Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Spółki Grupy Azoty z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna zacieśnią współpracę

Udostępnij

Cztery spółki ATT (GRUPAAZOTY) - z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały "Umowę o współdziałaniu", poinformowała Grupa. Spółki zacieśniają współpracę m.in w obszarze handlu nawozami, dodano.

"To wydarzenie o strategicznym znaczeniu dla całej Grupy i jej efektywnego funkcjonowania na konkurencyjnym rynku chemicznym. Umowa pozwoli Grupie m.in. na wykorzystanie synergii i wzmocnienie pozycji poprzez zintegrowane zarządzenie obszarem handlu. Już dziś Grupa Azoty w wielu obszarach działa w sposób wspólny, jednolity i sprawny. Dziękuję zarządom spółek za doskonałą współpracę, której efektem jest podpisana dziś umowa" - powiedział prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki, cytowany w komunikacie.

W efekcie podpisanej umowy grupa będzie realizowała jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszyła będzie konsolidacja i koordynacja działań marketingowych pod wspólną marką, dodano.

"W coraz większej liczbie obszarów Grupa Azoty dzięki konsolidacji działa jak jedno sprawne przedsiębiorstwo. Kluczowe obszary w działalności Grupy Azoty są dziś kierowane przez managerów z całej Polski, niezależnie od siedziby spółki, w której pracują. W obszarze zakupu strategicznych surowców w większości przypadków wspólnie dokonywany jest wybór dostawców i prowadzone są negocjacje cenowe - wykorzystywany jest efekt skali, który pozwala na uzyskiwanie cen konkurencyjnych" - czytamy w komunikacie.

Grupa powoła departament korporacyjny handlu segmentu Agro, która będzie stanowiła element struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa każdej ze spółek. Jego siedzibą będą Puławy, podano także.

"W 2017 roku grupa wdrożyła też jednolity regulamin zamówień, który pozwolił na zwiększenie kontroli korporacyjnej nad procesami przetargowymi, zakupowymi i zamówieniami. Zapewnił też transparentność oraz ujednolicenie mechanizmów. Efektem wdrożenia jednolitych regulacji było zwiększenie konkurencyjności wpływających ofert i wielomilionowe oszczędności" - czytamy również.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus