Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Nowe stacje sieci Lotos

Udostępnij

W czwartym kwartale 2018 r. LOTOS powiększył sieć stacji paliwowych o 10 lokalizacji. Obecnie w sieci LTS (LOTOS) działa 495 stacji, koncern planuje osiągnąć liczbę 550 stacji paliwowych do końca 2022 r.

W grudniu otwarto nowe stację w miejscowościach: Myszyniec (woj. mazowieckie), Borki (woj. łódzkie), Szczucin (woj. małopolskie), Dąbrowa Tarnowska – dwie stacje (woj. małopolskie), Nowa Ruda (woj. dolnośląskie). Nieco wcześniej nowe stacje zostały otwarte w miejscowościach: Stopnica (woj. świętokrzyskie), Marki (woj. mazowieckie), Pogórze (woj. śląskie), Celiny (woj. świętokrzyskie). Wszystkie nowe obiekty to stacje franczyzowe.

Wśród 495 stacji LOTOSU 189 to stacje franczyzowe. Pozostałe 306 to stacje własne, w tym 20 Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć blisko 500 stacji paliw, dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. LOTOS, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus