SEN (SERINUS) wznowił produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji, które było zamknięte od 10 stycznia w związku z zapowiedzianym strajkiem i wstrzymaniem produkcji, ogłoszonym przez pracowników, podała spółka.
"W trakcie ostatnich dwóch lat spółka prowadziła ze związkiem zawodowym Tunisia General Trade Union (UGTT) stały dialog dotyczący konieczności redukcji przez spółkę kosztów operacyjnych dla Chouech Es Saida w związku z sytuacją gospodarczą w sektorze. W ramach bieżącego dialogu pomiędzy spółką a UGTT w trakcie protestu pracowniczego, spółka zobowiązała się do wznowienia produkcji na polu Chouech Es Saida w dobrej wierze, w zamian za zakończenie strajku okupacyjnego oraz zobowiązanie UGTT do współpracy w trakcie trwającego procesu zwolnień z powodów ekonomicznych" - czytamy w komunikacie.
"Zakończenie strajku okupacyjnego z dniem 29 stycznia 2017 r. wyeliminowało obawy spółki związane z bezpieczeństwem w przypadku kontynuacji działalności operacyjnej na polu Chouech Es Saida, zaś współpraca UGTT w procesie zwolnień z powodów ekonomicznych stanowi dla spółki wystarczającą przesłankę wznowienia produkcji w geście dobrej woli. Zwolnienia załogi w ramach programu zwolnień z powodów ekonomicznych są niezbędne, by spółka mogła przeprowadzić dalszą redukcję kosztów operacyjnych, pozostając wiarygodnym pracodawcą w Tunezji i producentem węglowodorów" - czytamy dalej.
Spółka zamówiła dla odwiertu CS-3 elektryczną pompę wgłębną na wymianę i oczekuje, że pompa ta zostanie dostarczona w połowie lutego 2017 r. Po dostarczeniu pompy spółka rozpocznie program pogłębiania odwiertu CS-3 i zainstaluje nową pompę na tym odwiercie. Zakłada się, że produkcja z odwiertu CS-3 zostanie wznowiona na początku kwietnia 2017 r., podano również.
Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą w Tunezji.