Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pharmena zadebiutowała na rynku głównym GPW

Konrad Palka
Konrad Palka
Udostępnij

Biotechnologiczna spółka Pharmena, 12 kwietnia zadebiutowała na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. To trzeci debiut w 2019 roku na głównym parkiecie i zarazem trzecia spółka, która przeniosła w tym czasie swoje notowania z NewConnect.

PHR (PHARMENA) na rynku kapitałowym obecna jest od blisko 11 lat. W sierpniu 2008 r. Spółka zadebiutowała na NewConnect, po jedenastu latach dynamicznego rozwoju przeszła na Główny Rynek GPW.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu debiutu Pharmeny
na rynku głównym GPW. Zmiana rynku notowań otwiera spółce oraz inwestorom nowe możliwości. Wierzę, że konsekwentne wdrażanie naszych strategicznych założeń pozwoli zrealizować plany biznesowe Grupy i zwiększyć wartość spółki dla Akcjonariuszy -
mówi Konrad Palka, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Pharmena S.A.

Prace nad przeniesieniem notowań na Rynek Główny GPW rozpoczęły się w 2018 r. W październiku Spółka złożyła Prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego, który został zatwierdzony 19 marca br.
Na podstawie opublikowanego prospektu, Pharmena oferuje do 2.638.516 akcji serii E w formie subskrypcji zamkniętej z zachowaniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy. Debiut Spółki na GPW ma miejsce przed rozpoczęciem zapisów na akcje serii E.

Aktualnie dopuszczonych do obrotu na rynku regulowanym GPW zostało 5.730.000 akcji serii A, 524.260 akcji serii B, 781.782 akcji serii C, 1.759.010 akcji serii D oraz 8.795.052 praw poboru akcji serii E. Prawa do akcji serii E w ilości do 2.638.516 zostaną dopuszczone do obrotu po zakończeniu oferty publicznej, a akcje serii E,  po zarejestrowania podwyższenia kapitału przez sąd rejestrowy.

Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł. Od 15 kwietnia do 30 kwietnia 2019 r. przyjmowane będą zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach wykonania praw poboru. Spółka planuje pozyskać
z emisji akcji ok. 15,3 mln zł. 

Środki finansowe pozyskane w ramach oferty publicznej zostaną przeznaczone na rozwój sprzedaży innowacyjnych suplementów diety w Polsce i Europie, rejestrację cząsteczki 1-MNA jako nowej żywności na rynku Chin, Indii, Japonii i Australii oraz kontynuację badań nad lekiem 1 –MNA w nowych wskazaniach: niealkoholowym stłuszczeniowym zapaleniu wątroby (NASH) oraz tętniczym nadciśnieniu płucnym (PAH).

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus