Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Braster: Pierwsza próba produkcyjna nowego urządzenia zakończona pozytywnie

Udostępnij

BRA (BRASTER) przeszedł pozytywnie pierwsze próby produkcyjne urządzenia i zakończył prace nad aplikacją mobilną dla kobiet i planuje w przyszłym kwartale rozpocząć sprzedaż urządzenia w Polsce, poinformowała spółka. 

"Tempo realizacji poszczególnych prac, biorąc pod uwagę stopień skomplikowania zadań wykonywanych przez naszych pracowników, jest imponujące. Jesteśmy na ostatniej prostej do osiągnięcia naszego celu, jakim jest komercjalizacja urządzenia. Gotowy produkt trafi do sprzedaży w Polsce w IV kwartale" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

W pierwszym tygodniu sierpnia Braster zakończył z sukcesem drugą próbną serię produkcyjną urządzenia, w ramach której powstało 100 sztuk produktu. Próba odbyła się w Białymstoku w fabryce Rosti – kluczowego partnera spółki, podano również.

"Powstałe z próbnej serii urządzenia zostały przetestowane pod kątem funkcjonalności i w całości zmontowane. Kolejnym krokiem będzie trzecia, finalna próba produkcyjna, w ramach której powstanie 100 nowych urządzeń. Po przeprowadzeniu trzeciej próby, spółka płynnie przejdzie do masowej produkcji" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie Braster zakończył prace nad aktualną wersją aplikacji mobilnej, która będzie niezbędna do przeprowadzenia badania i jednocześnie poprowadzi kobietę przez cały jego proces. System będzie instalowany na urządzeniach mobilnych - tablecie lub smartfonie. Aktualnie spółka podjęła się realizacji prac nad umieszczeniem aplikacji w sklepach Google'a i Apple'a, podano również.

"Obecne działania spółki koncentrują się również na procesie uzyskania certyfikatu zgodności (CE), który zostanie wydany przez jednostkę notyfikowaną TUV Nord Polska, po przeprowadzeniu niezbędnej procedury certyfikującej. Po zakończeniu całej oceny zgodności, spółka będzie mogła dokonać zgłoszenia wyrobu medycznego w URPL (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych), a następnie wprowadzić produkt do obrotu na terenie Polski i UE. Równolegle Braster prowadzi intensywne rozmowy z największymi w naszym kraju sieciami aptek dotyczące warunków sprzedaży urządzenia w ich placówkach" - czytamy w komunikacie.

Spółka kończy także prace nad uruchomieniem szeroko zakrojonej kampanii marketingowej skierowanej bezpośrednio do kobiet. Kanały, które Braster wykorzysta w swej komunikacji to social media, internet, VOD, serwis YouTube, prasa kobieca, billboardy oraz wybrane programy telewizyjne, podano również.

W lipcu Braster poinformował, że szacuje, iż w ciągu 5 lat sprzedaż urządzenia Braster do badania piersi na rynku polskim powinna wynieść ok. 200 000 sztuk. Spółka chce rozpocząć efektywną sprzedaż urządzenia w IV kwartale 2016 roku na krajowym rynku, a następnie na rynkach międzynarodowych, co będzie miało znaczący wpływ na jej sytuację finansową.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus