Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
BiznesRadar.pl korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej. [x]
Wiadomości WIG-BANKI
15642.20-823.13(-5.00%)WIG-banki
GPW - Indeksy
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

W środę po rozpoczęciu sesji na warszawskiej giełdzie zmienność jest niska. Większość spółek notowanych w WIG20 i mWIG40 zmienia swoje kursy o mniej niż 1 proc., przy czym przeważają spadki. Z branżowych indeksów najmocniej idą w dół WIG Odzież i WIG Banki. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie inwestorzy będą przyglądać się m. in. danym makro z USA, w kontekście obaw o amerykańską gospodarkę.

Na warszawskiej giełdzie główne indeksy spadają, przy czym dla WIG20 i WIG jest to drugi dzień zniżek. Wśród indeksów sektorowych, najmocniej idzie w dół WIG Banki. Trzeci raz z kolei spada JSW, a Dino traci ok. 1 proc. Kolejny raz kilkuprocentowy wzrost notuje CCC, spółka przez cztery poprzednie sesje łącznie zyskała ok. 18 proc.

W środę po południu zwyżki na GPW nie słabną, a wzrost WIG20 wynosi ok. 1,6 proc. Wśród indeksów branżowych prym wiedzie WIG Banki. Zdaniem analityków, warszawskiej giełdzie sprzyja korelacja z rynkami zagranicznymi, a poprawę nastrojów można powiązać z geopolityką, w tym zawarciem wstępnego porozumienia między USA i Ukrainą, a także z chęcią odreagowania spadków z poprzednich dni.

Główne indeksy warszawskiej giełdy znajdują się na neutralnych poziomach. Wśród blue chipów najsłabszą spółką jest Pepco, które oddaje cały czwartkowy wzrost, a najsilniejszy jest mBank. Subindeks WIG Banki lekko rośnie i zbliża się do historycznego maksimum z lutego tego roku.

Po wczorajszej mocnej sesji, dziś indeksy również idą w górę. WIG-banki zyskuje 2 proc. Udało mu się wrócić ponad poziom 15 tys. pkt. Ustanowi nowe history...

Główne indeksy spadają o nie więcej niż 0,5 proc. Traci dziesięć największych banków notowanych na GPW, w tym Alior idzie w dół o ok. 2 proc. WIG Banki jest jednym z najsłabszych branżowych wskaźników warszawskiej giełdy. Jednym z liderów zwyżek w WIG20 jest KGHM.

Kursy banków nie zareagowały mocno na informację Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który 13 lutego 2025 r. wydał rozstrzygnięcie w polskiej sprawie dotyczącej kredytów konsumenckich. WIG Banki rośnie o 0,6 proc.

Po południu w środę zwyżki na GPW wyhamowały, a indeks mWIG40 znalazł się na minusie. Dobrze radzą sobie banki oraz spółki z sektora gamingowego, a subindeksy WIG Banki i WIG Gry weszły na nowe historyczne maksima. Korygują się kursy spółek odzieżowych oraz energetycznych, a KGHM i Orlen tracą po ponad 2 proc. Kilkuprocentowy spadek notuje Żabka.

W piątek warszawska giełda kolejny raz pozytywnie wyróżnia się na tle rynków bazowych. Główne indeksy rosną, bardzo dobrze radzi sobie segment bankowy. Indeks branżowy WIG Banki pobił swoje historyczne maksimum. Zdaniem analityków, jest szereg przesłanek za zwyżkami na GPW, jednak niepokoi ich szybkie tempo.

Warszawska giełda ma za sobą wzrostową sesję, podczas której WIG, mWIG40 i WIG Banki znalazły się blisko historycznych maksimów. Wśród blue chipów 14 spółek znalazło się na poziomach najwyższych od początku tego roku. Zdaniem analityków, problemem dla WIG20 staje się wysokie tempo wzrostów z ostatnich dni, co zachęca do realizacji zysków.

Przegląd strategii kończymy, używając maklerowej nomenklatury, znakami zapytania, czyli spółkami rekomendowanymi przez jednych analityków, ale odradzanymi przez innych. Kilka takich...
2025-01-02 08:57:09

Główne indeksy warszawskiej giełdy kończą tydzień na plusach. Nadal spada kurs CD Projekt, mimo dementowania przez zarząd spółki negatywnych, niesprawdzonych informacji, które pojawiły się rano. W tym tygodniu bardzo dobrze zachowywały się banki - biorąc pod uwagę obecny poziom subindeksu WIG Banki od poniedziałku wzrósł on o ponad 6 proc.

Po kilku dniach spadków, piątek przyniósł na warszawski parkiet odreagowanie. Główne indeksy rosną o ok. 0,1-0,3 proc. Zniżki nadrabiają m. in. Pepco i CD Projekt, a przecenione są akcje JSW. Część giełdowych banków notuje wzrosty, ale WIG Banki jest jednym z najsłabszych branżowych indeksów.

Ok. godz. 11.33 o ponad 3,4 proc. rośnie kurs akcji Alior Banku, o ponad 2 proc. drożeją papiery Pekao i PZU, po informacji wiceministra aktywów państwowych, Roberta Kropiwnickiego o tym, że nie ma planów sprzedaży tych spółek. Indeks WIG-Banki zwyżkuje o ponad 2,4 proc.

Przebieg wczorajszej sesji na GPW nie był zaskoczeniem dla inwestorów. Główne warszawskie indeksy, w związku z mieszanym sentymentem na rynkach bazowych i oczekiwaniem inwestorów na dzisiejsze publikacje makroekonomiczne, zakończyły dzień niewielkimi dodatnimi zmianami. Z pozytywnych czynników – nieco odreagowały banki (WIG-Banki wzrósł o 0,9%), a pozytywny wpływ na indeksy miały także zwyżki spółek z branży energetycznej, takich jak PGE (+4,8%), Enea (+6,6%) czy Tauron...

We wtorek wzrosty na warszawskim parkiecie utrzymują się, jednak ich skala jest nieco mniejsza niż podczas poniedziałkowej sesji. Główne indeksy zyskują ok. 0,3-0,7 proc. Wzrostom przewodzą banki, w tym PKO BP idzie w górę o ok. 2,4 proc., a branżowy indeks WIG Banki jest jednym z liderów wśród wskaźników sektorowych. Digital Network jest najsłabszą spółką na GPW, ze spadkiem o ok. 8 proc.

Wczorajsza sesja zakończyła się solidnymi spadkami głównych warszawskich indeksów. Szczególnie słabo poradził sobie indeks spółek o największej kapitalizacji WIG20 (-2,5%), któremu ciążyły przede wszystkim notowania banków (subindeks WIG-Banki zakończył sesję spadkiem o 4,3%)...

WIG-Banki zakończył wtorkową sesję spadkiem o 4,3 proc., największym od września 2023 r., a paneuropejski Stoxx Europe 600 Banks spadł o 2,1 proc.

Za nami kolejna sesja niewielkiej zmienności, jednak tym razem zakończyła się ona cofnięciem najważniejszych warszawskich indeksów. Wśród głównych segmentów rynku ponownie słabiej poradziły sobie spółki o największej kapitalizacji i po raz kolejny przyczyną tego były zniżki szeroko pojętego sektora finansowego (WIG-Banki spadł o 1%, a PZU było liderem spadków w gronie warszawskich blue chipów). Utrzymał się także wzrostowy trend na walorach Orlenu (+0,6%)...

W piątek główne warszawskie indeksy były jednymi z najsłabszych w Europie, czego powodem było znaczne pogorszenie sentymentu wobec krajowego sektora bankowego – subindeks WIG-Banki zaliczył 4,3%-owy spadek. Słabość tego sektora była widoczna przede wszystkim na spółkach wchodzących w skład indeksu WIG20 – top 5 liderów spadków w tym indeksie to krajowe banki, a zaraz za nimi uplasowało się PZU, zaliczające się także do szeroko rozumianej branży finansowej....
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus