Koniunktura rynkowa w 2018 r. powinna sprzyjać HRS (HERKULES) zarówno w sektorze deweloperów mieszkaniowych jak i komercyjnych, poinformował wiceprezes Tomasz Kwieciński.
Zarząd Herkulesa - mimo identyfikacji zdarzeń jednorazowych obniżających wyniki 2017 r. - niezmiennie oczekuje bardzo dobrych perspektyw dla spółki w przyszłym roku.
"Sądzimy, że w 2018 r. koniunktura rynkowa będzie sprzyjać Herkulesowi. Rynek budowlany jest w dobrej kondycji, zarówno w sektorze deweloperów mieszkaniowych, jak i komercyjnych, oferujących obiekty biurowe bądź handlowe. W tym obszarze ostatnio osiągnęliśmy porozumienie w zakresie dzierżawy żurawi wieżowych z wykonawcami budów najwyższych wysokościowców w Warszawie, m.in. 195-metrowego Skylinera oraz pozyskaliśmy obsługę jednego z etapów kompleksu Varso, czyli najwyższego budynku w Unii Europejskiej. Od listopada pracujemy też na budowie 140-metrowego Mennica Legacy Tower" - powiedział Kwieciński, cytowany w komunikacie.
Herkules poszukuje też możliwości świadczenia usług za granicą. W obliczu zamknięcia sektora energetyki wiatrowej w Polsce, spółka niedawno rozszerzyła współpracę z niemieckim producentem turbin wiatrowych Enercon i zakontraktowała na farmach wiatrowych w Niemczech swoje żurawie gąsienicowe. Wartość tej transakcji w okresie najbliższego półrocza to 5 mln zł, dodano.
Spółka opublikowała dziś zaproszenie do składania ofert sprzedaży akcji, w ramach drugiej transzy skupu po 4,2 za walor. Skup będzie trwał od 11 do 20 grudnia br., zaś 28 grudnia spółka poda ewentualną stopę redukcji i zaakceptuje oferty. Rozliczenie transakcji odbędzie się maksymalnie do 29 grudnia.
"Przeznaczeniem skupu akcji jest ich umorzenie i tym samym zmniejszenie liczby akcji, dzięki czemu, oprócz wypłat dywidend, w ten sposób chcemy docenić naszych akcjonariuszy. Z drugiej strony umożliwiamy tej części z nich, którzy nie czują się usatysfakcjonowani obecnym kursem akcji, wycofanie się z inwestycji. Jesteśmy pewni, że założenia grudniowego skupu są atrakcyjne zarówno dla spółki, jak i jej akcjonariuszy, a proponowana cena nie odzwierciedla jeszcze w pełni korzystnych perspektyw, które stoją przed spółką w kolejnych latach"- dodał Tomasz Kwieciński.
Herkules jest dostawcą usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych oraz realizacji transportu ponadgabarytowego. Świadczy również usługi budowlano-montażowe wiązane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Jest notowany na GPW od 2006 r.