Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości EURPLN.NBP
4.3469+0.0065(+0.15%)EUR/PLN NBP 1:1 - euro
NBP - Średnie kursy walut
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Złoty pozostaje stabilny wobec euro i dolara, pomimo umocnienia amerykańskiej waluty. Rentowności krajowych obligacji kontynuują spadki, w ślad za rynkami bazowymi. Zdaniem ekonomistów, w perspektywie dwóch tygodni EUR/PLN może sięgnąć poziomu 4,25. W najbliższym czasie możliwe jest dalsze umocnienie obligacji krajowych papierów.
Złoty pozostaje stabilny wobec euro i dolara, pomimo umocnienia amerykańskiej waluty. Rentowności krajowych obligacji kontynuują spadki, w ślad za rynkami bazowymi. Zdaniem ekonomistów, w perspektywie dwóch tygodni EUR/PLN może sięgnąć poziomu 4,25. W najbliższym czasie możliwe jest dalsze umocnienie obligacji krajowych papierów.
Złoty po południu w środę lekko umacnia się wobec euro i wobec dolara. Rentowności krajowych obligacji kontynuują zniżki. Ekonomiści nie spodziewają się w najbliższym czasie dużych zmian kursu EUR/PLN, natomiast uważają, że prawdopodobne jest zakończenie krótkoterminowego trendu spadku rentowności obligacji.
Polska waluta umocniła się do poniżej 4,29/EUR, a rentowności krajowych obligacji 10-letnich spadły 4 pb. Zdaniem analityków, inwestorzy zaczynają wyceniać obniżki stóp procentowych, co powinno sprzyjać spadkowi rentowności obligacji. Jak oceniają, fundamenty złotego pozostają pozytywne.
W perspektywie najbliższych miesięcy kurs EUR/PLN będzie pozostawał w przedziale 4,25-4,30 - prognozują ekonomiści Citi Handlowego.
Silne poziomy techniczne ograniczają wahania EUR/PLN w przedziale 4,25-4,30, a tego obrazu nie powinny zmienić wtorkowe i środowe wydarzenia makro - oceniają ekonomiści. Krajowe papiery powinny prędzej czy później nadrobić umocnienie za rynkami bazowymi.
Początek tygodnia nie powinien przynieść istotnej zmiany w obrazie notowań złotego, kurs EUR/PLN powinien oscylować wokół poziomu 4,27 - oceniają ekonomiści. Na rynku długu możliwe utrzymanie trendów bocznych.
Przy niższej, wakacyjnej płynności pod koniec tygodnia kursu EUR/PLN powinien utrzymać się w przedziale konsolidacji 4,25-4,30 - prognozują ekonomiści. Na rynku długu zmienność może być ograniczona.
Około godziny 15.00 złoty stabilizuje się wobec głównych walut - EUR/PLN oscyluje przy 4,2932, a USD/PLN przy 3,9573. Rentowności SPW pozostają bez większych zmian.
We wtorek ok. godz. 15.00 złoty pozostaje relatywnie stabilny wobec euro, osłabia się do amerykańskiego dolara. Notowania EUR/PLN utrzymują się przy 4,27917, a USD/PLN rośnie do 3,94175. Rentowności obligacji pozostają bez większych zmian.
W najbliższych dniach trudno będzie o impuls, który mógłby wybić notowania EUR/PLN z przedziału 4,25-4,30. Rentowności papierów skarbowych mogą rosnąć, a istotna dla rynku długu będzie wtorkowa aukcja SPW.
Rezygnacja urzędującego prezydenta USA Joe Bidena z ubiegania się o reelekcję zwiększa niepewność na rynkach, co nie sprzyja walutom rynków wschodzących; w perspektywie kilku sesji EUR/PLN może zmierzać do 4,30 - oceniają w porannych komentarzach ekonomiści. Na krajowym rynku długu możliwy wzrost rentowności.
Ubogie kalendarium makroekonomiczne pod koniec tygodnia powinno sprzyjać stabilizacji notowań na krajowym rynku walutowym, kurs EUR/PLN może utrzymywać się poniżej poziomu 4,30 - oceniają ekonomiści. Na krajowym rynku długu możliwy lekki wzrost rentowności.
W czwartek po południu złoty stabilizuje się wobec euro, a osłabia do amerykańskiego dolara - kurs EUR/PLN utrzymuje się przy 4,289, a USD/PLN rośnie do 3,932 proc. Rentowności SPW zwyżkują na całej długości krzywej.
We wtorek po południu złoty osłabia się do euro i amerykańskiego dolara - kurs EUR/PLN zwyżkuje do 4,27, a USD/PLN rośnie do 3,92. Rentowności SPW zniżkują na całej długości krzywej.
W piątek złoty lekko umocnił się do euro, do poniżej 4,26, natomiast w trakcie dnia kurs EUR/PLN na krótko znalazł się na poziomie ok. 4,268. Rentowności krajowych obligacji obniżyły się o 2-4 pb. Ten tydzień polska waluta kończy wzrostem wartości wobec euro i dolara. SPW drożały, a rentowności na długim końcu krzywej spadły w całym tygodniu o 10 pb.
Dane o inflacji mocno zachwiały notowaniami dolara w czwartek. Jego przecena pomogła złotemu wyznaczyć nowe okresowe minima na parze z euro, ale tegoroczny silny opór na poziomie 4,25 zł został tylko naruszony. Eksperci sądzą, że jeszcze do końca wakacji uda się go pokonać.
Pod koniec tygodnia notowania EUR/PLN powinny utrzymywać się nieco powyżej poziomu 4,25 - oceniają w porannych raportach ekonomiści. W perspektywie tygodnia-dwóch kurs ma szansę jednak wyłamać się poniżej tego poziomu. Na krajowym rynku długu możliwe spadki rentowności na długim końcu krzywej, na krótkim stabilizacja.
Po publikacji danych na temat inflacji w USA w czerwcu, które okazały się niższe od oczekiwań, dolar osłabił się wobec euro do ok. 1,089. Kurs EUR/PLN spadł wobec porannych poziomów do 4,259. Rentowności obligacji zniżkowały o 3-7 pb. Zdaniem ekonomistów, w najbliższym czasie możliwe jest dalsze umocnienie złotego i pogłębienie tegorocznego minimum na EUR/PLN.
Środa jest kolejnym dniem umacniania się polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znalazł się w pobliżu istotnego poziomu 4,25, a USD/PLN spadł do niemal 3,90. Zdaniem ekonomistów, kolejne ruchy na tych parach walutowych będą zależały od czwartkowych danych na temat inflacji w USA. Jak uważają, jastrzębia retoryka RPP ogranicza możliwości spadku rentowności na krótkim końcu krzywej.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus