Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

ML System realizuje strategiczne projekty Ultra PV oraz Quantum Glass

Udostępnij
  • ML System, lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), rozpoczął pilotażową produkcję ultracienkich żaluzji (tzw. lameli) w ramach projektu Ultra PV. Ultralekkie lamele znajdą zastosowanie jeszcze w tym roku, na budynku dydaktycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  • Budowa hali produkcyjnej, realizowanej w ramach projektu Quantum Glass, przebiega zgodnie z planem. Budynek fabryki ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

- Wdrożenie ultralekkich modułów fotowoltaicznych jest kolejnym, ważnym etapem rozwoju spółki. Cieszymy się, że Uniwersytet Jagielloński dostrzega wartość dodaną naszych produktów, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza w Krakowie – komentuje Dawid Cycoń, prezes MLS (MLSYSTEM)

Lamele zostaną zamontowane na elewacji biblioteki i pomieszczeń dydaktycznych przy ul. Reymonta w Krakowie. W ramach inwestycji, ML System dostarczy 1440 lamel, w rozmiarach 1350 mm x 380 mm. Łączna moc instalacji to blisko 100kW. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief.

To nie pierwsza realizacja ML System na budynkach kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2015 r. firma dostarczyła również żaluzje o łącznej mocy ponad 40kW do elewacji budynków Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej oraz biblioteki centralnej. Z kolei w 2017 r. ML System dostarczył fotowoltaiczną fasadę wentylowaną oraz moduły na dach w Instytucie Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa nowej hali pod produkcję modułów Quantum Glass, czyli innowacyjnego szkła fotowoltaicznego, wykorzystującego powłokę z kropek kwantowych. Budynek o powierzchni 3,6 tys. m2 ma powstać do końca listopada 2019 r., a rozpoczęcie produkcji i sprzedaży planowane jest na 2020 r.

- Będzie to krok milowy w rozwoju działalności firmy. Nasze szyby mają szansę zrewolucjonizować branżę szkła budowlanego i przemysłowego oraz zmienić sposób patrzenia na budownictwo
z pasywnego, na aktywne. Aktualnie większość inwestorów budowalnych koncentruje się na izolacji termicznej, zapominając, że szkło może być doskonałym źródłem energii
– podsumowuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Projekty Ultra PV oraz Quantum Glass, realizowane m.in. ze środków pozyskanych podczas ubiegłorocznego IPO, mają strategiczne znaczenie dla rozwoju ML System.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus