Elon Musk, niegdyś symbol innowacji i wizjoner, dziś staje się dla Tesli coraz większym obciążeniem. Jego publiczny konflikt z Donaldem...
W maju europejski rynek samochodowy odnotował lekki wzrost sprzedaży. Sektor motoryzacyjny, mimo napięć gospodarczych i globalnych zakłóceń handlowych, odzyskuje równowagę dzięki rosnącej popularności aut elektrycznych i hybrydowych.
Uber we współpracy z Waymo we wtorek rozpoczął testy autonomicznych przejazdów w amerykańskiej Atlancie. W ubiegłą niedzielę na podobny krok zdecydowała się Tesla, co wpłynęło pozytywnie na wycenę akcji.
Grupa francuskich kierowców złożyła pozew przeciwko firmie Tesla, twierdząc, że działania Elona Muska zmieniły ich samochody w symbole skrajnej prawicy, co uniemożliwia im "pełne korzystanie z aut" - poinformowała w środę agencja AFP.
Jeszcze w czerwcu na ulice wyjedzie autonomiczna taksówka robotaxi, za której produkcję odpowiada Tesla. Usługa zostanie uruchomiona 22 czerwca. Pilotaż odbędzie się na ulicach Austin w Teksasie – informuje agencja Reutera.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi wzrostami głównych indeksów. Akcje zyskiwały po tym, jak najnowsze dane o zatrudnieniu poza rolnictwem okazały się lepsze od oczekiwań, co złagodziło obawy, że gospodarka stoi w obliczu nieuchronnego spowolnienia. Część czwartkowych strat odrobiła Tesla.
Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły piątkową sesję na plusie po publikacji lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy, które uspokoiły obawy o stan gospodarki. Tesla odrobiła część strat po czwartkowym gwałtownym spadku. Dobre nastroje panowały również w sektorze technologicznym – podaje agencja Reuters.
Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów. W centrum uwagi były zniżkujące ponad 14 proc. akcje Tesli, gdyż inwestorzy nerwowo zareagowali na ostrą wymianę zdań między prezydentem USA Donaldem Trumpem, a głównym akcjonariuszem producenta samochodów Elonem Muskiem.
Wymiana uprzejmości między prezydentem USA i miliarderem w serwisach społecznościowych spowodowała gwałtowny spadek kursu akcji producenta samochodów elektrycznych.
Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami, a największe straty przyniosły akcje Tesli, które mocno pociągnęły w dół indeksy giełdowe, mimo pozytywnych doniesień o rozmowach handlowych między prezydentem USA Donaldem Trumpem a przewodniczącym Chin Xi Jinpingiem – podaje agencja Reuters.
Po pół roku szefowania Departamentowi Efektywności Rządowej (DOGE), którego celem było znalezienie oszczędności kosztem cięć personalnych w administracji federalnej, Elon Musk zdecydował się na rezygnację...
Tesla zmaga się ostatnio z poważnymi trudnościami na europejskim rynku, gdzie jej sprzedaż wyraźnie spada. W jednym kraju jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej – liczby idą w górę, a zainteresowanie klientów nie słabnie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że sprzedaż samochodów od Elona Muska wzrosła w maju aż o 213% porównaniu z ubiegłym rokiem.
Miała być nówka nieśmigana, a okazało się, ze Tesla sprzedaje samochody, które od stycznia zaparkowane były na dworze. To pokazuje, że samochody elektryczne, o które kiedyś walczono jak o crocsy w Lidlu, teraz zalegają na placach wokół fabryk (nawet nie w garażach).
Reputacja najważniejszych firm należących do Elona Muska spadła ze szczytu rankingu na sam dół - wykazał sondaż firmy Harrison Poll, który we wtorek cytuje portal Axios. Tesla, która była na 8. miejscu w 2021 roku, zajmuje obecnie 95. pozycję.
W kwietniu 2025 r. w Polsce przybyło blisko 47 tys. nowych samochodów osobowych – wynika z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. To najlepszy kwietniowy wynik w historii, głównie za sprawą rosnącego apetytu na nowe auta wśród klientów indywidualnych. Pomimo wzrostu całego rynku, kilka marek notuje solidne spadki a kilka innych przechodzi do lamusa.
Amerykański producent samochodów elektrycznych, koncern Tesla, kontynuuje spadkowy trend sprzedaży na chińskim rynku. Firma miliardera Elona Muska ma coraz większe problemy z radzeniem sobie z konkurencją ze strony lokalnych firm.
"The Wall Street Journal" opublikował artykuł, z którego wynika, że producent samochodów elektrycznych Tesla rozważa zastąpienie swojego CEO Elona Muska. Pogłoski pojawiły się w kontekście dramatycznych spadków akcji przedsiębiorstwa oraz faktem, że Musk rzekomo bardziej zaangażowany jest w prace w administracji rządowej niż we własnej firmie. W czwartek przewodnicząca zarządu Tesli zaprzeczyła doniesieniom, nazywając je "absolutnie fałszywymi".
Sprzedaż samochodów elektrycznych Tesli w UE spadła w marcu o 36 proc. w porównaniu z marcem 2024 r., a w I kwartale br. zmniejszyła się niemal o połowę rok do roku – podała w czwartek agencja AFP, powołując się na dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ACEA).
Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) has reported unimpressive first-quarter results amid a significant decline in vehicle deliveries and average selling prices. The company has been going through a rough patch for […]
The post Key takeaways from Tesla’s (TSLA) Q1 2025 report first appeared on AlphaStreet.
W pierwszym kwartale 2025 roku Tesla zanotowała spadek przychodów z obszaru motoryzacyjnego o 20 proc., a jej zysk netto skurczył się o ponad dwie trzecie. Szef Tesli Elon Musk powiedział we wtorek, że zamierza spędzać znacznie mniej czasu kierując działaniami Departamentu Wydajności Państwa i skoncentruje się na zarządzaniu firmą.