Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Z najnowszego badania SEC Newgate ESG Monitor wynika, że brak etyki w firmach nie jest istotnym problemem dla polskich inwestorów. Tylko 40% z nich zadeklarowało chęć sprzedaży akcji w przypadku wystąpienia nieetycznych praktyk. To znacznie poniżej globalnej średniej, która wynosi 49%.
Wtedy jednak ceny były niższe za metr. Teraz Witold Czamara, znany bardziej jako Donatan, boleje na tym, że "stać" go na pakiet jedynie po 5-6 lokali. W wywiadzie z Żurnalistą podliczył, że jest właścicielem 180 nieruchomości, więc "przez pół roku codziennie może nocować w innym [swoim] mieszkaniu".
System kaucyjny nie jest gotowy do wejścia w życie; myślimy o przesunięciu terminu jego wprowadzenia o pół roku - poinformowała w środę minister klimatu i środowiska Paulina Hennig Kloska.
Szybkie i drogie samochody, loterie z nagrodami wartymi miliony złotych i przede wszystkim historia - od "zera" do milionera. Kanał na YouTubie dał Buddzie bogactwo, jednak to nie był jego jedyny biznes.
Według danych Amerykańskiej Izby Handlowej Amazon to największy pracodawca i trzeci co do wielkości inwestor z USA w Polsce. W tym roku świętuje tu 10-lecie swojej działalności operacyjnej. We wtorek, 15 października, odbyła się z tej okazji uroczystość w jego centrum logistycznym w Bielanach Wrocławskich.
Resort transportu USA ukarał we wtorek niemieckie linie lotnicze Lufthansa grzywną w wysokości 4 mln dolarów za dyskryminację grupy ortodoksyjnych Żydów podczas lotu w 2022 roku. Jest to rekordowa kara za złamanie praw obywatelskich przez powietrznego przewoźnika.
Organizacje reprezentujące branżę napojów i handel detaliczny zaapelowały we wtorek do premiera o "natychmiastowe" skierowanie do Sejmu poprawek do ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego, przygotowanego przez resort klimatu. Chcą też przesunięcie wprowadzenia systemu kaucyjnego na 1 stycznia 2026 r.
Wzrostu zamówień w ostatnim kwartale tego roku spodziewa się 11 proc. firm z sektora HoReCa - wynika z wtorkowego raportu firmy EFL. W poprzednim kwartale przedsiębiorcy tej branży byli bardziej optymistyczni.
2024 r. to piąty z rzędu rok wzrostu liczby niewypłacalnych polskich przedsiębiorstw. Od przyszłego roku prawdopodobny jest spadek tej liczby o 11 proc., jednak w światowej gospodarce niewypłacalność przedsiębiorstw ustabilizuje się dopiero w 2026 r. - szacują analitycy Allianz Trade.
Zainteresowanie polskimi technologiami na targach IT GITEX GLOBAL w Dubaju jest duże; cieszą się nim zwłaszcza oferty oprogramowania przemysłowego - powiedział PAP Michał Polański z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Banki odgrywają istotną rolę we wspieraniu rozwoju przedsiębiorstw każdej wielkości, oferując bogatą gamę produktów i usług dostosowanych do ich potrzeb. Mowa nie tylko o produktach kredytowych, ale także wiedzy, którą coraz częściej dzielą się z klientami. Jakie instrumenty banki oferują przedsiębiorcom i czym się kierować przy ich wyborze? Kto może skorzystać z pożyczki płynnościowej, a dla kogo gwarancje BGK? Jak sfinansować innowacyjne rozwiązania...
Możliwość udzielenia pomocy publicznej przedsiębiorcom oraz operatorom infrastruktury, którzy ponieśli straty, przewiduje projekt nowelizacji ustawy o usuwaniu skutków powodzi. Środki z pomocy uzyskanej w związku z powodzią mają być wyłączone z egzekucji sądowej i administracyjnej.
Wydaje się pewne, że od stycznia nie będzie składki zdrowotnej od środków trwałych - zapowiedział w poniedziałek w Kraśniku (Lubelskie) marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zapewnił, że Polska 2050 stara się, aby reforma składki zdrowotnej przyniosła ulgę małym przedsiębiorcom.
Państwa członkowskie UE przyjęły w poniedziałek dyrektywę mającą poprawić warunki zatrudnienia osób pracujących dla platform cyfrowych, jak Uber czy Glovo, w tym określić ich status pracowniczy oraz lepiej chronić przed zautomatyzowanymi decyzjami.
Międzynarodowa sieć restauracji szybkiej obsługi Wendy‘s, zapowiedziała wejście na polski rynek. Ruszyła już z rekrutacją franczyzobiorców i planuje otwierać restauracje w całym kraju.
Kilkaset tysięcy mieszkańców Madrytu i Barcelony przeszło w niedzielę ulicami miast domagając się od lokalnych władz oraz rządu Hiszpanii podjęcia kroków na rzecz obniżenia cen wynajmu mieszkań.
Raport „Jak odpoczywają przedsiębiorcy. Pod lupą” jest czternastym opracowaniem z serii „Pod lupą” wydanym przez EFL w ramach autorskiego projektu „Europejski Program Modernizacji Polskich Firm”. Tegoroczna edycja weryfikuje...
Trwają prace nad reformą ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej PIP ma uzyskać nowe kompetencje w walce z fikcyjnym samozatrudnieniem. W określonych...
Covidowa rzeczywistość wymusiła organizację czasu w domu tak, by uniknąć wszechogarniającej nudy. Stąd też popularność różnorakich prac manualnych czy platform streamingowych. Ale ileż można oglądać seriale... Dorośli usiedli więc z pociechami do klocków lego, by później spełnić swoje marzenia z dzieciństwa, kiedy się je tylko oglądało za szyby wystawy. Tak zaczął się renesans tej najpopularniejszej z zabawek i trwa do dziś.
Od 9 października Meta udostępniła swojego darmowego chatbota Meta AI w Wielkiej Brytanii. Został on wbudowany w aplikacje należące do spółki Zuckerberga i jak na razie nie ma możliwości, by stał się on dostępny w krajach Unii Europejskiej ze względu na ostre regulacje, jakimi została tam obłożona sztuczna inteligencja.
Na koniec kwietnia br. w najmniejszych firmach (do 5 pracowników) zatrudnionych było 43 proc. wszystkich pracowników w wieku poprodukcyjnym - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Dodano, że łącznie w polskiej gospodarce pracowało ich ponad 785 tys., co oznacza wzrost o 3 proc. rdr.
Wzięte wprost z uniwersum cyberpunka. Elon Musk pokazał światu najnowsze zabawki na czterech kołach - to Cybercab i Robovan, które stanowią jedynie kawałki jego układanki przyszłości "motoryzacyjnym miodem i benzyną płynącej" z samochodami bez kierowców, parkingami zamienionymi w parki i robotami. Budowa tej wizji, jak sam zaznacza, zajmie mu jeszcze kilka lat.
W 2009 roku Satoshi Nakamoto wyważył drzwi, wprowadzając cyfrową walutę - bitcoina. Od tego czasu trwają rozważania co do prawdziwej tożsamości twórcy: czy to jedna osoba, czy może grupa. Dokument HBO stara się pójść tym tropem, ale ich główny "podejrzany" stanowczo zaprzecza.
Rynek zalewa rzeka tanich produktów bez atestów i badań. A rygorystyczne przepisy, nad jakimi pracuje Bruksela, mogą wymierzyć kolejny cios rodzimym producentom i importerom zabawek – czytamy w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".
Większość, bo 81 proc. firm szkoli pracowników z ochrony danych osobowych, ale niemal 59 proc. robi to tylko raz po przyjęciu pracownika do pracy - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i KRD. Jednocześnie szkoleń dla pracowników nie robi 20 proc. przedsiębiorców.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus