będą obserwować jeszcze stabilizację cen paliw.
Po krótkiej, aczkolwiek dynamicznej, korekcie wzrostowej, notowania ropy naftowej ustabilizowały się – w przypadku ropy WTI w okolicach 78 USD za baryłkę, a dla ropy Brent w rejonie 82 USD za baryłkę...
Po wzrostach na otwarciu sesji europejskie giełdy wróciły pod kreskę. Inwestorzy analizują decyzję Banku Japonii i dane makroekonomiczne. Na rynku walutowym amerykański dolar umacnia się do euro i japońskiego jena. Ropa naftowa pogłębia spadki.
Kontrakty w Europie wskazują na wzrosty na otwarciu sesji. W Azji na rynkach panują mieszane nastroje, po tym jak Bank Japonii utrzymał stopy procentowe bez zmian i zapowiedział ograniczenie skupu obligacji w przyszłości. Japoński jen osłabia się, ceny ropy zniżkują.
Po wzrostach na przestrzeni tygodnia w piątek ceny ropy w USA zniżkują. Rynki oceniają wpływ wyższych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych w porównaniu z solidnymi prognozami dotyczącymi popytu na ropę i paliwa w tym roku.
Rząd Senegalu ogłosił w czwartek, że w najbliższych dniach obniży ceny m.in. ryżu, oleju, chleba i innych podstawowych artykułów, by uśmierzyć narastające w społeczeństwie obawy dotyczące kosztów utrzymania w kraju, w którym panuje 20-procentowe bezrobocie i ubóstwo, ale który odkrył niedawno bogate złoża ropy.
Ceny ropy lekko wzrosły w czwartek, wspierane prognozami OPEC dotyczącymi wzrostu popytu i danymi z USA wskazującymi na spowolnienie rynku pracy oraz inflacji. Informacje te zwiększyły nadzieje na obniżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, pomimo wcześniejszych wypowiedzi jej przedstawicieli sugerujących ostrożność w tej kwestii – podaje agencja Reuters.
Po serii ostatnich zwyżek, notowania ropy poddały się korekcie. Pogorszenie nastrojów jest wynikiem wzrostu obaw o skalę wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo na rynku panuje niepokój związany z oczekiwaną nadpodażą surowca.
Wczoraj notowania ropy naftowej wyhamowały zwyżkę z ostatnich kilku dni, a dzisiaj delikatnie spadają. Po kilku dniach optymizmu, na rynku tego surowca pojawiły się bowiem dane, które skutecznie tamują dobre nastroje...
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po trzech sesjach ze zwyżkami notowań surowca. Inwestorzy oceniają oficjalne dane o zapasach paliw w USA i perspektywy polityki pieniężnej Fed - podają maklerzy.
Cena ropy wzrosła w środę dzięki słabnącemu dolarowi po wiadomości o niższej niż oczekiwano inflacji w USA w maju.
Międzynarodowa Agencja Energii (MAE) prognozuje, że transformacja energetyczna oraz wzrost wydobycia spowodują pojawienie się na globalnym rynku w 2030 roku znaczącej nadpodaży ropy, informuje AFP.
Unia Europejska chce nałożyć sankcje na największą państwową rosyjską firmę żeglugową Sowkomfłot, co powinno utrudnić Kremlowi finansowanie agresji na Ukrainę - wynika z wewnętrznego dokumentu UE, do którego dotarł Bloomberg. Sowkomfłot jest kluczowym morskim przewoźnikiem rosyjskiej ropy naftowej.
Wydobycie ropy naftowej w Rosji pozostanie stabilne w ciągu najbliższych pięciu lat mimo międzynarodowych sankcji. Rosneft rozpocznie produkcję w ramach nowego projektu arktycznego - stwierdziła w środę Międzynarodowa Agencja Energetyczna.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus