Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Selvita: Członkowie zarządu zawarli 12-miesięczne umowy lock-up na akcjach spółki

Udostępnij

Członkowie zarządu SLV (SELVITA) - Paweł Przewięźlikowski, Bogusław Sieczkowski, Krzysztof Brzózka, Miłosz Gruca, Mirosława Zydroń, Edyta Jaworska - w związku z planowaną ofertą publiczną do 2,2 mln akcji serii H, zawarli z Vestor Domem Maklerskim oraz Bankiem Zachodnim WBK umowy lock-up, na podstawie których zobowiązali się, że w okresie 12 miesięcy od dnia pierwszego notowania akcji zwykłych na okaziciela serii H nie będą bez uprzedniej zgody Vestor DM i BZ WBK dokonywać jakichkolwiek czynności rozporządzających akcjami spółki - zarówno posiadanymi w dniu zawarcia umowy lock-up, jak i akcjami spółki, które obejmie lub nabędzie w czasie trwania okresu lock-up, wynika z komunikatu spółki.

"Rozporządzenie akcjami przez akcjonariusza w trakcie trwania okresu lock-up może mieć miejsce wyłącznie w następujących przypadkach:

a) sprzedaży lub zamiany posiadanych akcji w odpowiedzi na publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki,

b) zbycia posiadanych akcji w wyniku zastosowania się przez akcjonariusza do prawomocnego orzeczenia sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej nakazujących zbycie akcji,

c) przeniesienia akcji spółki na następcę prawnego akcjonariusza,

d) zbycia lub przeniesienia akcji spółki w wyniku prowadzonego postępowania upadłościowego lub likwidacyjnego,

e) przeniesienia posiadanych akcji na podmiot powiązany z akcjonariuszem w rozumieniu MSR 24 (jednakże pod warunkiem uprzedniego przystąpienia przez ten podmiot do danej umowy lock-up)" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umów lock-up potwierdza intencję długoterminowego zaangażowania kapitałowego w spółkę przez jej kluczowych akcjonariuszy będących jednocześnie członkami zarządu spółki, podano także.

Ponadto została zawarta umowa o ograniczeniu emitowania i rozporządzania akcjami spółki (lock-up) pomiędzy spółką, a Vestor DM i BZ WBK, na mocy której spółka zobowiązała się w szczególności, że nie będzie bez uprzedniej zgody Vestor DM i BZ WBK przez okres wynoszący 12 miesięcy od pierwszego dnia notowania praw do akcji serii H bezpośrednio ani pośrednio oferować, ani emitować akcji spółki, ani papierów wartościowych zamiennych lub inkorporujących inne prawo do nabycia akcji spółki, a także dokonywać jakichkolwiek czynności rozporządzających tymi papierami wartościowymi, zaznaczono również. 

Wcześniej w tym tygodniu Selvita potwierdziła zamiar przeprowadzenia wtórnej oferty publicznej akcji, w której planuje zaoferować do 2,2 mln akcji nowej emisji i oczekuje, że pozyska 140 mln zł netto. Środki z emisji posłużą do realizacji strategii rozwoju na lata 2017-2021, której nadrzędnym celem jest wygenerowanie wzrostu spółki poprzez samodzielne finansowanie wczesnych faz badań nad innowacyjnymi lekami i komercjalizację projektów na późniejszych niż do tej pory etapach rozwoju. Przeprowadzenie oferty planowane jest w I kw. 2018 r. 

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus