Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Boruta-Zachem planuje zmianę nazwy i rynku na rynek regulowany na przełomie 2020/2021 r.

Udostępnij

BRU (BORUTA) planuje zmianę rynku na rynek regulowany na przełomie 2020/2021 r. Przeniesieniu notowań nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Jednocześnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecyduje o zmianie nazwy spółki na Hub.Tech S.A., która będzie bardziej odzwierciedlała obecny profil działalności firmy.

Władze spółki planują złożenie prospektu emisyjnego związanego ze zmianą rynku notowań do Komisji Nadzoru Finansowego w IV kwartale tego roku.

– Debiut na rynku regulowanym to potwierdzenie kolejnego etapu naszego rozwoju. W ostatnich latach dynamicznie rozwijał się segment ekologicznych kosmetyków, który obecnie stanowi już ponad połowę przychodów całej Grupy. Teraz wzmacniamy trzecią nogę biznesu związaną z biotechnologią, w ramach której pracujemy nad produktami m.in. dla branży rolniczej. Równolegle rosną nasze przychody i wartość spółki, więc naturalnym miejscem dla firmy takiej jak nasza jest główny rynek GPW – tłumaczy Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta Zachem.

Konsekwencją zmian w firmie jest również propozycja nowej nazwy Hub.Tech, o której zadecydują akcjonariusze na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.

– „Hub.Tech” lepiej będzie oddawał istotę biznesu, na którym koncentruje się obecnie Boruta – Zachem S.A. Stara nazwa bardziej kojarzy się z tradycyjnym, przemysłowym segmentem działalności, który z kwartału na kwartał ma coraz mniejszy udział w przychodach Grupy. Obecnie kluczową rolę odgrywają technologie oraz R&D. Już teraz wykorzystujemy je w branży kosmetycznej, a dodatkowo intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w zakresie biotechnologii, które zaoferujemy podmiotom m.in. z branży rolniczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej. Szczegóły przedstawimy wkrótce w ramach aktualizacji naszych planów rozwoju – podkreśla Marcin Pawlikowski.

Już teraz Grupa kładzie istotny nacisk na biotechnologię. Boruta Zachem jest w trakcie rozmów na temat przejęcia kontroli nad InventionBio - właściciela przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy z wykorzystaniem przeznaczonych w tym cel mikroorganizmów. Obecnie InventionBio od 2016 r. realizuje projekty o wartości ponad 130 mln PLN, na które pozyskała prawie 90 mln PLN dofinansowania z UE. Spółka InventionBio na dzień 31 lipca 2020 osiągnęła prawie 9 mln PLN przychodów przy 3,5 mln PLN zysku netto. Spółka pracuje nad kolejnym projektami, które będą wsparte środkami unijnymi. Boruta Zachem docelowo chce posiadać w InventionBio co najmniej 60% udziałów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus