Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Torpol chce rozszerzyć grono zamawiających w Polsce, bocznice dobrym kierunkiem

Udostępnij

TOR (TORPOL) ocenia, że pozyskanie zamówienia na budowę układu torowego przy nowym bloku Taurona w Jaworznie wpisze się w cel dywersyfikacji zamawiających i przyniesie szczególnie korzystną marżę, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

"Dla wyboru oferty w Jaworznie minął okres odwoławczy, więc kontrakt powinien zostać podpisany. To kontrakt o dobrym poziomie finansowym i krótkim okresie realizacji. Z punktu widzenia finansowego i dywersyfikacji [działalności Torpolu] jest bardzo istotny" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej.

"To jeden z kierunków, które spółka będzie próbowała rozwijać; bardzo dobrze wpłynie na rentowność. Będziemy też zainteresowani kolejnymi zamówieniami spoza PKP PLK" - dodał prezes.

Wyjaśnił, że Torpol chce poza modernizacjami torów zlecanymi przez PLK m.in. realizować prace w obszarze bocznic dużych podmiotów przemysłowych, wśród których są np. zakłady chemiczne, petrochemiczne i elektrownie.

"Wejście na bocznice przyczyni się do rozszerzenie grona zamawiających" - powiedział Grabowski, dodając, że spółka myśli także o rozszerzaniu działalności w obszarze utrzymaniowym infrastruktury kolejowej.

W listopadzie spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron przyjęła ofertę złożoną przez Torpol, wartą 367,3 mln zł netto, w postępowaniu prowadzonym w formie zamówienia publicznego na zaprojektowanie i wykonanie układu torowego przy budowanym bloku energetycznym o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III. Torpol złożył jedyną ofertę. Obecnie oczekuje na podpisanie umowy.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus