MediSensonic, innowacyjna spółka z sektora MedTech, podsumowała wyniki badań klinicznych w jednym ze swoich wiodących projektów – Glucowave. Profesjonalne urządzenie medyczne służy do całkowicie bezinwazyjnego monitorowania poziomu glukozy we krwi. Osiągnięte wyniki potwierdzają wysoką precyzję zastosowanej technologii oraz jej gotowość do kolejnych etapów rozwoju. Do 3 grudnia br. trwają zapisy w ramach pre-IPO spółki. Kapitał z emisji akcji serii H ma zostać przeznaczony przede wszystkim na realizację projektów B+R, badania certyfikacyjne oraz pokrycie części kosztów własnych na realizację nowego projektu. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej jest Dom Maklerski INC SA.
Badanie kliniczne projektu Glucowave przeprowadzono na grupie 35 pacjentów z cukrzycą, w tym 11% osób było z cukrzycą typu 1, a pozostali z cukrzycą typu 2. Analizowano trzy rodzaje czujników, z których najlepszy wynik uzyskał czujnik pasywny. W analizie retrospektywnej w odniesieniu do glikemii referencyjnej osiągnął średni błąd względny MARD (Mean Absolute Relative Difference) na poziomie 3,39%. Rezultaty te spełniają międzynarodowe standardy, potwierdzając ogromny potencjał technologii. Dodatkowo należy zauważyć, że działanie czujnika w wersji pasywnej oznacza brak jakiejkolwiek emisji fali czy sygnału pomiarowego do tkanek pacjenta.
- Nasze rozwiązanie posiada unikalny potencjał, aby w sposób rewolucyjny wpłynąć na jakość monitorowania cukrzycy - oferując nowatorskie podejście, które może znacząco poprawić codzienną opiekę nad pacjentami. Dzięki zaawansowanej technologii, w tym precyzyjnej analizie danych, Glucowave umożliwi bardzo dokładne i ciągłe monitorowanie poziomu cukru we krwi, co pozwoli na szybsze reagowanie na zmiany i lepsze dostosowanie terapii. – mówi dr hab. inż. Zenon Szczepaniak, szef działu R&D w MediSensonic SA. – Uzyskane dotychczas wyniki stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju produktu, a ich analiza daje nam pewność, że projekt jest na właściwej drodze. Dzięki tym osiągnięciom jesteśmy przekonani, że nasza technologia ma ogromny potencjał, który może przyczynić się do zmiany standardów w leczeniu cukrzycy na całym świecie. Planujemy intensyfikację prac, aby ukończyć projekt i rozpocząć komercjalizację, dostosowując produkt do potrzeb rynku oraz zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. – dodaje.
Glucowave, wykorzystujący innowacyjną technologię mikrofalową, odpowiada na potrzeby rosnącego rynku technologii medycznych dla osób z cukrzycą. Według prognoz WHO, do 2030 roku liczba osób zagrożonych cukrzycą na świecie ma wzrosnąć do 578 milionów.
Warto wspomnieć, że na koniec października br. spółka otrzymała list intencyjny od Hohnloser Investment GmbH, niemieckiego inwestora branżowego, który deklaruje chęć zainwestowania 2 mln EUR w projekt Glucowave.
Aktualnie trwa emisja akcji serii H w spółce MediSensonic SA. Zapisy trwają do 3 grudnia, z planowanym przydziałem akcji do 6 grudnia br. Spółka oferuje do 200 000 akcji po 40 zł za sztukę. Środki pozyskane z pre-IPO zostaną przeznaczone na dalsze prace badawczo-rozwojowe (B+R), rozwój nowych projektów oraz kontynuację badań klinicznych kluczowych projektów spółki.
- Dobiegająca końca emisja akcji w pre-IPO jest ważnym elementem naszej strategii wzrostu, który umożliwi dalsze inwestycje w badania i rozwój. Dążymy do tego, aby stać się znaczącym graczem na międzynarodowym rynku technologii medycznych. – powiedział Robert Gromada, Prezes Zarządu MediSensonic SA.
W 2025 roku MediSensonic SA planuje IPO i rozpoczęcie procesu ubiegania się o dołączenie do grona spółek notowanych na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.