Pozyskane środki zostaną przeznaczone na przyspieszenie komercjalizacji technologii i produkcji niebieskich kropek kwantowych
- QNA Technology, pionier technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, przeprowadzi emisję do 270 tys. nowych akcji serii E w trybie oferty publicznej.
- 12 czerwca 2024 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę o przeprowadzeniu oferty publicznej akcji serii E, która zostanie skierowana do inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, ale z możliwością przyznania dotychczasowym akcjonariuszom (posiadającym co najmniej 4.510 akcji Spółki (ok. 0,25% kapitału zakładowego) wg. stanu na 27 maja 2024 r.) prawa pierwszeństwa do objęcia akcji nowej emisji.
- 13 czerwca br. opublikowane zostało Memorandum Informacyjne na stronie Spółki oraz na stronie internetowej DM Navigator pełniącego funkcję Koordynatora Oferty sporządzone w związku z ofertą publiczną akcji serii E.
- Cena emisyjna akcji serii E zostanie ustalona przez Zarząd Spółki po zakończeniu budowy księgi popytu.
- Zarząd Spółki szacuje, że wartość oferty akcji wyniesie ok. 11 mln PLN brutto.
- Pozyskane środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na: kontynuację realizacji przyjętej przez Spółkę strategii w zakresie osiągnięcia gotowości technologiczno-organizacyjnej do rozpoczęcia komercyjnej sprzedaży kropek kwantowych do klientów Spółki oraz działania związane z komercjalizacją niebieskich kropek kwantowych na rynku związanym z branżą wyświetlaczy, a także zabezpieczenie finansowania kosztów działalności Spółki.
- Zapisy i wpłaty na akcje od inwestorów przyjmowane będą od 28 czerwca do 5 lipca 2024 r.
- Koordynatorem oferty publicznej akcji Spółki i podmiotem przyjmującym zapisy na akcje nowej emisji jest Dom Maklerski Navigator S.A. Doradcą IR i finansowym Spółki jest cc group sp. z o.o.
- 10 czerwca br. QNA Technology złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie Dokumentu Rejestracyjnego Spółki w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji Spółki do obrotu na rynku regulowanym (GPW).
Spółka QNA Technology, pionier w zakresie technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, jest na etapie intensyfikacji prac mających na celu doprowadzanie do uruchomienia komercyjnej produkcji na zbudowanej eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych do zastosowań w urządzeniach prototypowych potencjalnych klientów Spółki. Proces uruchomienia komercyjnej produkcji kropek kwantowych na tej Linii wymaga środków finansowych, które Spółka zamierza pozyskać z emisji akcji serii E.
Na zwołanym na 12 czerwca Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, podjęta została uchwała o przeprowadzaniu emisji do 270 tys. nowych akcji serii E w trybie oferty publicznej, na podstawie opublikowanego Memorandum Informacyjnego.
18 czerwca 2024 r. o godz. 10.00 odbędzie się webinar z Zarządem Spółki, na którym Zarząd przedstawi strategię realizacji celów emisji oraz szczegóły oferty publicznej.
Zarząd Spółki szacuje, że wartość oferty QNA (QNATECHNO) może wynieść ok. 11 mln PLN. Środki z emisji akcji zostaną przeznaczone na realizację strategicznych celów spółki szczegółowo opisanych w Memorandum Informacyjnym. Pierwszym celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 33% wpływów z emisji, są inwestycje przeznaczone na osiągnięcie gotowości technologiczno-organizacyjnej do rozpoczęcia sprzedaży pilotażowej niebieskich kropek kwantowych, w szczególności realizacji ostatniej fazy prac związanych z walidacją eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy, rozpoczęcie budowy struktur organizacyjnych niezbędnych do realizacji zleceń, takich jak: dział produkcji pilotażowej, dział logistyki i dział obsługi sprzedaży, a także nakłady na procesy formalne związane z uruchomieniem produkcji oraz bieżący rozwój produktu pod potrzeby konkretnych klientów. Drugim celem, na który zostanie przeznaczonych ok. 42% środków z emisji, jest komercjalizacja technologii produkcji niebieskich kropek kwantowych, poprzez intensyfikację działań związanych z pozyskaniem dodatkowych partnerów strategicznych oraz nowych dystrybutorów Spółki na najbardziej atrakcyjnych technologicznie rynkach, tj. Japonia, Stany Zjednoczone, Chiny, Tajwan oraz Korea Płd., rozpoczęcie budowy działu rozwoju biznesu i marketingu, kontynuację prac związanych z budową prototypów urządzeń wykorzystujących materiały QNA, intensyfikację uczestnictwa w wydarzeniach branżowych oraz rozbudowę laboratorium aplikacyjnego na potrzeby współpracy z klientami i rozwoju produktu oraz zabezpieczenie IP spółki poprzez złożenie kolejnych zgłoszeń patentowych. Część środków z emisji (ok. 25%) zostanie także przeznaczona na zabezpieczenie kosztów działalności Spółki.
- Jesteśmy na bardzo ważnym etapie realizacji naszej strategii komercjalizacji oraz rozwoju produkcji kropek kwantowych, w którym przygotowujemy się do wejścia w łańcuchy dostaw szeroko rozumianej branży wyświetlaczy. To dla nas bardzo ważny moment w rozwoju spółki i dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzanie emisji akcji i pozyskanie środków finansowych od inwestorów, które wykorzystamy w większości na przygotowanie spółki do wejścia w kolejną fazę rozwoju, czyli osiągnięcie gotowości do sprzedaży pilotażowej oraz finansowanie działań związanych z komercjalizacją i poszerzeniem aktualnej bazy klientów i partnerów strategicznych. Realizacja tych celów pozwoli nam na przejście z klientami, którzy obecnie testują nasze materiały oraz z nowymi klientami, do współpracy komercyjnej i znacząco wzmocnić nasz wizerunek w branży.Liczymy na to, że inwestorzy docenią nasze dotychczasowe dokonania i osiągnięte cele, które zrealizowaliśmy w pełni zgodnie z deklaracjami złożonymi podczas poprzedniej emisji akcji i przyłączą się do wspólnej realizacji naszych obecnych celów stając się tym samym współautorami naszych kolejnych sukcesów
– mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.
W tym roku, istotnym celem QNA Technology jest walidacja syntezy wytwarzania kropek kwantowych na zbudowanej eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy, czyli w warunkach zbliżonych do produkcyjnych. Etapami, planowanymi na ten rok, po przeprowadzeniu testów technologicznych całego układu, jest odtworzenie procesu syntezy wytwarzania kropek kwantowych na eksperymentalnej Linii Pilotażowej oraz dostosowanie go do warunków technicznych. To pozwoli Spółce w przyszłości na płynne przejście z klientami, którzy obecnie testują materiały QNA Technology, do kolejnych etapów współpracy oraz otworzy możliwości zaspokojenia popytu związanego z zapotrzebowaniem na rosnące ilości materiału niezbędne np. do intensyfikacji wstępnych testów, czy też do wytworzenia przez klientów serii urządzeń prototypowych wykorzystujących niebieskie kropki kwantowe. Walidowana obecnie eksperymentalna Pilotażowa Linia Syntezy, przy pełnym wykorzystaniu jej zakładanej wydajności będzie w stanie „obsłużyć” zapotrzebowanie na niebieskie kropki kwantowe dla pilotażowej linii produkcyjnej wyświetlaczy, o skali określanej w branży jako GEN 4.5 (produkcja pilotażowa), co odpowiada skali przychodów dla spółki na poziomie 10 – 20 mln zł rocznie. Eksperymentalna Linia Pilotażowa jest także kluczowa do zebrania doświadczeń, które posłużą do zaprojektowania i skonstruowania w przyszłości produkcyjnej linii syntezy o większej wydajności oraz do precyzyjnego określenia kosztów produkcji kropek kwantowych w dużej skali.
- Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi klientami z branży wyświetlaczy, spośród których cztery podmioty oceniamy jako najbardziej zaawansowane w prowadzonych pracach, jak i obiecujące z punktu widzenia procesu komercjalizacji. Szacujemy, że w przypadku uruchomienia swojej produkcji pilotażowej, każdy z nich mógłby zagospodarować od 50 do 100% wydajności naszej Linii Pilotażowej. Rynek, na którym działamy jest ogromny, bardzo dynamiczny, ale i wymagający pod wieloma względami. Specyfika naszej działalności polega na tym, że nawet 1 czy 2 kontrakty dla branżowych klientów pozwolą nam skokowo zwiększyć skalę przychodów oraz dadzą spółce stabilizację na dłuższy okres. Musimy być jednak na to wewnętrznie gotowi, a nasze materiały muszą przejść pozytywnie wieloetapowe testy po stronie klienta. Warto dodać, że w 2023 roku zrealizowaliśmy 22 dostawy zamówień naszych materiałów dla klientów z USA, Azji i UE, w porównaniu do 6 zrealizowanych zamówień w 2022 roku, natomiast w pierwszym kwartale tego roku dostarczyliśmy już 7 zamówień do naszych kontrahentów.
- mówi Maciej Adamczyk, członek zarządu, CFO QNA Technology S.A.
QNA Technology poinformowała ostatnio o podpisaniu 10 czerwca listu intencyjnego z renomowanym Klientem z USA z sektora inżynierii materiałowej m.in. dla branży wyświetlaczy, będącym jednym z liderów na rynku. List intencyjny określa cele oraz zakres współpracy między QNA Technology, a tym klientem w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Podmiot ten, który specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach dla branży wyświetlaczy, potwierdził, iż kropki kwantowe QNA dostarczane przez ostatnie ok. 1,5 roku współpracy spełniły dotychczas stawiane przez niego oczekiwania oraz deklaruje zainteresowanie dalszą współpracą i określa możliwe jej scenariusze. Do chwili obecnej QNA zrealizowała 4 zamówienia materiałów w postaci niebieskich kropek kwantowych/niebieskich tuszów kwantowych dla tego klienta.
Podpisany list intencyjny jest potwierdzeniem intencji partnera Spółki w zakresie dalszego rozwoju współpracy, wynikającym z oceny jakości dostarczonego mu dotychczas przez QNA materiału oraz zadowalającego postępu jego optymalizacji w zakresie odpowiadającym potrzebom technologicznym partnera. Głównym obszarem wykorzystania materiałów QNA po stronie klienta z USA jest opracowanie prototypu wyświetlacza w technologii microLED. Jeśli prototyp ten spełni oczekiwania technologiczne klienta i potencjalnych nabywców, klient deklaruje zainteresowanie podpisaniem długoterminowego kontraktu na dostawy materiału QNA, które może istotnie wzmocnić zarówno wyniki finansowe Spółki w kolejnych kwartałach, jak i pozycję rynkową spółki w dłuższym terminie.
QNA Technology rozwija także obecność na rynkach azjatyckich, szczególnie w Japonii, gdzie na początku tego roku została podpisana umowa dystrybucyjna z japońską firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd. Ponadto w czerwcu zostało przyjęte do realizacji kolejne, piąte zamówienie na zakup niebieskich kropek kwantowych o łącznej wartości 30 tys. USD złożone za pośrednictwem lokalnego dystrybutora przez kontrahenta z siedzibą w Japonii, będącego chemicznym przedsiębiorstwem przemysłowym, kierującym swoje produkty m.in. dla branży wyświetlaczy.
- Jesteśmy jednym z pionierów technologii syntezy niebieskich kropek kwantowych. W Europie nie ma firmy komercjalizującej niebieskie kropki kwantowe, a na świecie są poza nami znane są nam jedynie trzy firmy (Nanosys, Samsung i chiński Mesolight) pracujące nad podobnym rozwiązaniem. Widzimy ogromny potencjał na rynku azjatyckim oraz amerykańskim, gdzie kontynuujemy rozmowy z dotychczasowymi partnerami biznesowymi, dla których zostały już zrealizowane zamówienia materiałów w postaci niebieskich kropek kwantowych oraz podejmujemy działania mające na celu zabezpieczenie dalszej współpracy z takimi podmiotami.
– mówi Artur Podhorodecki.
Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o rozmiarach nano. Mogą zamieniać elektryczność na światło, światło określonej barwy na inny kolor, jak również światło na elektryczność. Właściwości te pozwalają wykorzystać kropki w wielu obszarach aplikacyjnych. QNA Technology w pierwszej kolejności celuje w rynek wyświetlaczy, który głównie ze względu na zwiększanie powszechności wyświetlaczy, ich obecność na nowych rynkach (takich jak m.in. motoryzacja) oraz pojawiania się nowych aplikacji np. wyświetlacze dla AR (rzeczywistość rozszerzona), będzie bardzo szybko się rozwijał. QNA pracuje przede wszystkim nad technologią do wyświetlaczy elektroluminescencyjnych (QDEL). Spółka przewiduje, że będą miały one porównywalne parametry do wyświetlaczy microLED (obecnie rozwiązanie typu hi-end na rynku), ale ich cena będzie zbliżona do wyświetlaczy produkowanych w technologii OLED. To jest kluczowy czynnik napędzający dziś rozwój technologiczny w branży.