Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wiadomości ETFBS80TR
355.65+0.65(+0.18%)BETA ETF SWIG80TR
GPW - ETF
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zmianami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 0,23 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,05 procent. Koszyk spółek o średniej kapitalizacji mWIG40 wzrósł o 0,45 procent, gdy indeks spółek o małej kapitalizacji sWIG80 spadł o 0,03 procent.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł wzrost głównego indeksu, WIG20, o 3,42%, do poziomu 2335 pkt. mWIG40 podbił 2,82%, podczas gdy sWIG80 zanotował zwyżkę o 1,17%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 900 mln złotych.
Po porannym odbiciu, wtorkowe popołudnie przyniosło na GPW pogorszenie nastrojów i wśród głównych indeksów rośnie tylko sWIG80. Najsłabszy jest WIG20, ze spadkiem o 1,4 proc. Indeksowi mocno ciążą banki, wśród których PKO BP traci ok. 3,5 proc. Zdaniem analityków, w najbliższym czasie o notowaniach na GPW będzie decydować nastawienie inwestorów do sektora bankowego.
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł gwałtowny i mocną przecenę głównego indeksu, WIG20, o 3,2%, do poziomu 2266 pkt. mWIG40 zniżkował 3,79%, podczas gdy sWIG80 zanotował spadek o -4,48%. Obroty na szerokim rynku wyniosły ponad 2mld złotych.
Na warszawskiej giełdzie nadal trwa wyprzedaż akcji i ok. 90 proc. spółek notowanych na GPW spada. Zniżkują wszystkie główne indeksy, a największe spadki utrzymują się na indeksach sWIG80 i mWIG40, które idą w dół o po ok. 5,2 proc.
Na warszawskiej giełdzie trwa wyprzedaż akcji i ok. 87 proc. spółek notowanych na GPW spada. Zniżkują wszystkie główne indeksy, a w największym trendzie spadkowym utrzymuje się sWIG80 zniżkujący o ok. 3,7 proc.
Wartości głównych indeksów warszawskiej giełdy wzrosły wobec porannych poziomów. Spadek WIG20 wyhamował, natomiast sWIG80 rośnie. Zdaniem analityków, GPW podąża obecnie śladem giełd amerykańskich. W przypadku pozytywnych nastrojów za Oceanem, w najbliższym czasie nie jest wykluczone odbicie na GPW.
Za nami drugi z rzędu tydzień solidnych spadków głównych indeksów krajowej giełdy, które pod wpływem słabych nastrojów płynących z rynków bazowych (szczególnie z USA) straciły w ciągu ostatnich 10 sesji ok. 6% (mowa o indeksach WIG i WIG20). W miniony piątek ten trend był kontynuowany, choć spośród głównych segmentów rynku pozytywnie wyróżnił się indeks spółek o małej kapitalizacji sWIG80, do czego przyczyniły się m.in. solidne wzrosty VRG (+4,3%) czy...
Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie nie przyniósł większych zmian na poziomie głównego indeksu, WIG20, który zanotował wzrost o 0,32%, do poziomu 2481 pkt. mWIG40 podbił o 0,69%, podczas gdy sWIG80 zanotował ruch o 0,1%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 865 mln złotych.
W drugiej części poniedziałkowej sesji główne indeksy utrzymują wzrosty. Wśród największych spółek najmocniej rosną akcje Cyfrowego Polsatu. W sWIG80 od rana najmocniej rośnie Celon Pharma - o 14,8 proc.
Dwa dość znaczące „knoty górne” na wykresie dziennym świecowym amerykańskiego indeksu S&P500 mogą sygnalizować zbliżającą się, przynajmniej krótkoterminową korektę, która może rzutować także na krajowy rynek. Wczoraj WIG20 zakończył sesję na niewielkim plusie, ale indeksy mWIG40 i sWIG80 były już dość znacząco „pod kreską”. Dla sWIG80 była to najsłabsza sesja od blisko 2 miesięcy...
Indeks blue chipów kontynuuje wzrost i znajduje się o 0,7 proc. powyżej poziomu odniesienia, jednak gorzej radzą sobie małe spółki, a wskaźnik sWIG80 lekko spada. Kolejny dzień najsłabszą spółką w WIG20 jest JSW. Ponad 2 proc. zyskują: Dino i CD Projekt i dla tych spółek są to: piąta i szósta z kolei zwyżka.
Mimo spadkowego początku głównym warszawskim indeksom udało się wczoraj zakończyć dzień wzrostami, choć różnice w stopach zwrotu pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku były duże (od 1%-owej zwyżki WIG20 po 0,3%-owy spadek sWIG80)...
Spółka cyber_Folks zastąpiła w mWIG40 firmę PKP Cargo. Doszło też do zmian w sWIG80.
Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła poprawę historycznego szczytu notowań indeksu małych spółek, w którego osiągnięciu wydatnie pomógł gigantyczny wzrost cen akcji Celon Pharmy. Pozostałe główne indeksy z GPW także zakończyły dzień na solidnych plusach, jednak przy niskich obrotach zdradzających wakacyjny nastrój wśród inwestorów.
Czwartkowa sesja na GPW przebiega przy małej zmieności indeksów. Po niewielkich spadkach na początku notowań, po południu większość głównych indeksów wyszła na plus. Wyjątkiem jest sWIG80, który traci 0,4 proc. Poprawiły się notowania Santandera i PKO BP, ale większość pozostałych banków nadal notowana jest na minusach. Wciąż korygują się w dół kursy PGE i Tauronu. Dadelo rośnie o 19 proc. po pozytywnej rekomendacji.
Wtorkowa sesja skończyła się spadkami głównych indeksów, z których sWIG80 zdołał jeszcze rano poprawić historyczny szczyt, ustanowiony dzień wcześniej. Poza tym mocno przeceniono popularne spółki z mWIG40, a gwiazdą sesji została debiutująca na NewConnect firma Sławomira Mentzena.
Spadki na giełdzie utrzymują się, a większość głównych indeksów traci 1,2-1,6 proc. Lepiej radzi sobie sWIG80, który idzie w dół o 0,4 proc. Najsłabszą spółką na GPW jest Benefit Systems, który spada o niemal 10 proc., przy stosunkowo dużych obrotach. Liderami spadków wśród blue chipów pozostają: Alior Bank i PGE.
Piątkowe popołudnie nie przyniosło na warszawski parkiet dużych zmian i główne indeksy nadal znajdują się na poziomach o 0,7-0,8 proc. powyżej czwartkowego zamknięcia. Wyjątkiem jest sWIG80, którego wartość niemal nie zmienia się. Zwiększyła się skala wzrostu mBanku, który rośnie obecnie o ponad 3 proc., natomiast spółka PGE zyskuje mniej niż po otwarciu. Najsłabsze wśród blue chipów jest Pepco, które spada czwartą sesję z rzędu.
Główne indeksy warszawskiej giełdy rosną o 0,2-0,5 proc., za wyjątkiem sWIG80, który znajduje się w okolicy poziomu odniesienia. Wśród spółek notowanych w indeksie WIG20 wzrostom przewodzą: Alior Bank, PKO BP, Santander i Pekao. Spadają m. in.: Cyfrowy Polsat i Budimex. Zdaniem analityków, z powodu braku publikacji istotnych danych makroekonomicznych, we wtorek zmienność na rynkach może być zmniejszona.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus