Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

PGNiG wdrożyło platformę Commvault w celu lepszego zarządzania danymi

Udostępnij

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGN (PGNIG)) wdrożyło platformę Commvault Data Platform w celu zapewnienia zgodności z rozporządzeniem GDPR, poinformowała spółka. Commvault będzie odpowiedzialny m.in. za zarządzanie 200 TB danych z aplikacji, urządzeń mobilnych i środowiska wirtualnego oraz zarchiwizowanych danych systemu poczty elektronicznej.

"Celem wdrożenia było umożliwienie kompleksowego zarządzania danymi, obniżenie kosztów i zapewnienie sprawnego dostępu do danych przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka biznesowego. Rozwiązanie Commvault usprawni zarządzanie wszystkimi środowiskami produkcyjnymi oraz środowiskami tworzenia kopii zapasowych o znaczeniu krytycznym dla działalności przedsiębiorstwa" - czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że rozwiązanie Commvault ograniczyło do minimum ryzyko biznesowe dzięki zapewnieniu pełnej ochrony wszystkich środowisk wirtualnych, stacji roboczych i kopii zapasowych systemu poczty elektronicznej MS Exchange. Oprócz archiwizacji systemu poczty elektronicznej oraz ochrony aplikacji dla serwerów Oracle i pamięci masowej Exadata wdrożenie obejmie około 500 urządzeń końcowych. Łącznie ochrona zapewniona przez Commvault obejmuje około 200 TB danych, w tym 90 TB danych w środowisku wirtualnym, ok. 75 TB danych z aplikacji, 25 TB w ramach systemu pocztowego oraz około 15 TB danych pochodzących z urządzeń mobilnych.

"Pełny potencjał platformy Commvault odkryliśmy podczas zorganizowanego przez firmę warsztatu transformacyjnego, w ramach którego został oceniony nasz obecny poziom dojrzałości organizacji w obszarach zarządzania danymi i informacją. Warsztat zaowocował rekomendacjami, których zastosowanie pozwoliło nam osiągnąć większą przewagę nad konkurencją. Główne zalety rozwiązania Commvault, to zapewnienie naszym menedżerom natychmiastowej widoczności różnych zestawów danych w przejrzystej formie oraz umożliwienie im szybszego i dokładniejszego spełniania wymogów w zakresie zgodności z przepisami. Jest to kluczowy czynnik, zwłaszcza biorąc pod uwagę wejście w życie rozporządzenia GDPR w 2018 r. Nasze przedsiębiorstwo przetwarza ogromne ilości danych biznesowych objętych szczególną ochroną" - powiedział dyrektor ds. infrastruktury informatycznej w PGNiG Przemysław Wesołowski, cytowany w komunikacie.  

Archiwizacja systemu poczty elektronicznej PGNiG umożliwi zmniejszenie ilości danych zarządzanych w programie MS Exchange o 50-60%. Proces ten pozwoli skrócić okna backupowe i znacznie obniżyć koszty licencji. Kopie zapasowe danych o mniejszym znaczeniu biznesowym, takie jak dane systemu poczty elektronicznej i pliki nieustrukturyzowane, zostaną przeniesione do systemu archiwizacji platformy Commvault. Umożliwi to ograniczenie kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego dostępu do zarchiwizowanych kopii zapasowych. W przyszłości powstanie też Centrum Disaster Recovery dla najbardziej krytycznych danych i system replikacji danych do ośrodka zapasowego, podano także.

"Praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa zmagają się dziś z ogromnym wzrostem ilości danych oraz szybkimi zmianami technologii i otoczenia biznesowego. Dlatego potrzebują bezproblemowej infrastruktury bez kosztownych inwestycji. Platforma Commvault Data Platform zapewnia elastyczność, skalowalność i korzyści biznesowe przy wykorzystaniu dowolnej kombinacji infrastruktury sprzętowej i nowych rozwiązań przetwarzania w chmurze" - powiedziała wiceprezes Commvault na środkowo-wschodnią część regionu EMEA Agnieszka May-Sadowska, cytowana w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus