Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości BZ.FUT (BRENT OIL)
75.090+0.740(+1.00%)Brent Crude Oil Spot - Ropa Brent
Towary (CFD)
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Po poniedziałkowej lekkiej przecenie, wtorkowy poranek na rynku ropy stoi pod znakiem prób stabilizacji po ostatniej, trwającej już od niemal tygodnia korekty. Surowiec nieznacznie drożeje, a uwagą inwestorów ponowie przechodzi w stronę perspektyw dla podaży.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, a na rynkach trwa oczekiwanie, czy będą kolejne kroki w konflikcie pomiędzy Izraelem a Iranem - podają maklerzy.
W poniedziałek cena ropy spadła po raz piąty w okresie ostatnich sześciu sesji.
Francois Villeroy de Galhau z Rady Prezesów EBC powiedział, że bank centralny strefy euro nie zawaha się przed obniżeniem stóp procentowych w czerwcu z powodu niepewności dotyczącej cen ropy, informuje Bloomberg.
Notowania ropy naftowej rozpoczynają nowy tydzień od zniżki. Cena tego surowca kontynuuje tym samym ruch z poprzedniego tygodnia – cena ropy WTI w Stanach Zjednoczonych spada poniżej 81 USD za baryłkę, z kolei notowania europejskiej ropy Brent zeszły poniżej 86 USD za baryłkę...
Nowy tydzień na rynku ropy naftowej zaczyna się od przeceny surowca. Inwestorzy ponownie zaczęli skupiać się na fundamentach po tym jak zeszło nieco napięcie związane z Bliskim Wschodem.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. Uwaga inwestorów nadal skupia się na rozwoju sytuacji na Bliskim Wschodzie - podają maklerzy.
Ceny ropy z kontraktów terminowych wzrosły w trakcie piątkowej sesji, jednocześnie surowiec odnotował tygodniową stratę. Inwestorzy obawiają się, że izraelski atak odwetowy na Iran doprowadzi do zaognienia wojny na Bliskim Wschodzie.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy oczekuje, że OPEC i sojusznicy zaczną stopniowo zwiększać wydobycie ropy naftowej od lipca. Dzięki temu Arabia Saudyjska będzie mogła powrócić do grona najszybciej rozwijających się gospodarek świata - przekazał w piątek Bloomberg.
Bez uszczuplenia dostaw ropy z Bliskiego Wschodu nie grozi nam obecnie trwały wzrost cen surowca - napisali w piątkowym komentarzu analitycy z Refleksu. Prognozują, że w następnym tygodniu utrzyma się ryzyko symbolicznych podwyżek cen benzyn, a w przypadku diesla - symbolicznych obniżek.
Kontrakty w USA zniżkują, podobnie jak indeksy w Europie. Inwestorzy analizują perspektywy dla stóp procentowych USA oraz informacje dotyczące eskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie. Obligacje umacniają się, a ceny ropy spadają.
Mimo nerwowych reakcji rynku ropy naftowej, w najbliższych dniach ceny na stacjach powinny się utrzymać. Na pylonach jednak wciąż powyżej 6,5 zł za litr benzyny. "Giełdy mogą pozostawać pod presją wobec obaw o kolejne działania którejkolwiek ze stron w weekend" - ostrzegają eksperci.
Najbliższe dni nie powinny przynieść dużych zmian cen na stacjach paliw, ale napięta sytuacja polityczna na Bliskim Wschodzie może przełożyć się na skokowy wzrost notowań ropy naftowej - prognozują w raporcie eksperci e-petrol.
Dzisiejsza sesja na rynku ropy naftowej rozpoczęła się wyjątkowo nerwowo. Notowania tego surowca dynamicznie urosły po informacji o ataku dronowym wojsk izraelskich na Iran. Ten ruch traktowany jest naturalnie jako odwet za niedawny atak dronów irańskich na cele w Izraelu...
Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje w najnowszym raporcie regionalnyma, że Arabia Saudyjska potrzebuje średniego kursu ropy 96,20 USD w tym roku aby zrównoważyć budżet, informuje Bloomberg.
Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku idą w górę. Na rynkach rosną obawy o wybuch regularnej wojny na Bliskim Wschodzie po kolejnym ataku Izraela na cele powiązane z Iranem.
W piątek rano baryłka ropy Brent zdrożała o 1,87 proc. i kosztowała 88,74 dol., a baryłka ropy WTI zdrożała o 2,14 proc., do 84,5 dol. za baryłkę.
Spadkowa tendencja na ropie benchmarkowej odmiany Brent przedłużona została w czwartek do czwartej sesji z rzędu. W efekcie surowiec jest najtańszy od trzech tygodni. Nieco lepiej zakończyła dzień amerykańska odmiana WTI.
Klaas Knot, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego jest zdania, że na obecnym etapie walki z inflacją, wzrost cen energii (głównie ropy), nie jest aż tak wielkim ryzykiem dla inflacji w Europie niż wahania na rynkach towarowych obserwowane w ostatnich latach.
Kontrakty w USA zwyżkują, podobnie jak indeksy w Europie. Analitycy przewidują obecnie dwukrotne obniżenie stóp procentowych w USA w tym roku. Ceny ropy spadają.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus