Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBS80TR
355.65+0.65(+0.18%)BETA ETF SWIG80TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wyraźny wzrost głównego indeksu, WIG20, o 2,11%, do poziomu 2542 pkt. mWIG40 podbił 0,9%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,3%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld złotych.
W drugiej części poniedziałkowej sesji na warszawskim parkiecie rosną wszystkie główne indeksy z wyjątkiem indeksu małych spółek. Wśród największych spółek najmocniej drożeją papiery KGHM.
Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły dzień na lekkich minusach. Wyjątkiem był sWIG80, który w ciągu kilku ostatnich minut sesji wzrósł o niemal 400 pkt. i na zamknięciu zwyżkował o 1,6 proc. Wśród blue chipów poszły w dół akcje większości banków, czyli wcześniejszych liderów wzrostów, natomiast kurs BNP Paribas wzrósł o ponad 11 proc. Zdaniem analityków, dla warszawskiej giełdy ryzykiem jest obecnie m. in. umacniający sie dolar.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 1,87%, do poziomu 2458 pkt. mWIG40 podbił 1,56%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,39%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,2 mld złotych.
W piątek na warszawskim parkiecie stopy zwrotu z poszczególnych segmentów rynku były zróżnicowane: małe spółki zebrane w indeksie sWIG80 zakończyły dzień bez większych zmian, średnie (z indeksu mWIG40) zanotowały ponad 1%-ową przecenę, a podmiotom o największej kapitalizacji (z indeksu WIG20) udało się zakończyć notowania 0,5%-owym wzrostem...
Warszawska giełda w czwartek koryguje środowe wzrosty. Główne indeksy przeważnie spadają o 0,4-0,5 proc. Wyjątkiem jest sWIG80, który lekko rośnie. JSW zyskuje ok. 6 proc., spółka niemal w całości odrobiła już spore spadki sprzed tygodnia. Negatywnie wyróżniają się: LPP i CCC, obie spółki tracą 2-3 proc., po publikacji wyników kwartalnych.
Warszawska giełda zareagowała entuzjastycznie po opublikowaniu danych na temat inflacji CPI w Stanach Zjednoczonych. WIG20 rośnie o ok. 1,9 proc., podczas gdy przed publikacją danych wzrost indeksu wynosił ok. 0,6 proc. Połowa blue chipów zyskuje ponad 2 proc., w tym zwyżka kursu Budimeksu, Kruka i Aliora sięga 4 proc. Euforia ominęła indeks sWIG80, który nadal znajduje się na minusie.
W środę rano główne indeksy przeważnie znajdują się na plusach. Najmocniej rośnie WIG20, m. in. dzięki zwyżce PKO BP, Pekao i KGHM. Na minusie znajduje się indeks małych spółek sWIG80 i jest to piąta z kolei zniżka tego indeksu. Większość dużych banków rośnie mocniej od indeksów, w których są notowane, spadki odrabia PGE.
Główne indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia; indeks WIG20 nieznacznie spada, a wskaźnik mWIG40 traci 0,7 proc. Indeks małych spółek sWIG80 znajduje się lekko poniżej poziomu odniesienia. Zmiany kursów wśród blue chipów są niewielkie i w większości nie przekraczają 1 proc. Jednym z wyjątków jest CD Projekt, który zwyżkuje o 2,2 proc.
Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zwyżkuje ponad połowa blue chipów, a WIG20 idzie w górę o ok. 0,4 proc. Słabsze są małe spółki, indeks sWIG80 lekko spada trzeci raz z rzędu. Słabszy niż w środę jest sektor bankowy, zniżkuje duża część spółek należących do tego segmentu. Straty odrabiają: KGHM oraz Pepco, natomiast PGE oddaje część środowej zwyżki.
Na warszawskiej giełdzie trwa spokojna sesja. Główne indeksy przeważnie zwyżkują, o 0,3-0,6 proc. Wyjątkiem jest sWIG80, który lekko spada. Wśród blue chipów najsilniejsze są banki, a najsłabsze spółki wydobywcze. Dobrze radzi sobie sektor budowlany. Z wyjątkiem LPP, spadają spółki z sektora odzieżowego.
Po dwóch dniach wzrostów wtorek przyniósł na GPW pogorszenie nastrojów. Większość głównych indeksów spada o 1,2-1,4 proc., natomiast sWIG80 traci 0,3 proc. W indeksie WIG20 zniżkuje 16 spółek. Najsłabszym segmentem na GPW jest sektor bankowy, w tym mBank i Alior tracą po ponad 3 proc. Ryvu Therapeutics zyskuje 1,8 proc. po informacji o podpisaniu umowy z PARP. Akcje Tower Investments drożeją o 32,8 proc.
Sesja środowa na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 1,68 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 1,49 procent. Przecenie poddały się również koszyki spółek o średniej i małej kapitalizacji. Indeks mWIG40 stracił 1,23 procent, gdy sWIG80 oddał 1,16 procent.
Kurs akcji Echo Investment rośnie po publikacji wyników za I kwartał 2024 r. o 1,87 proc. W tym czasie indeks sWIG80, w którym notowana jest spółka, zwyżkuje o 0,02 proc.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie nie przyniósł większych zmian głównego indeksu, WIG20 (0,05%) który pozostał blisko poziomu 2530 pkt. mWIG40 spadł o 0,19%, podczas gdy sWIG80 zanotował zniżkę o 0,2%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,15 mld złotych.
Na warszawskiej giełdzie w środę panują mieszane nastroje, większość głównych indeksów zniżkuje, rośnie sWIG80. Wśród największych spółek najmocniej rośnie Budimex i JSW, najbardziej spada kurs PZU.
Nowe historyczne rekordy na GPW zaliczyły WIG, mWIG40 i sWIG80, a WIG20 znalazł się najwyżej od stycznia 2018 r. W czasie sesji na chwilę znalazł się powyżej poziomu 2600 pkt. Znów na nowy rekord hossy poprowadziły indeks blue chipów państwowe spółki.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 0,7%, do poziomu 2593 pkt. mWIG40 podbił 0,97%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 0,86%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,6 mld złotych.
Środa na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się spadkiem WIG20 i mWIG40 o 0,5-0,6 proc. Silniejszy jest indeks sWIG80, który rośnie o 0,3 proc. Wśród najsłabszych spółek na GPW znajdują się Tauron i Enea, a PGE traci ok. 2,5 proc. Cyfrowy Polsat spada o 1 proc., po siedmiu dniach wzrostów.
Kolejny dzień i kolejne rekordy na GPW. Najwyżej w historii zameldowały się WIG, mWIG40 i sWIG80. Hossa w Warszawie nie słabnie, ale zaczyna mieć nowych bohaterów. Wzrosty energetyki zaczynają przypominać wspinaczkę po pionowej ścianie, a banki zaczynają słabnąć, przynajmniej na razie.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus