Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości BZ.FUT (BRENT OIL)
75.090+0.740(+1.00%)Brent Crude Oil Spot - Ropa Brent
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Notowania ropy naftowej wczoraj zostały przecenione o ponad 3% - dotyczy to zarówno cen amerykańskiej ropy WTI, jak i europejskiej ropy gatunku Brent. Impulsem do zniżek okazały się dane pokazujące wzrost zapasów ropy naftowej w USA, aczkolwiek nałożyły się one na i tak słabsze nastroje na rynku tego surowca...
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku są w okolicy 83 USD za baryłkę, po wzroście jej amerykańskich zapasów do najwyższego poziomu od 10 miesięcy. Na rynku nadal uważnie obserwowana jest napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie - podają maklerzy.
Ropa staniała trzecią sesję z rzędu i najmocniej od stycznia. Przyczyniły się do tego czynniki techniczne i wzrost jej zapasów w USA.
Cena ropy wyraźnie spada w środę pomimo niepewności dotyczącej odpowiedzi Izraela na atak przeprowadzony podczas weekendu przez Iran, informuje Bloomberg.
Kontrakty w USA rosną, podobnie jak indeksy w Europie. Inwestorzy oceniają perspektywy dla stóp proc. po ostatnich wypowiedziach bankierów centralnych, a także oceniają wyniki spółek za I kw. Ceny ropy spadają.
Na europejskich giełdach indeksy rosną, odbijając się po słabszym rozpoczęciu środowej sesji. Na rynek powraca pozorny spokój, a uwaga inwestorów skupia się na wynikach finansowych spółek. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Na europejskich giełdach indeksy się wahają. Inwestorzy oceniają perspektywę wyższych kosztów pieniądza w USA przez dłuższy czas niż się spodziewali. Na rynku walutowym USD traci do japońskiego jena. Tanieje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Po zakończonej niewielką przeceną wtorkowej sesji, w środę rano ropa kontynuuje spadkową tendencję, co może nieco dziwić w obliczu napięć na Bliskim Wschodzie, grożących problemami z dostawami.
W ostatnich dniach na rynku ropy naftowej trwa wyczekiwanie na nowe impulsy cenowe, a przewagę przejmuje strona podażowa. Cena ropy oddaje część wyraźnych zwyżek z początku kwietnia za sprawą gasnących obaw o podaż ropy naftowej na Bliskim Wschodzie oraz pojawienie się większych obaw związanych z potencjalnym popytem na ropę naftową na świecie...
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają pomimo utrzymującego się napięcia na Bliskim Wschodzie. Inwestorzy czekają na to, co zrobi teraz Izrael po weekendowym ataku Iranu - podają maklerzy.
Ropa nadal taniała przez większość wtorkowej sesji i zakończyła ją minimalnym spadkiem ceny.
Kontrakty w USA zwyżkują, a indeksy w Europie są na minusach. Rynki analizują sytuację geopolityczną na Bliskim Wschodzie. Rentowności obligacji rosną, a ceny ropy spadają.
Ostatnie dni na rynku ropy naftowej są czasem podwyższonej zmienności notowań, ale jednocześnie cena tego surowca porusza się bez wyraźnego kierunku. Notowania ropy naftowej Brent oscylują w konsolidacji tuż powyżej poziomu 90 USD za baryłkę, z kolei cena ropy WTI porusza się w rejonie 85-86 USD za baryłkę...
Na europejskich giełdach indeksy mocniej zniżkują. Inwestorzy uważnie obserwują sytuację na Bliskim Wschodzie. Na sentyment graczy mają też wpływ dane makro z Chin. Na rynku walutowym USD zyskuje do euro. Drożeje ropa naftowa i złoto - informują maklerzy.
Ropa naftowa odrabia niewielkie straty poniesione podczas poniedziałkowej sesji. Surowiec lekko drożeje w wyniku obaw o odwet Izraela za atak Iranu co może eskalować konflikt na szerszy obszar na Bliskim Wschodzie.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po tym, jak Izrael obiecał odpowiedzieć na atak Iranu w weekend, co podtrzymuje podwyższone napięcie na Bliskim Wschodzie - podają maklerzy.
Cena ropy spadła w poniedziałek pomimo utrzymującej się niepewności wywołanej ostatnimi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie.
Odwetowy atak rakietowy Iranu na Izrael nie musi być ostatnim słowem w spirali konfliktu, który szybko może stać się iskrą dla poważnego kryzysu. Iran posiada w swoich zasobach potężne zasoby ropy i gazu, a możliwość kontroli cieśniny Ormuz daje mu do rąk broń ekonomiczną. Skutki mogą sięgnąć Polski.
Futures w USA zwyżkują, a indeksy w Europie są głównie na plusach. Inwestorzy liczą na deeskalację napięcia na Bliskim Wschodzie, po odwetowym ataku Iranu na Izrael w nocy z soboty na niedzielę. Ceny ropy spadają, dolar osłabia się.
To ostatni miesiąc z tak niewielkim wzrostem cen, od kwietnia wzrost cen przyspieszy - ocenił ekspert ekonomiczny Konfederacji Lewiatan Mariusz Zielonka, komentując poniedziałkowe dane GUS. Wskazał na powrót cen ropy do poziomów z końca 2023 r. i wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus