Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

QNA Technology przeprowadzi ofertę publiczną akcji

Udostępnij
  • QNA Technology, pionier technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, przeprowadzi emisję do 270 tys. nowych akcji serii E w trybie oferty publicznej.
  • Zgodnie z uchwałą Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki z dnia 12.06.2024 r., oferta publiczna akcji serii E skierowana jest do inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, ale z możliwością przyznania dotychczasowym akcjonariuszom (posiadającym co najmniej 4.510 akcji Spółki (ok. 0,25% kapitału zakładowego) wg. stanu na 27 maja 2024 r.) prawa pierwszeństwa do objęcia akcji nowej emisji.
  • W związku z emisją publiczną akcji serii E, w dniu 19 listopada br., został opublikowany suplement do Memorandum Informacyjnego dostępny na stronie Spółki: www.qnatechnology.com/oferta-publiczna/ oraz na stronie internetowej DM Navigator pełniącego funkcję Koordynatora Oferty: www.dmnavigator.pl/oferty/ .
  • Cena emisyjna akcji serii E zostanie ustalona przez Zarząd Spółki po zakończeniu budowy księgi popytu.
  • Zarząd Spółki szacuje, że wartość oferty akcji wyniesie ponad 8 mln PLN brutto.
  • Pozyskane środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na: kontynuację realizacji przyjętej przez Spółkę strategii w zakresie komercjalizacji opracowanej technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie oraz osiągnięcie gotowości do zawarcia umowy typu JDA (tzw. Joint Development Agreement, JDA) lub rozpoczęcia sprzedaży pilotażowej kropek kwantowych do klientów komercyjnych Spółki, a także zabezpieczenie finansowania kosztów działalności Spółki.
  • Zapisy i wpłaty na akcje od inwestorów przyjmowane będą od 29 listopada do 3 grudnia 2024 r.
  • Koordynatorem oferty publicznej akcji Spółki i podmiotem przyjmującym zapisy na akcje nowej emisji jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą IR Spółki jest cc group sp. z o.o.

Cele emisyjne

Zarząd QNA (QNATECHNO) szacuje, że wartość oferty może wynieść ponad 8 mln PLN brutto. Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategicznych celów Spółki szczegółowo opisanych w Memorandum Informacyjnym. Pierwszym celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 35% wpływów z emisji, są wydatki przeznaczone na osiągnięcie gotowości do zawarcia umowy typu JDA z klientem komercyjnym (klientami komercyjnymi) lub do rozpoczęcia sprzedaży kropek kwantowych w większej skali, wytwarzanych na Pilotażowej Linii Syntezy. W ramach tego Emitent planuje m.in.: realizację ostatniej fazy walidacji eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy (w tym w szczególności: optymalizacja procesowa i kosztowa, wzrost stopnia automatyzacji i wydajności), rozpoczęcie budowy niezbędnych do realizacji zleceń struktur organizacyjnych produkcji, logistyki i obsługi sprzedaży, a także realizację procesów formalnych związanych z uruchomieniem produkcji. Drugim celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 35% środków z emisji, jest komercjalizacja technologii produkcji niebieskich kropek kwantowych. W ramach tego celu Spółka zamierza m.in.: kontynuować działania związane z pozyskaniem dodatkowych partnerów strategicznych oraz nowych dystrybutorów Spółki na najbardziej atrakcyjnych technologicznie rynkach, tj. Japonia, Stany Zjednoczone, Chiny, Tajwan oraz Korea Płd., a także zbudować dział rozwoju biznesu i marketingu i kontynuować prace związane z budową prototypów urządzeń wykorzystujących materiały QNA oraz rozbudować laboratorium aplikacyjne w celu zwiększenia tempa i efektywności współpracy z klientami. Część środków z emisji (ok. 30%) zostanie także przeznaczona na zabezpieczenie pozostałych kosztów działalności Spółki.

- Obecnie znajdujemy się na kluczowym etapie realizacji strategii rozwoju naszej Spółki – komercjalizacji opracowywanych technologii. Udowodniliśmy już, iż potrafimy skutecznie nawiązywać współpracę z największymi graczami z branży wyświetlaczy, sformalizowaną zawartymi porozumieniami m.in z chińskim TCL, amerykańską firmą technologiczną, czy też ostatnio z koreańskim liderem działającym na globalnym rynku wyświetlaczy. Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie wejścia w łańcuchy dostaw szeroko rozumianej branży wyświetlaczy, co stanowi istotny moment w historii naszej spółki. Z emisji akcji chcemy pozyskać środki finansowe, które pozwolą nam na osiągnięcie najważniejszego na tym etapie celu strategicznego – wejścia na kolejny etap współpracy z którymś z naszych klientów strategicznych. Mam tu na myśli rozpoczęcie realizacji umowy typu JDA lub realizację dostaw kropek kwantowych w ramach produkcji pilotażowej dla klienta przemysłowego. Wierzymy, że inwestorzy docenią nasze dotychczasowe osiągnięcia, w pełni zgodne z deklaracjami składanymi podczas poprzedniej emisji akcji, i zdecydują się dołączyć do realizacji naszych obecnych planów, stając się współautorami kolejnych sukcesów QNA Technology. – powiedział Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.

Jednym z najistotniejszych projektów, który Spółka realizuje w bieżącym roku jest walidacja zbudowanej w lutym eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy. Jej zakończenie, planowane na pierwszy kwartał 2025 r., ma umożliwić płynne przejście do kolejnych etapów współpracy z klientami, którzy obecnie testują materiały QNA Technology, udowadniając m.in. skalowalność opracowanej technologii oraz otworzyć w przyszłości możliwość zaspokojenia popytu związanego z zapotrzebowaniem na rosnące ilości materiału niezbędne np. do intensyfikacji wstępnych testów, czy też do wytworzenia przez klientów serii urządzeń prototypowych i pilotażowych, wykorzystujących niebieskie kropki kwantowe. Przeprowadzana obecnie walidacja eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy jest kluczowym procesem pozwalającym na zebranie doświadczeń m.in. w zakresie wydajności oraz kosztów produkcji kropek kwantowych. Parametry te posłużą do zaprojektowania i skonstruowania w przyszłości produkcyjnej linii syntezy o większej skali. Linia Pilotażowa przy pełnym wykorzystaniu jej zakładanej wydajności będzie w stanie „obsłużyć” zapotrzebowanie na niebieskie kropki kwantowe dla pilotażowej linii produkcyjnej wyświetlaczy, o skali określanej w branży jako GEN 4.5 (produkcja pilotażowa), co odpowiada przychodom Spółki na poziomie do 20 mln zł rocznie.

Znaczące umowy i zamówienia z ostatnich miesięcy

QNA Technology podpisała z chińskim gigantem technologicznym TCL Technology Group Co na początku sierpnia umowę o transferze materiału (MTA - Material Transfer Agreement), która uruchomiła proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych przez TCL w procesie wytwarzania nowej generacji wyświetlaczy w technologii elektroluminescencyjnej (QDEL).

We wrześniu QNA podpisała umowę MTA z dużym koncernem przemysłowym z Korei Południowej, jednym z globalnych liderów branży wyświetlaczy. Podobnie jak w przypadku umowy z TCL, porozumienie to uruchamia proces przeprowadzenia ewaluacji niebieskich kropek kwantowych oraz ocenę możliwości wdrożenia do procesów produkcyjnych u partnera.

W październiku QNA przyjęło do realizacji kolejne zamówienie od amerykańskiej firmy technologicznej – działającej w branży wyświetlaczy, z którą Spółka podpisała list intencyjny w czerwcu br. Zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych na wartość 19,8 tys. USD netto jest szóstą partią materiału do zaawansowanych testów R&D zakupioną przez amerykański koncern. Zamówienie to poszerza zakres współpracy z parterem z USA i dotyczy rozpoczęcia testów wykorzystania materiałów QNA w kolejnej już aplikacji, w wyświetlaczach do gogli do rozszerzonej rzeczywistości.

QNA otrzymało także na początku listopada zamówienie na dostawę niebieskich kropek kwantowych od ELEMATEC Europe S.R.O., spółki zależnej Elematec Corporation, japońskiej firmy specjalizującej się w handlu, przetwarzaniu, projektowaniu i produkcji materiałów elektrycznych oraz komponentów elektronicznych. Zamówienie ma wartość 30 tys. USD netto z terminem realizacji na okres 4 tygodni od dnia zawarcia umowy.

Aktywność business development

W ostatnim czasie przedstawiciele Spółki brali udział w targach i konferencjach branżowych, m.in.: SEMICON Taiwan 2024 (4-6 września), MicroLED Connect w Eindhoven w Holandii (25-26 września), Phosphors & Quantum Dots Industry Forum w Palm Springs w USA (22-23 października) oraz w branżowej konferencji Semicon Europa oraz równolegle odbywających się targach electronica 2024 w Monachium w Niemczech (12-15 listopada). W grudniu (9-13.12) przedstawiciele spółki będą także uczestniczyć w EU Business Hub @ Semicon Japan 2024 w Tokio. QNA Technology jako jedna z nielicznych polskich firm została zaproszona do udziału w misji Unii Europejskiej Business Hub@Semicon Japan 2024.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus