Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Lidl zaprezentował gazetkę z promocjami obowiązującymi od czwartku 12 grudnia do niedzieli 15.12. Oprócz tańszych produktów świątecznych, sieć ponownie zaprezentowała słynne piwne promocje.
Grupa Enea szacuje, że jej nakłady inwestycyjne wyniosą około 107,5 mld zł w latach 2024-2035 – poinformowała spółka w komunikacie dotyczącym nowej strategii, do 2035 r., zatwierdzonej przez radę nadzorczą. Spółka zakłada, że część elektrowni węglowych Grupy przejdzie do tzw. rezerwy zimnej, ale na razie z rządem na ten temat nie rozmawiała. Prezes Enei mówił w tym kontekście o wschodniej flance w energetyce.
Nowa linia o mocy 1 tys. ton na dobę powstała kosztem 300 mln zł. Ponadto wkrótce ruszy czwarta instalacja neutralizacji o zdolności 1,3 tys. ton na dobę. Dzięki nim koncern zwiększy również moce produkcyjne w zakresie nawozów granulowanych.
Ruszyła analiza jednego z projektów, co może skutkować dużym odpisem. Wszystko wskazuje, że chodzi o „P8”. - Inwestorzy powinni przygotować się na najgorszy scenariusz, czyli zamknięcie projektu - uważa Krzysztof Tkocz, analityk DM BDM
Duńska firma Vestas ogłosiła w środę, że przeprowadzi restrukturyzację swojej fabryki na brytyjskiej wyspie Wight. Zmiana obejmie dostosowanie zakładu do produkcji łopat turbin wiatrowych na potrzeby energetyki lądowej, zamiast dotychczasowych łopat dla morskich farm wiatrowych. W związku z tym firma zapowiedziała redukcję liczby miejsc pracy w zakładzie – podaje agencja Reuters.
Rząd zrezygnował z przepisów zakazujących sprzedawania w Polsce tzw. smakowych saszetek nikotynowych, czyli o smaku i zapachu innym niż tytoniowy.
Grupa Enea, która opublikowała ostatnio strategię do 2035 r., nie przewiduje odstawień bloków do końca 2028 r. Od 2029 r. chciałaby przenieść jednostki węglowe o mocy ok. 900 MW do tzw. zimnej rezerwy. Liczy na wypracowanie modelu finasowania tego mechanizmu – poinformowali przedstawiciele spółki.
Frank Sell, wiceszef rady nadzorczej niemieckiego koncernu Bosch powiedział, że ogłoszone w ostatnim czasie plany redukcji zatrudnienia w firmie oznaczają, że zagrożone jest 8-10 tys. miejsc pracy w Niemczech, informuje Reuters.
Sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii i Danii wyprzedziła modele spalinowe w listopadzie, napędzana hojnymi politykami podatkowymi i zachętami mającymi na celu zwiększenie liczby pojazdów bezemisyjnych na drogach – podaje agencja Bloomberg.
Ceny detaliczne rosły w USA w listopadzie o 2,7 proc. w ujęciu rocznym i 0,3 proc. w ujęciu miesięcznym.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus