Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości CL.FUT (CRUDE OIL)
69.070-0.390(-0.56%)WTI Light Crude Oil Spot - Ropa naftowa
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, a inwestorzy oceniają najnowsze dane makro z gospodarki Chin oraz ryzyka geopolityczne w Europie, USA i na Bliskim Wschodzie - podają maklerzy.
Ceny ropy spadły w piątek, gdy inwestorzy oceniali słaby popyt na paliwa w USA i realizowali zyski na koniec kwartału. Jednocześnie kluczowe dane dotyczące inflacji za maj zwiększyły prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe w tym roku – podaje agencja Reuters.
Rosnące od początku czerwca notowania ropy naftowej zaczęły przekładać się na sytuację na stacjach paliw, gdzie pojawiły się pierwsze od dwóch miesięcy podwyżki cen - poinformował e-petrol.pl. Skala podwyżek jest duża, szczególnie w przypadku diesla.
Kontrakty w USA rosną, a indeksy w Europie są głównie na minusach. Inwestorzy analizują odczyt deflatora PCE w USA za maj, który okazał się zgodny z oczekiwaniami. Ceny ropy rosną.
Rosnące od początku czerwca notowania ropy naftowej zaczęły przekładać się na sytuację na stacjach paliw, gdzie pojawiły się pierwsze od dwóch miesięcy podwyżki cen - poinformował e-petrol.pl. Skala podwyżek jest duża, szczególnie w przypadku diesla.
Strajk w irańskiej branży wydobycia ropy i gazu obejmuje obecnie ponad 20 tys. pracowników ze 110 firm. Protest na tle płacowym został zainicjowany przed niespełna 10 dniami przez nieformalny komitet strajkowy - podał emigracyjny portal Iran International. Przed tygodniem w proteście uczestniczyło 8 tys. osób.
Indeksy w Europie głównie są na plusach, a kontrakty w USA zwyżkują. Inwestorzy oczekują na odczyt deflatora PCE w USA za maj, a także obawiają się o wynik wyborów parlamentarnych we Francji. Ceny ropy rosną.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zwyżkują i zmierzają do zakończenia tygodnia ze wzrostem trzeci raz z rzędu. Inwestorzy czekają na dane o inflacji w USA.
Ropa odnotowała w czwartek wzrost notowań. Surowiec drożał m.in. w skutek osłabienia dolara w którym jest wyceniania.
Ministerstwo spraw zagranicznych Korei Południowej poinformowało w czwartek, że objęło sankcjami pięć podmiotów z Rosji, Korei Płn. i trzech innych państw, a także cztery statki i osiem osób zaangażowanych w transport broni między Rosją a Koreą Płn. oraz w import rafinowanej ropy naftowej dla Pjongjangu.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zniżkują przed danymi makro z gospodarki USA - podają maklerzy.
Kurs ropy lekko rósł na zamknięciu środowej sesji choć wcześniej spadał po „niedźwiedzich” danych o zapasach surowca w USA.
W tygodniu zakończonym 21 czerwca zapasy ropy w USA wzrosły o 3,6 mln baryłek i wynosiły 460,7 mln baryłek, podała amerykańska Administracja Informacji Energetycznej (EIA).
Ceny ropy naftowej nieznacznie rosną w środę, zbliżając się do najwyższego poziomu od prawie dwóch miesięcy. Jest to spowodowane prognozami dotyczącymi spadku zapasów w trzecim kwartale, w szczycie letniego popytu, oraz zagrożeniami geopolitycznymi wynikającymi z konfliktów na Bliskim Wschodzie – podaje agencja Reuters.
Środowy poranek na rynku ropy mija dosyć spokojnie. Surowiec zyskuje nieco na wartości odreagowując wczorajszą przecenę. Stało się tak mimo wzrostu zapasów w amerykańskiej gospodarce, na szczęście dla ropy, niewielkiego.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku idą w górę. Inwestorzy oceniają raport o stanie amerykańskich zapasów surowca i jego produktów - podają maklerzy.
Umocnienie dolara zniechęciło inwestorów do kupowania ropy, która na poprzedniej sesji osiągnęła najwyższą cenę od prawie dwóch miesięcy.
Ceny ropy naftowej delikatnie spadają we wtorek pod wpływem silniejszego kursu dolara, podczas gdy inwestorzy skupiają się na nadchodzących danych o inflacji w USA – podaje agencja Reuters.
Po zakończonej zyskami poniedziałkowej sesji, ropa naftowa kontynuuje odreagowanie. Tym razem za pretekst do podbijania wyceny surowca posłużyły obawy geopolityczne związane z potencjalnym ryzykiem dla dostaw.
Wall Street na poniedziałkowej sesji doświadczyła zwyżek przemysłowego indeksu Dow Jones (0,7 proc.) i jednocześnie spadków akcji spółek technologicznych co było zobrazowane ujemnym wynikiem benchmarku Nasdaq Composite (-1,1 proc.). Z kolei szeroki SP500 stracił 0,3 proc. W Europie kontynuowane jest odreagowanie, które rozpoczęło się dokładnie tydzień temu. DAX urósł o 0,9 proc. Na rynku surowcowym doświadczyliśmy wzrostów cen ropy naftowej oraz złota (0,6 proc.). Brent...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus